Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Pavel Šmerk

Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Pavel Šmerk »

... při zobrazování rostoucích souborů.

Pokud ve vestavěném vieweru chci zobrazit nějaký neustále narůstající soubor (typicky nějaký log) a zajímá mě jeho konec, přesunu se na něj pomocí Ctrl+PgDn. Pokud se něco připíše, viewer si toho sám všimne a průběžně mi to umožní prohlížet také, aniž bych jej musel spouštět znovu nebo něco takového, což je vynikající. Ale pokud se z toho konce chci posunout na o něco starší záznamy a dám několik málo PgUp, posune mě na začátek souboru. Podobně se šipkami nahoru, klikáním nad slidebar atp. Je možné, že je potřeba, aby se mezi stisky PgUp něco připsalo, nemám k dispozici log, kam by se připisovalo dostatečně pomalu, abych to mohl nějak rozumně testovat.

Pokud mezi těmi čtyřmi PgUp zmáčknu nějaké PgDn, umožní mi to vícekrát (například šlo několikrát zopakovat tři PgUp + jedno PgDn na souboru, kde jinak čtvrté PgUp v řadě posunovalo na začátek souboru, konkrétní počty se mi ale lišily log od logu a ani se to nechovalo úplně deterministicky), dá se s tím takto různě čarovat, ale to se mi nepodařilo ani trochu zobecnit.

Nevím, jestli je to bug, nebo feature z nějakých technických důvodů (to ale snad ne, když je připisováno jen na konec, takže začátek je statický a mělo by snad možné se v něm nějak rozumně pohybovat). Rozhodně je to krajně nepříjemné při prohlížení logů, kdy chci najít záznam, který je od aktuálního konce dál než 3 obrazovky. ;-) Často pak musím log zkopírovat, což je u mnohasetMB souborů docela hloupé.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Tuto vec mam poznamenanou na svem seznamu praci, zatim nevim presne proc to dela, ale nejspise je to spojene se zmenou prohlizeneho souboru (je tam asi 60KB cache, jakmile se dostanete z techto 60KB prave pohybem nahoru, dojde k nacteni dat ze souboru a pri te prilezitosti se zjisti, ze se soubor zmenil a reaguje se na to zrejme skokem na zacatek souboru). Kazdopadne to neni uplne koser, pokusim se to opravit.
Zivan
Posts: 44
Joined: 29 Dec 2005, 17:51
Location: Brno, Steti
Contact:

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Zivan »

Zrovna jsem narazil na stejné chování při prohlížení logu a koukám, že už se to tu řešilo...tak posunuji nahoru :)
Raptor

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Raptor »

Zivan wrote:Zrovna jsem narazil na stejné chování při prohlížení logu a koukám, že už se to tu řešilo...tak posunuji nahoru :)
Resilo... pred 9 lety!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Jan Rysavy »

Zrovna včera jsem na to taky narazil :) Docela jsem se podivil, kam zmizela většina souboru.
macher
Posts: 1
Joined: 07 Oct 2015, 12:45

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by macher »

Jan Rysavy wrote:Zrovna včera jsem na to taky narazil :) Docela jsem se podivil, kam zmizela většina souboru.
To je sice hezke, ale jak pokrocila naprava po 9-ti letech? Vztekam se na tom defacto kazdy den...

Navic by bylo fajn doresit winscp pod x64.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Jan Rysavy »

Zatím jsme na tomto problému nic nedělali, ale mrknem na to.

Pokud jde o WinSCP, jeho autor Martin Přikryl se na x64 chystá. Když se mu ozvete, že plugin postrádáte, určitě to neuškodí - https://winscp.net/forum/index.php
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nefunkční "navigace" ve vestavěném vieweru

Post by Petr Solin »

Opraveno spolu s dalšími chybami, které se projevily při změně souboru během prohlížení.
Post Reply