ftp - skryté soubory

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
ladič
Posts: 1
Joined: 18 Oct 2012, 21:55

ftp - skryté soubory

Post by ladič »

Chtěl bych se zeptat na logiku práce se skrytými soubory v ftp klientu.
Otevřel jsem si přes ftp adresář, neviděl jsem tam soubor .htaccess. Vytvořil jsem ho u sebe a přes salamandera ho tam zkopíroval. Nedostal jsem žádnou chybovou hlášku, ale soubor se nezobrazil. Po chvilce zkoumání jsem v salamanderu našel volbu Ftp klient / Zobrazit základní seznam, která mi zobrazila všechny soubory, včetně toho prázdného .htaccessu, kterým jsem si přeflákl ten .htaccess, který tam předtím byl, což vyvozuji z toho, že se mi rozsypal web, který na tom ftp leží.

Takže by mě zajímalo, komu mám poděkovat za to, že strávím přinejmenším tuhle noc rekonstrukcí původního htaccessu. A pro příště bych se rád informoval, jak zobrazovat skryté soubory a jak zařídit, aby mi je salamander bez varování nepřepisoval.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: ftp - skryté soubory

Post by Ether »

Pomůže Ctrl+H?
Ελληνικά rulez.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: ftp - skryté soubory

Post by Ether »

Vyzkoušel jsem teď:
  1. nahrál jsem na FTP soubor .hello,
  2. soubor se nezobrazil, objevila se ikonka filtru v řádku s cestou,
  3. nechal jsem nahrát stejný soubor znovu, objevil se dialog žádající o potvrzení přepsání souboru.
Kdybyste nenapsal, že se soubor zobrazil v "základním seznamu", pak by to byl jasný případ nevhodně nakonfigurovaného FTP serveru, který sám od sebe skryté soubory ve výpisu adresáře neuvádí. Takhle jsem zmatený a pro zjištění příčiny problému bych vás asi požádal o vyzkoušení uvedeného postupu ještě jednou, jestli to stále funguje tak, jak popisujete.
Ελληνικά rulez.
Post Reply