Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
SiViN
Posts: 3
Joined: 09 Aug 2012, 09:51

Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Post by SiViN »

Mam tento problem:
na disku D mam vytvorenou slozku se symbolickym odkazem (mklink /D) na sitovy disk. Pokud jsem doma tak vse funguje jak ma.
Pak jdu na Ccko, Ecko atd..zaklapnu NTB a jdu do prace.

Otevru Salamandera a nabehne Ecko, Ccko...chci skocit na Dcko a salamander si pamatuje posledni cestu, chvilku zkousi otevrit cestu v siti kam je slozka napamovana a samozrejme to neprojde, vypise to hlasku (67) ze sitovej nazev nelze nalez a ja uz se po cas v praci nedostanu na disk D. Resim to tak ze se pripojim domu VPNkem a kdyz to nabehne ze slozky vyskocim a zase se odpojim.

Kdyz ale z domova jedu k zakaznikovy kde nejsou na public siti VPNkovy porty aj. povoleny neni sance se na disk D dostat. Resim to tedy tak ze vypnu historii pracovnich adresaru...nekdy ale zapomenu (k zakaznikum nejezdim tak casto) a jsem v .... Pak uz zbyva jen pruzkumnik windows :(

Byt Total Commander nesnasim, zkusil jsem jak to resi on, chvilku take nabiha a potom nevypise zadnou hlasku a jen skoci o uroven vyse, kdyz ani ta neprojde tak opet atd..

Jde tento problem resit jinak? (neceho jsem si nevsiml nebo jsem nevymyslel spravne?) ci mam pockat na opravu? Bohuzel je to muj skoro kazdodenni problem.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Post by Petr Solin »

První nápad: Shift+F7 (Change Directory), zadat cestu D:\, to by mělo změnit cestu v panelu na D:\.

Jinak zkracování cesty určitě probíhá, testoval jsem na lokálním disku. Ovšem zřejmě záleží na typu chyby, když jde o "nedostupnou síťovou cestu", zřejmě proběhne hned přechod na záchranou cestu zadanou v konfiguraci v panelu Drives dole.
SiViN
Posts: 3
Joined: 09 Aug 2012, 09:51

Re: Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Post by SiViN »

Ano, kdyz je nedostupna skace na na cestu, to je OK. Ovsem muze za to asi zrejme ta chyba. o Shift+F7 vim bohuzel me to nikdy nenapadlo :)

Dekuji, nicmene doporucuji chybu i presto resit
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Post by Ether »

Zvláštní, mně se to nepodařilo reprodukovat. Můj postup:
  1. Vytvořím adresář W:\x\y, vlezu do něj v Salamanderovi, přepnu na jiný disk.
  2. Salamanderovi "za zády" smažu adresář y a nahradím ho symbolickým odkazem na neexistující cíl \\asdf\\ghjkl.
  3. V Salamanderovi přepnu na disk W, zahlásí nějakou chybu a pak mě zanechá ve W:\x.
Copak dělám jinak?
Ελληνικά rulez.
SiViN
Posts: 3
Joined: 09 Aug 2012, 09:51

Re: Nefunkcni symbolicky odkaz = nedostupny cely disk

Post by SiViN »

Po vikendu az se vratim domu natocim video. Postup je spravny ale opravdu mi to (ne)funguje jak pisu.
Post Reply