Problémy při práci s NDS (Novell)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Problémy při práci s NDS (Novell)

Post by KarelII »

Nefunguje mi v Salamanderu práce se soubory na Novell NetWare (verze 6), pokud procházím svazky přes NDS - například při pokusu o kopírování na svazek obdržím tuhle hlášku

Image

a při pokusu o kopírování ze svazku

Image

(= pokud používám F5). Pokud nepoužívám F5 ale Ctrl-C a Ctrl-V (v panelech Salamanderu), nestane se vůbec nic, ani se neobjeví žádná hláška ani se nic nezkopíruje.

Pokud si příslušný adresář namapuji jako jednotku, kopírování funguje normálně, i když při mapování použiji "NDS" tvar cesty, tj. v našem případě \\Ckd\CKDas\SD\SLEVARNA_VOL1\SL000049pub\kh.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problémy při práci s NDS (Novell)

Post by Petr Solin »

KarelII wrote:Nefunguje mi v Salamanderu práce se soubory na Novell NetWare (verze 6), pokud procházím svazky přes NDS - například při pokusu o kopírování na svazek obdržím tuhle hlášku
Zajima me na jakou cestu kopirujete - je to \\Ckd\CKDas nebo nejaka delsi cesta?

Zaroven se chci preptat, jestli je mozne prohlizet v panelu cestu \\Ckd\CKDas. Domnivam se totiz, ze kopirovani vubec nezacne - test korenove cesty \\Ckd\CKDas vrati chybu (nesmyslna cesta), coz operaci zastavi.
KarelII wrote:a při pokusu o kopírování ze svazku
Jde jen o chybnou detekci sitove NTFS cesty (jinde ADSka byt nemuzou), NOVELL se zrejme tvari jako NTFS (viz Drive Info dialog - Ctrl+F1). Upravil jsem to, tuto chybu uz by vam pristi verze nemela zobrazovat.
KarelII wrote:(= pokud používám F5). Pokud nepoužívám F5 ale Ctrl-C a Ctrl-V (v panelech Salamanderu), nestane se vůbec nic, ani se neobjeví žádná hláška ani se nic nezkopíruje.
Zkuste overit v menu Edit jestli jsou povolene prikazy Copy a Paste. Zkuste jestli to z Explorera funguje + pokud funguje v Salamanderovi Copy, provest Paste v Exploreru a naopak Copy v Exploreru a Paste v Salamanderovi. Co z toho funguje, pripadne hlasi aspon neco nejake chyby?
KarelII wrote:Pokud si příslušný adresář namapuji jako jednotku, kopírování funguje normálně, i když při mapování použiji "NDS" tvar cesty, tj. v našem případě \\Ckd\CKDas\SD\SLEVARNA_VOL1\SL000049pub\kh.
Ano, to si vzpominam, ze jsme uz resili. Jen si bohuzel neuvedomuji na cem jsme skoncili. :)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Problémy při práci s NDS (Novell)

Post by Jan Patera »

Pokud si příslušný adresář namapuji jako jednotku, kopírování funguje normálně, i když při mapování použiji "NDS" tvar cesty, tj. v našem případě \\Ckd\CKDas\SD\SLEVARNA_VOL1\SL000049pub\kh.
Karle, nejak tomu nerozumim (a nejsem s to to zreprodukovat).
Co je v tvoji ceste jmeno stromu, co NDS kontejneru, co jmeno serveru a co volumu? Jde o volume NSS nebo tradicni? Jaky SP toho serveru? A hlavne jakeho mas klienta do Windows? A jak jsi se na tu cestu dostal? Pomoci Shift-F7 nebo pres Network Neighborhood?
Zkousel jsem tradicni i NSS volumy u NW6.5SP5 a na zadny problem jsem nenarazil. Win2K s NWClientem 4.91.1.20050819. Nemival jsem popisovane problemy ani v dobach NW6.0...
Ctrl-F1 vzdy tvrdi network drive s NWFS typem file systemu. Co to ukazuje u tebe?
Diky. Honza
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Hrozně se omlouvám, úplně jsem zapomněl že jsem sem posílal post. Co je strom, volume a tak je asi nejlíp vidět z obrázku:

Image

Kopíruju na delší cestu, až do toho "kh". Přímo do \\Ckd\CKDas\ se nedostanu (nevylistuje se mi v panelu), Salamander hodí hlášku "The path or file name "\\Ckd\CKDas\" is invalid." Drive info (Ctrl-F1) mi nezobrazí nic, respektive tohle

Image

Příkazy Copy a Paste v menu Edit v Salamanderu jsou aktivní, nicméně:

Copy v Salamanderu a Paste v Exploreru: nic se nestane, Explorer nemá Paste aktivní, asi není nic ve schránce, byť Salamander při Copy nic nenahlásil.

Copy v Exploreru a Paste v Salamanderu: taky se nic nestane, Salamander sice má Paste aktivní (stejně jako Paste Shortcut), ale prostě nic neudělá ani nenahlásí.

Je pravda, že jsme to už řešili, ale taky už si nevzpomínám k čemu jsme došli, používal jsem nejspíš jiné mailové účty než dneska a těžko bych to dohledával. Každopádně jsem asi přiznal že to pro mě není důležité, protože buď můžu cesty mapovat, nebo v NetWare Services neprocházet NDS, ale NetWare Servers, což funguje bez problémů.

A ještě k Honzovým otázkám - jde o NSS, na serveru je NW 6.0 SP5 a používám verzi klienta 4.83 SP2. Síť procházím přes Network Neighborhood.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Jeste dotaz: Copy&Paste v ramci Explorera funguje nebo ne?

Problem je myslim jasny: UNC cesty se na netwaru chovaji nestandardne v tom, ze root cesty neni \\server\share, ale ma zkratka vic komponent. Jakmile tedy Salamander pracuje s rootem, hlasi to chyby a zastavi se dalsi cinnost. Davam si to na to-do, zkusim s tim pocitat alespon na nejfrekventovanejsich mistech.

Jeste mi je hodne divne, ze si na tyto problemy nestezuje vic lidi. Rozumite tomu nekdo? :)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Petr Solin wrote:Jeste mi je hodne divne, ze si na tyto problemy nestezuje vic lidi. Rozumite tomu nekdo? :)
Podle me za to muze NW Client 4.83SP2 (to muze rozlousknout Karlova odpoved, zda Copy&paste ciste v Exploreru funguje). Sice je povazovan za hodne stabilniho, ale uz par let (?) existuje rada 4.9x, ktera ma brutalni zmeny (rozchozeni byl celkem porod pro Novell).
Ja jsem to zkousel tedy na 4.91 s nasledujicimi vysledky:
Karlova cesta by u me byla reprezentovana jako
\\Ckd\.SLEVARNA_VOL1.SD.CKDas\SL000049pub\kh (tj. jednotlive kontejnery a objekt volumu nejsou rozsekane) s tim, ze Copy&paste, copy tam i zpet funguje, a to s jednou vyjimkou: kopirovani souboru s ADS na takovy volume skonci chybou 123 (ERROR_INVALID_NAME) pri kopirovani ADS a Ctrl-F1 je uplne prazdne.
Proc to nikdo nehlasil?
1) 4.83 neni mezi nejnovejsimi
2) malokdo rozumi strukture NDS a proto temer vsichni pouzivaji normalni UNC cesty \\server\svazek\cesta, koneckoncu je to i kratsi
3) \\server\svazek\cesta funguje kompletne, a to vcetne Ctrl-F1 a "Confirm ADS Loss" dialogu
Petre, pokud se z UNC cesty snazis zjistit, kde jeste je server name a kde uz share name, pak to v Karlove pripade nezjistis....
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Copy&Paste v rámci Explorera funguje (v poli Adresa je \\Ckd\CKDas\SD\SLEVARNA_VOL1\SL000049pub\kh). Kdyžtak dejte vědět jestli chcete ještě něco vyzkoušet v rámci verze 4.83 a pak si zkusím upgradovat klienta na 4.91 a podělit se o další poznatky (žel mám Novell jenom v práci a testování Salamandera není tak úplně hlavní náplň :D).
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Asi si klidne upgradnete, jestli to vyresi tenhle vas problem, bude to asi pro vsechny idealni reseni (pokud to nebudu muset opravovat, privitam to). Pokud to tizi jeste nekoho dalsiho, prosim at se ozve (at tu netravim hodiny prace jen kvuli jedne nepovedene verzi klienta). Diky!
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Tak jsem klienta přeinstaloval a ve verzi 4.91 SP2 to funguje korektně. Jinak se přiznám že tohle je (byl) problém, který mě osobně nijak zvlášť netrápil. Prostě jsem narazil na chování Salamandera, které mi přišlo nestandardní, zkusil jsem to samé v Průzkumníkovi, který vykazoval jiné chování, které mi přišlo standardní, tak jsem o tom sepsal "hlášení".
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Bezva, takze reseni tohoto problemu odkladam na neurcito. :)
Post Reply