Připojení na FTP server

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
vasburjil
Posts: 3
Joined: 08 Feb 2012, 11:05

Připojení na FTP server

Post by vasburjil »

Dobrý den. Jsem dlouholetý uživatel Salamandra ale už se mi stalo po druhé, že uložená nastavení připojení na FTP servery se mi ztratí !! Zůstane tam klasika uvodní Rychlé připojení a ALTAP a vše ostatní je fuč. Jak tomu zabránit? Nebo jde to nějak zálohovat a v případě této havarie obnovit?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Připojení na FTP server

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, zobrazí Salamander nějakou hlášku o tom, že nemůže načíst svou konfiguraci, protože nebyla korektně uložena?
Přicházíte o celou konfiguraci Salamandera (včetně nastavení panelů, cest, uživatelských nabídek, atd) nebo pouze o konfiguraci FTP klienta?
vasburjil
Posts: 3
Joined: 08 Feb 2012, 11:05

Re: Připojení na FTP server

Post by vasburjil »

Jan Rysavy wrote:Dobrý den, zobrazí Salamander nějakou hlášku o tom, že nemůže načíst svou konfiguraci, protože nebyla korektně uložena?
Přicházíte o celou konfiguraci Salamandera (včetně nastavení panelů, cest, uživatelských nabídek, atd) nebo pouze o konfiguraci FTP klienta?
Dobrý den.
Žádnou takovou hlášku jsem nezaznamenal. Poprvé se mi to stalo při přechodu na vyšší verzi 2.53-2.54 ale také bez jakéhokoliv dotazu nebo upozornění. A tentokrát tu nebyl ani ten upgrade a najednou další den po startu je FTP ve výchozím stavu. A vlastní konfiguraci nevyužívám, jedu s defaultním nastavením. Ale po Vašem dotazu jsem zkontroloval Adresářové zkratky a tam jsem 1 až 2 nastaveny měl a také je to prázdné. Pro upřesnění pracuji pod Windows 7 ultimate 32 a používám ESET Smart Security
Bureček
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Připojení na FTP server

Post by Jan Rysavy »

Probrali jsme problém s kolegou a momentálně nás nenapadá, co by mohlo být příčinou.
Chtěli bychom Vám alespoň navrhnout export konfigurace Salamandera do souboru (Možnosti > Export konfigurace...), abyste v případě další ztráty dat měl k čemu se vrátit.
Pokud byste vysledoval jakékoliv vodítko ohledně ztráty konfigurace, ozvěte se nám prosím. Zatím jsem se s takovým problémem nesetkali.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Připojení na FTP server

Post by SelfMan »

Nebol Salamander spusteny v Administracnom rezime Win7? (pripadne naopak)
Vtedy je kazda konfiguracia ina.
Inak co sa tyka obnovy, staci pouzit system restore (obnova systemu).
Post Reply