Zasekávání při Win7 & Novell

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
hajciarm
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2012, 17:22

Zasekávání při Win7 & Novell

Post by hajciarm »

Dobrý den,
potřebuji poradit s tímto problémem. Při práci v AS 2.54 pod Win7 Pro a síťovými jednotkami Novell dochází k neustálému zatuhávání celého systému Windows. Vypadá to tak, jakoby AS neustále načítal obsah disků, ačkoliv jsem tuto možnost kompletně v konfiguraci zrušil. Free verze 1.52 se chová bez problémů...
Děkuji za radu, Martin Hajčiar
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, takže stačí mít v panelu Salamandera zobrazený Novell disk a tuhne zbytek operačního systému? Nebo je potřeba se pohybovat v panelu Salamander po adresářích?
Jak se chová příkaz Refresh (Ctrl+R)? Problikne při něm kurzor z šipky na "čekací" kolečko?

Jak se projevuje zmíněné tuhnutí Windows 7? Tuhne i práce s okny?
hajciarm
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2012, 17:22

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by hajciarm »

K zatuhávání dochází třeba při obnově okna AS, při vstupu do nápovědy programu, při pohybu mezi adresáři, při dokončení kopírování souborů ad. Prostě kdykoliv, kdy se provádí nějaká činnost a na panelu je aktuálně zvolen síťový disk. Zatuhávání je totální, za dané situace nelze dělat ze stanicí vůbec nic. Zůstává pouze klasický pracovní kurzor - kolečko. Tento stav trvá asi 15 sekund, potom je zase vše v pořádku a čeká se na další zátuh... Dodám, že daný problém pozoruji pouze na Win7, nikoliv s WinXP. Používám Avast!, ale i po jeho deaktivaci problém pokračuje.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by Jan Rysavy »

Díky za přesné informace.
Pokud není problém situaci reprodukovat, mohl byste prosím otevřít Správce úloh, zobrazit záložku Procesy a seřadit je podle CPU? Následně navodit zatuhnutí, aby na seznam procesů bylo vidět.
Zajímalo by mě, zda v době zatuhnutí vytěžuje proces Salamand.exe CPU?
hajciarm
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2012, 17:22

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by hajciarm »

Je to zajímavé, ale nevytěžuje. Jinak se to testuje celkem dobře, stačí se ze Správce úloh přepnout do AS a hned se to kousne. Není ale vidět žádný zvláštní proces, který by obsadil CPU.
Dále jsem zjistil, že v tomto stavu nelze v seznamu aplikací program ukončit. Prostě pouze oznamuje stav "Neodpovídá" a nehne se. Potom se objeví okénko, že "Program se nepodařilo ukončit, protože čeká na odezvu od uživatele", toto zmizí a AS je pryč. V normálním stavu ho samozřejmě sestřelím jedna dvě :-).
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by Ether »

hajciarm wrote:Je to zajímavé, ale nevytěžuje. Jinak se to testuje celkem dobře, stačí se ze Správce úloh přepnout do AS a hned se to kousne. Není ale vidět žádný zvláštní proces, který by obsadil CPU. Dále jsem zjistil, že v tomto stavu nelze v seznamu aplikací program ukončit.
Takže Správce úloh zatuhlý není?

Připomíná mi to zátuhy, když Windows čeká na nějaké I/O - když načítá nově vložené CD (nevím, jestli se to projevuje i ve Win7) nebo když je vytížený disk a nějaký systémový proces ho chce využívat taky.

Neexistuje nějaký nástroj, který by umožňoval sledovat, na co daný proces právě čeká? Processs Monitor možná?
Ελληνικά rulez.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by AD7 »

A niektorý z nástrojov Sysinternals to nedokáže, nejak podrobnejšie, aj tie I/O čakania?

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... fault.aspx

Alebo aj NirSoft má nejaké ďalšie - http://www.nirsoft.net/utils/index.html

EDIT: vidím tam v sekcii - System Tools, nástroj "WhatIsHang" - http://www.nirsoft.net/utils/what_is_hang.html
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by Jan Rysavy »

Můžete prosím v konfiguraci Salamandera na stránce Jednotky zapnout v sekci Síťové jednotky volbu Použít jednoduché ikony?
Ověřili bychom tím, zda k tuhnutí nedochází během načítání ikon.
hajciarm
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2012, 17:22

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by hajciarm »

Tak jsem dle rady zapnul volbu "Použít jednoduché ikony" a zatím je to OK. Při tomto druhu nejasných chyb samozřejmě nevím, zda se to znovu neobjeví, ale v tuto chvíli to vypadá dobře. Jako konečně řešení by mně to ale přišlo zvlášní...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by Jan Rysavy »

Dejte prosím s odstupem vědět, zda to skutečně pomáhá. Případně zkuste volbu zase vypnout a ověřit, že je to opravdu to čtení ikon.
Potom bychom se mohli pokusit identifikovat, zda zlobí nějaké konkrétní ikony.

Vypnutí ikon určitě nenavrhujeme jako řešení, navrhli jsme ho pro lokalizaci problému.
hajciarm
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2012, 17:22

Re: Zasekávání při Win7 & Novell

Post by hajciarm »

Tak to na 99% vypadá tak, že to opravdu souvisí s načítáním ikon. Tři dny to bylo zcela OK, dnes jsem zkusil obnovit systémové ikony a jeden zátuh stíhal druhý. Po návratu k jednoduchým ikonám je to opět v pořádku.
Post Reply