nezobrazuje se mi v Sal. připojené zařízení

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
martin49
Posts: 6
Joined: 19 Dec 2011, 12:31

nezobrazuje se mi v Sal. připojené zařízení

Post by martin49 »

Po připojení smartphonu Samsung Galaxi S II přes USB se mi tento nezobrazí jako další disk, přitom v průzkumníku Win. jej vidím jako GT-I9100, jakékoliv jiné zařízení takto připojené se zobrazí bez problému jako další jednotka, např. "*I*" .
Můžete mi někdo prosím poradit čím to je, případně co bych měl v Sal. jinak nastavit ?
díky
Attachments
1.jpg
1.jpg (55.56 KiB) Viewed 8803 times
2.jpg
2.jpg (79.02 KiB) Viewed 8803 times
Martin
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: nezobrazuje se mi v Sal. připojené zařízení

Post by Jan Rysavy »

Salamander umí přistupovat pouze na disky, které mají přiřazeno písmeno (C:, D:, atd) a dále na síťové cesty v UNC tvaru (\\server\share).
Některé telefony, digitální fotoaparáty nebo mp3 přehrávače se sice zobrazí v Průzkumníku, ale nejsou v operačním systému dostupné jako disk. A to je bohužel případ Vašeho telefonu. Salamander taková zařízení vůbec nevidí, stejně jako nevidí například složku Ovládací panely nebo Tiskárny.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: nezobrazuje se mi v Sal. připojené zařízení

Post by stepand76 »

Já mám Samsung Galaxy S (GT-I9000) a pokud ho připojím přes USB, pak se mi nabídne "Zapnout úložiště USB" a pokud to potvrdím objeví se mi ve Windows dva disky (jeden pro interní, druhý pro externí pam. kartu v telefonu). Oba jsou pochopitelně dostupné i v AS.

Zkontroluj ještě v menu telefonu Bezdrátové sítě* - Nastavení USB zda máš zvoleno Velkokapacitní paměť (nevím zda je to v SGS2 stejné).

* ano, je to nelogické, ale je to tak
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: nezobrazuje se mi v Sal. připojené zařízení

Post by Jan Rysavy »

No jo, pravda. Ve specifikaci telefonu: http://www.samsung.com/uk/support/model ... -techspecs
Uvádějí: Connectivity - USB mass storage

Takže stačí funkci aktivovat: http://hp-gsm.blogspot.com/2011/07/sams ... s-and.html
- Enable usb debugging from Menu > Settings > Applications
- return to home screen
- plug usb cable in
- pull down status bar
- press ' connect usb storage' button

Alternatively, without USB debugging enabled

Go to Settings >
Wireless & Network >
USB utilities and click the button >
then (and ONLY then) plug in USB cable
Post Reply