Salamander se zhrouti (zmizi) pri otevirani .xls a .doc docu

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Libor

Salamander se zhrouti (zmizi) pri otevirani .xls a .doc docu

Post by Libor »

Obcas se mi stane, ze se Salamander ztrati kdyz se snazim otevrit .xls nebo .doc soubor doubleclickem. Kyzeny program se otevre, ale bez onoho souboru a Salamander se ztrati.

Co vim, tak se mi to stavalo urcite i v predchozich buildech. A mam takovy pocit ze na dvou ruznych PC, ale to jsi nejsem 100% jisty. Zkusim to overit. Setkali jste se uz s podobnym problemem? Pri rychlem proletnuti fora jsem nic podobneho nenasel.

Dekuji.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokud Salamander spadne tímto způsobem, většinou se o tom nedozvíme. Zkoušel jste obratem po pádu problém reprodukovat? Nikdy se nezobrazilo chybové hlášení, Salamander prostě jen zmizí?

Pravděpodobně by Vám pomohla volba Options > Configuration > Open files through salopen.exe.

Příčinou těchto pádů jsou velmi často chybně napsané shell extensions, ale dokáže padat i Windows Media Player při otevírání AVI souborů. Více k této problematice jsem sepsal zde: http://www.altap.cz/salam_en/faulty_she ... sions.html

Věc bohužel nemá solidní řešení -- do procesu Salamandera jsou nahrány cizí knihovny, které způsobí jeho pád. Je to dáno architekturou Windows a jejich kontextových menu. Snažíme se tyto situace detekovat, varovat uživatele, upozorňujeme tvůrce vadných shell extensions, atd. Většina uživatelů tento problém nikdy nepotká, protože mechanismus kontextových menu sám o sobě funguje správně. Problémy nastanou až po instalaci některé z problematických shell extenstions. Ty však často pocházejí i od známých SW balíku (namátkou Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw). Zároveň se často jedná o náhodné přepisy paměti, takže stejná shell extension na jednom počítači funguje a na jiném způsobuje problémy.
Last edited by Jan Rysavy on 09 Mar 2006, 12:19, edited 2 times in total.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Salamander se zhrouti (zmizi) pri otevirani .xls a .doc docu

Post by jis »

Libor wrote:Setkali jste se uz s podobnym problemem?
Windows Explorer používám zcela výjimečně, takže dlouhá léta všechny dokumenty, ať již lokální nebo ze sítě otvírám skrze doubleclik v SS. Nikdy jsem na popisovaný problém nenarazil. Matně si pouze vzpomínám, že kdysi měl ve starších verzích SS problémy se Sambou, ale to je již dávno v pohodě.

Lze ty dokumenty otevírat skrze Explorer bez problémů?
O jakou verzi Office se jedná?
Používáte nějaký antivir?
Jaký máte OS a FS?
Altap Salamander fan since 1998
Libor

Kerio?

Post by Libor »

Jan Rysavy wrote:
Pravděpodobně by Vám pomohla volba Options > Configuration > Open files through salopen.exe.
Tak jsem zkusil otevrit vicero documentu jak standartne tak s vyse zminenou volbou. Bez se to chovalo jak jsem popisoval, se zatrzenou volbou se sice Salamander nezhroutil, ale word se otevrel prazdny, bez documentu.

Pri pouziti windows exploreru bez problemu.

Pokazde kdyz se otevre word bez documentu v status baru je informace "Requesting virus scan..." zkusil jsem misto AVGcka zhodit Kerio FW a najednou je to bez problemu. Asi se budu muset poohlednout po jinem firewallu.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Kerio?

Post by jis »

Libor wrote:zkusil jsem misto AVGcka zhodit Kerio FW a najednou je to bez problemu. Asi se budu muset poohlednout po jinem firewallu.
No vida, takže po dlouhé době trápení jste na stopě příčiny problému. Odpovídá pozorování těch problémů v čase době, kdy jste si nainstaloval Kerio FW? Třeba by stačilo jenom upravit konfiguraci FW. Možná, že je to tou kombinací AVG/Kerio. Mimochodem, Grisoft nyní předplatitelům CHIPu nabízí svou poslední verzi AVG včetně FW. Licence je v ceně časopisu, pokud si ho budete kupovat každý měsíc.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Kerio?

Post by Mem »

Libor wrote:...zkusil jsem misto AVGcka zhodit Kerio FW a najednou je to bez problemu. Asi se budu muset poohlednout po jinem firewallu.
Kerio FW pouziva spousta lidi, takze v tom bych problem nevidel, leda v nejake kombinaci/nastaveni programu, ale SS pouzivam bez problemu jak na domacim pocitaci, kde mam kombinaci Kerio FW + Avast!, stejne jako v kancelari kde je Kerio FW + AVG 7.0. Zkuste pro zacatek vyhodit z konfigurace Keria vsechna pravidla pro SS a postupne je povolovat (pokud mate ucici mod a Povoleni blokovani chovani aplikace)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Kerio?

Post by Jan Rysavy »

Libor wrote:Pokazde kdyz se otevre word bez documentu v status baru je informace "Requesting virus scan..." zkusil jsem misto AVGcka zhodit Kerio FW a najednou je to bez problemu. Asi se budu muset poohlednout po jinem firewallu.
Tak to je pro nás novinka, budeme vděčni za jakékoliv další informace...
Libor wrote:Pri pouziti windows exploreru bez problemu.
To je v případě shell-extension-problémů zcela běžné, záleží na rozložení paměti a na dalších faktorech. To ale pravděpodobně nebude tento případ.
Libor

Re: Kerio?

Post by Libor »

Jan Rysavy wrote:
Libor wrote:Pokazde kdyz se otevre word bez documentu v status baru je informace "Requesting virus scan..." zkusil jsem misto AVGcka zhodit Kerio FW a najednou je to bez problemu. Asi se budu muset poohlednout po jinem firewallu.
Tak to je pro nás novinka, budeme vděčni za jakékoliv další informace...
Libor wrote:Pri pouziti windows exploreru bez problemu.
To je v případě shell-extension-problémů zcela běžné, záleží na rozložení paměti a na dalších faktorech. To ale pravděpodobně nebude tento případ.
Zkusim si s tim trosku pohrat a dam vedet, ale jak rikam, v momente jak jsem disabloval kerio, problem byl pryc. Zkontroloval jsem potom i jak je Kerio nastaveno vuci SS a zdalo se to OK, ale mozna neni spatny napad vsechny zaznamy pro SS smaznout a postupne jak se budou objevovat hlasky tak povolovat. No mozna by bylo nacase preinstalovat stroj, ale to necham asi na pozdejc :roll:
Post Reply