Externí disky - Přístup odepřen

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo nesetkal s následujícím problémem. Ve firmě máme Windows 10 a souborové manažery Průzkumník Windows, FreeCommander, Altap Salamander 4.0 a případně starý Salamander 1.52. Před nějakým časem, odhadem 2, 3 týdny, začal mít Altap Salamander 4.0, problém při práci s adresáři a soubory na externích discích. Když chci pracovat na těchto discích, otestováno konkrétně na více počítačích na dvou 2.5" discích různých značek a flash disku, tak Salamander hlasí že nemá oprávnění (chyba 5) a pro udělení oprávnění mám požádat uživatele X, což jsem ale já a jsem zrovna přihlášen. Tento problém se nevyskytuje na pevných a síťových discích. Ostatní manažery včetně Salamandera 1.52 fungují bez problémů.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

Zdravim,
aka dlha je cesta k danemu suboru? Obsahuje znaky s diakritikou?
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Problém se vyskytuje i v kořenovém adresáři, takže délkou cesty to nebude. Pokud jde o diakritiku, tak to dělá i u názvů bez diakritiky. Jak jsem psal verze 1.52 funguje bez problémů, pokud by to byl problém s délkou cesty nebo s názvy, tak by to předpokládám blblo i v ní.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by tukanos »

BalkanCZE wrote: 15 Mar 2021, 11:52 Problém se vyskytuje i v kořenovém adresáři, takže délkou cesty to nebude. Pokud jde o diakritiku, tak to dělá i u názvů bez diakritiky. Jak jsem psal verze 1.52 funguje bez problémů, pokud by to byl problém s délkou cesty nebo s názvy, tak by to předpokládám blblo i v ní.
Tohle mě připadá jako poškozený filesystem NTFS. Můžete zkontrolovat celý NTFS i včetně ACL?
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Kontrolou NTFS myslíte běžnou kontrolu chyb ve Windows? Pokud jde o ACL tak v tom se moc nevyznám, co přesně myslíte kontrolou ACL?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

ACL - Access Control List - pristupove prava k suborom.

Ako sa sprava salamander, ked je spusteny ako administrator?
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Administrátor to zkoušel a také mu to dělá. Pokud jde o ACL tak kdyby tam byl nějaký problém, tak by se to asi projevilo i v ostatních manažerech.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

Je moznost odskusat ten isty postup na fyzicky inom pocitaci?
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Všem děkuji za snahu, ale už se to vyřešilo. Stačil nejnovější Win 10 update a najednou to funguje, takže za to nejspíš mohly Windows. By mě zajímalo co v Microsoftu vyvádí.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

Velmi zvlastne spravanie sa. Toto som este ramci mojej kariery nevidel.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by tukanos »

BalkanCZE wrote: 17 Mar 2021, 17:41 Všem děkuji za snahu, ale už se to vyřešilo. Stačil nejnovější Win 10 update a najednou to funguje, takže za to nejspíš mohly Windows. By mě zajímalo co v Microsoftu vyvádí.
Děkuji za ACL doplnění.

Podle všeho to mohla být akutualizace tohoto: ntfs-ve-windows-10-muze-byt-poskozeno-jednoduchym-prikazem.

Problém je, že obyčejní uživatelé jsou vlastně alfa/beta testeři na svých strojích. Doporučuji aplikovat aktualizace s minimálně 3 týdením zpožděním.
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Tak jsem se radoval předčasně. Po update to fungovalo a druhý den to zase nefunguje.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

Ma docasne vypnutie antiviraku daky vplyv?
BalkanCZE
Posts: 10
Joined: 07 Mar 2021, 15:32

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by BalkanCZE »

Bohužel nemám oprávnění na vypnutí antiviru.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Externí disky - Přístup odepřen

Post by SelfMan »

Nedostal som odpoved na otazku, ci je mozne odskusat disk v inom pocitaci.
Post Reply