Unicode problem s archivem RAR

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Unicode problem s archivem RAR

Post by -=Majkl=- »

Narazil jsem dnes na podobný Unicode problém, tentokrát nevyřešitelný přepnutím na jinou codepage pro non-Unicode programy - šlo o soubor typu RAR, který obsahoval výpustku (tj. tři tečky ve formě jednoho znaku). Salamander si s ním samozřejmě neporadil, musel jsem použít externí (de)komprimační program.
Last edited by Jan Patera on 26 Jan 2011, 22:29, edited 2 times in total.
Reason: Utrzeno od theeadu "Jak to vypadá s vývojem? (+Unicode debata)"
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode problem s archivem RAR

Post by Jan Patera »

-=Majkl=- wrote:Narazil jsem dnes na podobný Unicode problém, tentokrát nevyřešitelný přepnutím na jinou codepage pro non-Unicode programy - šlo o soubor typu RAR, který obsahoval výpustku (tj. tři tečky ve formě jednoho znaku).
Muzete mi poskytnout ten soubor? Uvidim, co by se s tim dalo delat.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode problem s archivem RAR

Post by -=Majkl=- »

Jan Patera wrote:
-=Majkl=- wrote:Narazil jsem dnes na podobný Unicode problém, tentokrát nevyřešitelný přepnutím na jinou codepage pro non-Unicode programy - šlo o soubor typu RAR, který obsahoval výpustku (tj. tři tečky ve formě jednoho znaku).
Muzete mi poskytnout ten soubor? Uvidim, co by se s tim dalo delat.
Nemuzu Vam bohuzel poslat ten puvodni, at uz z duvodu velikosti nebo obsahu, ale vytvoril jsem takovy, ktery obsahuje stejny problem, resp. stejny znak.

EDIT: Plugin 7zip si v tomto pripade poradi, ale samozrejme jen se soubory typu 7z, takze problem se tyka pluginu UnRar
Attachments
test.rar
Testovaci archiv, obsahujici soubor se znakem … v nazvu
(169 Bytes) Downloaded 384 times
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Unicode problem s archivem RAR

Post by AD7 »

-=Majkl=- wrote:
Jan Patera wrote:
-=Majkl=- wrote:Narazil jsem dnes na podobný Unicode problém, tentokrát nevyřešitelný přepnutím na jinou codepage pro non-Unicode programy - šlo o soubor typu RAR, který obsahoval výpustku (tj. tři tečky ve formě jednoho znaku).
Muzete mi poskytnout ten soubor? Uvidim, co by se s tim dalo delat.
Nemuzu Vam bohuzel poslat ten puvodni, at uz z duvodu velikosti nebo obsahu, ale vytvoril jsem takovy, ktery obsahuje stejny problem, resp. stejny znak.

EDIT: Plugin 7zip si v tomto pripade poradi, ale samozrejme jen se soubory typu 7z, takze problem se tyka pluginu UnRar
No a neslo by nejak aktualizovat ten UnRAR plugin?, lebo WinRAR to bez problemov rozpakuje...
EDIT: prave skusam nakonfugurovat UnRAR (z WinRAR-u) namiesto interneho pluginu a nejak sa mi nedari rozpakovat - test.rar
EDIT2: RAR.exe aj UnRAR.exe priamo ten test.rar rozpakuju, len neviem preco to nejde cez AS rozhranie... Bezne RAR archivy rozpakovat idu...??
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode problem s archivem RAR

Post by Jan Patera »

AD7 wrote:No a neslo by nejak aktualizovat ten UnRAR plugin?, lebo WinRAR to bez problemov rozpakuje...
Prave proto jsem chtel ten archiv...
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode problem s archivem RAR

Post by Jan Patera »

-=Majkl=- wrote:Narazil jsem dnes na podobný Unicode problém, tentokrát nevyřešitelný přepnutím na jinou codepage pro non-Unicode programy - šlo o soubor typu RAR, který obsahoval výpustku (tj. tři tečky ve formě jednoho znaku). Salamander si s ním samozřejmě neporadil, musel jsem použít externí (de)komprimační program.
Vyreseno. RAR archivy obsahuji jmeno souboru v OEM codepage (u nas 852) a od jiste doby i v Unicode. Salamander dosud jen cetl to OEM jmeno a prevadel jej do ANSI codepage (u nas 1250). Od pristi verze (2.55?) se bude brat Unicodove jmeno a prevadet rovnou do ANSI codepage. Vzhledem k tomu, ze OEM u evropskych jazyku neni ekvivalentni s ANSI codepage, je to mirne zlepseni. Do doby, nez bude Salamander plne Unicodovy.
Obecne to pomuze jen nekolika malo znakum, pokud soubor byl ulozen v sesterske OEM - u dvojice 852/1250 tedy napriklad te vypustce (Unicode znak 0x2026) - ale napr. by to mohlo pomoci i tehdy, kdyz nekdo na francouzskem OS pouzije "e s canfrnouskem", ktere v CP1250 nemame, a pak jej otevre na ceskem OS. Pak by se mohlo objevit obycejne 'e' misto nejakeho smeti, jak se delo dosud (nezkousel jsem to ale).
Post Reply