Unattended instalace 4.0

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
jan.stoces
Posts: 3
Joined: 03 Sep 2019, 13:26

Unattended instalace 4.0

Post by jan.stoces »

Dobrý den,
zkoušel jsem instalovat pomocí různých parametrů, ale stále mi vyskakuje chybové hlášení. Je možné free verzi 4.0 instalovat nějakým způsobem bezdotykově? Nebo existuje MSI instalační soubor?

Děkuji
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Unattended instalace 4.0

Post by tukanos »

jan.stoces wrote: 03 Sep 2019, 13:30 Dobrý den,
zkoušel jsem instalovat pomocí různých parametrů, ale stále mi vyskakuje chybové hlášení. Je možné free verzi 4.0 instalovat nějakým způsobem bezdotykově? Nebo existuje MSI instalační soubor?

Děkuji
To by mě opravdu zajímalo co jste zkoušel. Doporučuji si prohledat toto fórum před tím, než-li se zeptáte. Kdybyste trochu prohledal fórum našel byste tento link unattended install.

Ze kterého se dozvíte, že je za potřebí použít přepínač,

Code: Select all

/x
aby se další přepínač podíval přímo do instalátoru (tedy SETUP). Pokud chcete vylistovat všechny příkazy tak musíte spustit:

Code: Select all

.\as40x64.exe /x /?
.

Pro Váš případ (instalace bez obsluhy - unattended) je tedy (kde /s jako silent):

Code: Select all

.\as40x64.exe /x /s
P.S. Vše je zpouštěno z powershellu a proto to .\
jan.stoces
Posts: 3
Joined: 03 Sep 2019, 13:26

Re: Unattended instalace 4.0

Post by jan.stoces »

Četl jsem uvedený postup, ale například parametry /RK /IQ se použít nedají. Nicméně se po spuštění ukáží parametry použitelné. Možná by stálo za to, obrázek vyměnit :D, tento je totiž z verze 3.08, a proto jsem se zeptal zde :D

použitelné je toto:

Code: Select all

as40x64.exe /x /s /id y /is n /au y
Považuji za vyřešené.

Odinstalaci řeším prostým:

Code: Select all

Rmdir /S /Q "%ApplDir%"
kde

Code: Select all

"%ApplDir%"
plním dle platformy x86 / x64
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Unattended instalace 4.0

Post by tukanos »

jan.stoces wrote: 03 Sep 2019, 16:10 Četl jsem uvedený postup, ale například parametry /RK /IQ se použít nedají. Nicméně se po spuštění ukáží parametry použitelné. Možná by stálo za to, obrázek vyměnit :D, tento je totiž z verze 3.08, a proto jsem se zeptal zde :D

použitelné je toto:

Code: Select all

as40x64.exe /x /s /id y /is n /au y
Považuji za vyřešené.

Odinstalaci řeším prostým:

Code: Select all

Rmdir /S /Q "%ApplDir%"
kde

Code: Select all

"%ApplDir%"
plním dle platformy x86 / x64
Obrázek by stálo za to vyměnit, ale myslím si, že v současné době na to asi nebudou lidé. Však není nic špatného, že jste se zeptal, spíše jde o to, že v té otázce jste nezmínil co a jak jste vyzkoušel (co tedy nefungovalo, jaké chybové hlášení vysakuje).
jan.stoces
Posts: 3
Joined: 03 Sep 2019, 13:26

Re: Unattended instalace 4.0

Post by jan.stoces »

tukanos wrote: 04 Sep 2019, 05:13 Obrázek by stálo za to vyměnit, ale myslím si, že v současné době na to asi nebudou lidé.
Celkem tento krok chápu. To je prostě vývoj ...
tukanos wrote: 04 Sep 2019, 05:13 Však není nic špatného, že jste se zeptal, spíše jde o to, že v té otázce jste nezmínil co a jak jste vyzkoušel (co tedy nefungovalo, jaké chybové hlášení vysakuje).
No to je pravda :? to jsem nenapsal.
Post Reply