Zakazany pristup k suborom, sietove zlozky?

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Diwiak
Posts: 2
Joined: 01 Jan 2017, 20:12

Zakazany pristup k suborom, sietove zlozky?

Post by Diwiak »

Zdravim,

po zmene na free opat pouzivam AS, a stale tie iste problemy - nevie otvarat/menit niektore subory (nazvy s diakritikou povacsinou), a nevie pristupovat na zdielane sietove zlozky - davam aj refresh, ale pod "Siet" nic nemam - pritom priamo cez windows to ide.
V minulosti som to riesil, len si uz nepamatam aky bol vysledok(presiel som na TC).

Vdaka!
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Zakazany pristup k suborom, sietove zlozky?

Post by SelfMan »

Ak sa jedna len o "beznu" diakritiku (slovencina, cestina), toto funguje v Salamandrovi bez problemov. Potrebne je len, aby si mnal korektne nastaveny system. Ostatne kodove stranky ako je rustina, azijske znaky etc. fungovat nebudu, retoze Salamander nepodporuje UNICODE.
Ak chces otejto teme vediet viac, na fore je uz o tejto tele kopec prispevkov, staci hladat UNICODE.

So sa tyka nefunkcnej siete, nenapisal si aku mas verziu a konfiguraciu Windows.
Diwiak
Posts: 2
Joined: 01 Jan 2017, 20:12

Re: Zakazany pristup k suborom, sietove zlozky?

Post by Diwiak »

Je tam napriklad makke "e" ceske a nejde. Uz som toto raz riesil ohladom jazykov atd. len si nepamatam a to bolo este na Win7.

Hladat a riesit nemam cas, radsej skoncim zase pri TC kde ide vsetko. Skoda, AS mi rozhranim a pluginmi vzdy vyhovoval viacej, dlho som ho pouzival, kym fungoval.

Inak je to Win 10 64b Pro EN defaultne, + Slovak Language pack.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Zakazany pristup k suborom, sietove zlozky?

Post by SelfMan »

Toto je screenshot z AS4.0 32 bit na Windows 7
2019-08-10-Altap Salamander-001.png
2019-08-10-Altap Salamander-001.png (4.81 KiB) Viewed 7546 times
Chod podla navodu na:
https://www.isunshare.com/windows-10/ch ... ws-10.html
a prever ci tam mas nastavenu Slovencinu.
Post Reply