Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by cejka »

SelfMan wrote:V kazdom pripade je pocas mapovania pouzity aj switch /PERSISTENT:NO ?
Vse jsem pripojoval bez switche, tedy predpokladam, jako bych zadal /P:no.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by cejka »

SelfMan wrote:Na nete som nasiel este jeden maly VBScript

Code: Select all

Dim WshNetwork
on error resume next
Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
WshNetwork.RemoveNetworkDrive ("T:", bForce) 
bForce vynuti zrusenie spojenia aj v pripade a ksa pouziva

No ja vazne nevychazim z uzasu, co ty Win umi a jaka necekana prekvapeni jsou nachystana pro toho, kdo umi o malo vic nez jen klikat na pekne oskinovane tlacitko START.

Pouzil jsem skript, precetl jsem si o nem primo na MSDN a jal se ho aplikovat. Prvni, co jsem udelal byl test, ze jsem si pripojil sdilenou slozku \\SERVER\slozka na pismeno jednotky "Z:". Schvalne jsem slozku v AS nechal otevrenou a zkusil:

Code: Select all

Dim WshNetwork
Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
WshNetwork.RemoveNetworkDrive "Z:"
Skript vyhodil chybovou hlasku, ze ze Z: prave pouziva. To je v poradku. Tak jsem modifikoval skript na pouziti parametru bforce:

Code: Select all

Dim WshNetwork
Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
WshNetwork.RemoveNetworkDrive "Z:",true
Skript slozku okamzite odstavil a zrusil pismeno "Z:", AS to poznal a prehodil se do posledni zname cesty na "C:". I to je v poradku. Tak mi to nedalo a zkusil jsem otevrit pruzkumnika. Vzhledem k tomu, ze se vubec neobtezuje mi zobrazit nazev serveru, ktery je na siti, tak jsem do adresniho radku zadal \\SERVER. Zadal jsem prihlasovaci udaje a vesele prochazel slozkama. Prikaz> net use ukazuje, ze je pripojene \\SERVER\IPC$ a tak jsem tuto UNC cestu zadal do VBS skriptu nasledovne:

Code: Select all

Dim WshNetwork
Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
WshNetwork.RemoveNetworkDrive "\\SERVER\IPC$",true
Po jeho spusteni sice prikaz> net use ukazuje, ze pripojeneho nic neni, tedy, ze skript zafungoval a UNC cestu odpojil, ale v pruzkumniku si slozkama serveru vesele prochazim dal. Takze ani tudy cesta nevede. No vazne, kdyz mi kdysi na brigade sef povidal moudrost: "jeden pocitac = jeden program", neveril jsem. Az s lety jsem pochopil.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by cejka »

Jan Rysavy wrote:Je to hrůza. Síťová vrstva od Microsoftu pro mě vždy byla nejméně funkční a průhledná napříč spektrem systémů. Smutná věc je, že to platí i v roce 2010 :(
Zlaté LINUXy, "it just works".
Rekl bych vzhledem k ochote Microsoftu opravovat zname a nahlasene chyby napr. v poznamkovem bloku jiz od dob W95, mam takovy dojem, ze pruhledne to jeste dlouho nebude. Napada me takove prirovnani s tim, ze pouzivani pruhledne barvy v jejich aplikaci Malovani snad dosud neni mozne. Ocividne ma Microsoft s pruhlednosti problem. Rekl bych, ze to je zamer. Svet by mohl prohlednout, ze produkuje cosi shnileho a samovolne bez ockovani Microsoftem by mohl rici WOW!

GNU/Linux mam rad, ale narozdil od Win je pro jeho uzivani potreba vice znalosti. Dalsi vyhodu/nevyhodu vidim v roztristenosti vyvoje. To ale patri do jine diskuse. Stale vsak doufam, ze GNU/Linux uz Win odstavi na druhou kolej. Jenze to je jen prani, realita je o $, kterymi Microsoft podmazava kde koho, aby byl stale u vseho prvni a tedy v cele.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by SelfMan »

Je mozne tieto testy spravit s vypnutym UAC? Pretoze ine ma uz pri tychto X-Files nenapada. Uz tu chyba len Mulder & Scully
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by Ether »

cejka wrote:Prikaz> net use ukazuje, ze je pripojene \\SERVER\IPC$
Nejsem si úplně jistý, zda IPC$ je všechno, k čemu je Windows u vzdáleného počítače připojený.
Ελληνικά rulez.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by cejka »

Vazeni, vazne se nestacim divit, co ty Win7 dokazi. Popisu to. V pruzkumniku zadam do adresniho radku cestu \\SERVER, prihlasim se s platnymi udaji a vesele si prohazim slozky. Nasledne v prikazove radce prihlaseny server odpojim> net use * /d /y >nul cimz odpojim "\\SERVER\IPC$". Ja vim, jste napnuti, co to zas bude. Ted to prijde. Kdyz si jen dal prochazim slozkama v podstromu \\SERVER, tak jsem stale jakoby prihlaseny, divam se na fotky, poustim videa. Po nejake dobe se nahodou podivam, co vypise net use prikaz a neverim svym ocim. Win me samovolne prihlasily do "\\SERVER\slozka" ?!? Zjistil jsem tedy, ze dokud v pruzkumniku nejdu po odhlaseni pomoci prikazove radky na koren stromu slozek "\\SERVER", tak se pruzkumnik podruhe nezepta na prihlasovaci udaje, jak jsem drive popisoval, ale rovnou me samovolne prihlasi nekam uplne jinam.

Tak a ted by me zajimalo, to vazne AS prebira tuhle funkcnost/nefunkcnost do sveho pluginu sit?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problem s pluginem Sit (nethood.spl)

Post by Jan Rysavy »

Plugin Nethood prostě volá rodinu funkcí WNet. Počítám, že Explorer také (pravděpodobně skrz nějakou COM vrstvu).

Problém bych hledal v implementaci síťové vrstvy MS Windows.
Post Reply