Chybějící diakritika v menu (čeština)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
ahzs
Posts: 4
Joined: 22 Nov 2010, 22:58

Chybějící diakritika v menu (čeština)

Post by ahzs »

Dobry den,
chtel bych se zeptat, zda nevite, jak vyresit zobrazovani ceskych znaku v Salamanderu. Misto ni, se mi objevuji preskrtnute ctverecky a kolecka. V ovladacich panelech - mistni a jazykove nastaveni mam zvolene vsude cestinu, zkusil jsem prepnout i do AN a pak znovu do CZ a bez vysledku.
OS: Windows XP SP3

Dekuji za odpoved.
Last edited by Jan Rysavy on 25 Nov 2010, 00:34, edited 1 time in total.
Reason: Přesnější název vlákna
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Ether »

Nejsou špatně zvolená písma? Options > Configuration... > Appearance > Panel Font - tam zkontrololujte skript písma, jestli je středoevropský. Případně zkontrolujte i písma v systémovém nastavení.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Jan Rysavy »

Pokud to nepomůže, vložte sem prosím sejmutou obrazovku s chybou, to nám napoví. PNG lze připojit jako přílohu příspěvku.

Jakou verzi Salamandera používáte? Windows XP jsou anglické nebo české?
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by SelfMan »

Jedna sa o anglicky operacny system?
Pokial ano, tak je potrebne v Control paneli otvorit "regional and language options" a na zalozke advanced navolit cestinu.
Polozka "Language for non-unicode programs"
ahzs
Posts: 4
Joined: 22 Nov 2010, 22:58

Re: Altap a Diakritika

Post by ahzs »

Dobry den,
bohuzel zadny zmineny navod nefunguje. Jedna se o Windows XP SP3 CZ. Verze Salamandra 2.54. Na Win 2003/2008/7 OK. Pouze na XP diakritika zlobi.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by SelfMan »

Bol pocitac po zmenach restartovany?
Jedine co ma este napada je, ze je v systeme daco zle s fontmi.
Skste odinstalovat a nanovo nainstalovat Salamandra.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Jan Rysavy »

Vložte sem prosím sejmutou obrazovku s chybou, to nám napoví. PNG lze připojit jako přílohu příspěvku.
ahzs
Posts: 4
Joined: 22 Nov 2010, 22:58

Re: Altap a Diakritika

Post by ahzs »

Omlouvam se, ze je davam az ted - mam Salammander pouze v praci a vzdycky prochazim forum az vecer, kdyz prijdu domu. (z obrazku jsou smazany nektery adresare, proto ty diry)

SelfMan: Pocitac samozrejme restartovany byl (Windows na to dokonce upozornuji), bohuzel bez vysledku. Fonty jsem zkousel zmenit, bohuzel taky nepomohlo (Arial CE). Reinstalace programu taktez nepomohla.
Mnohokrat dekuji za rady!
Attachments
altap.JPG
altap.JPG (192.36 KiB) Viewed 11321 times
altap2.JPG
altap2.JPG (163.89 KiB) Viewed 11321 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za obrázky. Takže k problému dochází výhradně v nabídkách? Nebo jste se setkal s chybou češtiny i v panelech nebo titulku aplikace (zobrazuje název aktuálního adresáře)?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Jan Rysavy »

Problém je na 100% ve Vašem operačním systému. Zřejmě došlo k přepsání fontů.

Řešení by mělo být poměrně snadné. Stačí operačnímu systému vnutit jiné fonty (tak jak popisuje SelfMan, pouze ne české), následně po vyzvání restartovat Windows. Následně ve stejném okně vrátit zpět české fonty. Na dotaz je nechat znovu nainstalovat (přepsat ty na disku). Další restart a bude po problému.

Problém jsme tu již několikrát řešili, například zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=6&t=847 -- určitě zkuste i popsanou fintu s přepnutím motivu.
ahzs
Posts: 4
Joined: 22 Nov 2010, 22:58

Re: Altap a Diakritika

Post by ahzs »

A mel jste 100% pravdu :) Mnohokrat dekuji za pomoc! Nevim, kolik lidi melo s timto problem, ale dat to treba do FAQ by nebylo od veci. Toto me nenapadlo. Priznam se, ze jsem odchovany na Total Commander a se Salamanderem jsem se setkal poprve a naposled setkal pred peti lety a to me okamzite odradil. Jde ale videt, ze vyvojari delaji co muzou, maji velmi rozumne ceny a licencni podminky pro EDU. Musim si prolezt nastaveni a prispusobit k obrazu svemu. Uz jsem ale objevil dalsi zadrhel (podivam se tu jeste po foru) na Windows 7, kdyz chci mezernikem zjistit velikost adresare napr. users\administrator a ke slozce mam prava (jsem dokonce jejim vlastnikem) a je vypnute UAC, tak mi hodi chybu: Pristup odmitnut, nelze precist adresar.

Jeste jednou dekuji za pomoc s tou diakritikou :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap a Diakritika

Post by Jan Rysavy »

Prima.
ahzs wrote:Uz jsem ale objevil dalsi zadrhel (podivam se tu jeste po foru) na Windows 7, kdyz chci mezernikem zjistit velikost adresare napr. users\administrator a ke slozce mam prava (jsem dokonce jejim vlastnikem) a je vypnute UAC, tak mi hodi chybu: Pristup odmitnut, nelze precist adresar.
Na každou chybu nebo žádost prosím založte nové vlákno.
Post Reply