Špatné zobrazení náhledů na obrázky v režimu Thumbnails

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
darilek
Posts: 49
Joined: 29 Dec 2005, 10:28
Contact:

Špatné zobrazení náhledů na obrázky v režimu Thumbnails

Post by darilek »

Dobrý den,
v poslední době jsem hodně pracoval v Salamanderovi v režimu náhledů (Thumbnails) protože jsem zpracovával větší množství fotek. Narazil jsem na případy, kdy v režimu Thumbnails v AS se někdy stane, že obrázek není správně natočen, nebo naopak je otočen o 180 stupňů. Ve Windows Exloreru, Google Picasa i v pluginu PictView v rámci exerního prohlížeče (F3) se takto otočený obrázek zobrazí správně.

Chtěl jsem do přílohy vložit ukázkový obrázek, ale bohužel je moc velký :(

Používám poslední verzi AS 2.54
-=:|MaD|:=-
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Špatné zobrazení náhledů na obrázky v režimu Thumbnails

Post by ino »

darilek wrote:Dobrý den,
v poslední době jsem hodně pracoval v Salamanderovi v režimu náhledů (Thumbnails) protože jsem zpracovával větší množství fotek. Narazil jsem na případy, kdy v režimu Thumbnails v AS se někdy stane, že obrázek není správně natočen, nebo naopak je otočen o 180 stupňů. Ve Windows Exloreru, Google Picasa i v pluginu PictView v rámci exerního prohlížeče (F3) se takto otočený obrázek zobrazí správně.

Chtěl jsem do přílohy vložit ukázkový obrázek, ale bohužel je moc velký :(

Používám poslední verzi AS 2.54
Zdravím,
podobný problém se tu kdysi dávno řešil, viz téma PictView: Image orientation vs náhledy (přidával jsem tam teď screenshoty, neboť ty původní byly na již neexistujícím webu a tenkrát, v roce 2006, na tomto fóru ještě nešlo přidávat přílohy...).
Shrnul bych to asi takto:
- je-li to možné, Salamander zobrazí thumbnail uložený přímo v obrázku
- pokud to možné není A NEBO pokud jsou náhledy v panelu větší než 160 pixelů, vyrábí Salamander vlastní náhledy. Snadno se to pozná tak, že zobrazené obrázky nemají černé orámování, což je typické pro náhledy uložené přímo v souboru s obrázkem. Zkuste si zarolovat kolečkem myši a přidržte klávesu Ctrl, nebo přímo v nastavení menu - Options... - Appearance - Thumbnails.

V tom prvním případě nemusí náhledy být spřávně orientovány - JPG vs NEF od Nikonu.
V tom druhém případě se náhled vygeneruje a otočí podle informace uložené v EXIFu.
Bohužel generování náhledu je časově náročnější než zobrazení již nachystaného a hlavně uloženého náhledu přímo ze souboru. A musím přiznat, že už jsem si zvykl ;-)
darilek
Posts: 49
Joined: 29 Dec 2005, 10:28
Contact:

Re: Špatné zobrazení náhledů na obrázky v režimu Thumbnails

Post by darilek »

Aha, tak zřejmě je to důsledek operace, kterou popisuje pan Patera v bodě 7) ve vámi zmiňovaném odkazu. Zkoušel jsem totiž některé obrázky bezztrátově otočit pomocí programu FotoView (bohužel odkaz už neexistuje). Nicméně je divné, že náhled minimálně ve Windows Exploreru funguje správně ... ten (předpokládám) taky načítá informace z nějakého preview
-=:|MaD|:=-
Post Reply