DROPFAKE (přetažení souboru z archivu na plochu)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
MirosPikos
Posts: 2
Joined: 24 Sep 2010, 16:24

DROPFAKE (přetažení souboru z archivu na plochu)

Post by MirosPikos »

Zdravím,

mám problém s poslední verzí (možná i s předchozími, které jsem nezkoušel). Na konfiguraci Windows Seven 64-bit Home Premium jsem si nainstaloval poslední verzi Altap Salamander 2.54, mám EDU licenci.

Problém je takový, že při přetažení nějakého souboru uvnitř archivu na plochu (desktop) dojde k zahlášení chyby "Selhala operace tažení myší z archivu nebo pluginového souborového systému. Prosím odstraňte nechtěně vytvořený adresář DROPFAKE (pokud existuje) z cílového adresáře. Tato situace může nastat jedině bezprostředně po instalaci nebo pokud cíl tažení není Průzkumník ani Altap Salamander. Pokud je cíl tažení Průzkumník Windows, mělo by problém vyřešit restartování Windows (pokročilí uživatelé můžou jen ukončit a znovu spustit proces explorer.exe)"

Samozřejmě nefunguje nic z uvedeného, jinak bych sem nepsat.

Proto se ptám, setkal jste se někdo s něčím podobným? Dle mě je problém v 64-bitové verzi Windows Seven. Ve verzi 32-bit se mi nikdy nic takového nestalo.

Díky za reakce
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DROPFAKE (přetažení souboru z archivu na plochu)

Post by Jan Rysavy »

Zkuste prosím postup, který popisuje Petr zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=5898#p5898
MirosPikos
Posts: 2
Joined: 24 Sep 2010, 16:24

Re: DROPFAKE (přetažení souboru z archivu na plochu)

Post by MirosPikos »

zkusil jsem doporučovaný odkaz, nicméně řešení jsem tam nenalezl... resp. soubor salexten.dll jsem v TEMP nenašel, ani v system32 a dokonce ani ve složce, kam jsem nainstaloval Salamander. Nicméně jsem našel soubor "salamext.dll" ve složce "plugins", který když jsem přejmenoval a spustil Altap Salamander, tak mi nešlo vůbec přesunout soubor z archivu na plochu. Když jsem vypnul aplikaci, soubor "salamext.dll" přejmenoval na původní název, tak se objevil opět výše zmiňovaný problém.

Tak jako tak, vývojáři Atlap Salamander mají možná podnět k dalšímu zapracování na jinak skvělé aplikaci.

Hezký večer
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: DROPFAKE (přetažení souboru z archivu na plochu)

Post by Petr Solin »

Děkuji za připomenutí problému. Už jsem na něj narazil, ale ještě jsem se nedostal k jeho řešení, mám ho na seznamu.
Post Reply