Absence práv k rootu sdílené složky zabraňuje Salamanderu přístup i k podadresářům

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Absence práv k rootu sdílené složky zabraňuje Salamanderu přístup i k podadresářům

Post by -=Majkl=- »

Mějme tuto cestu: \\server\sdilenaslozka\nejaky\dalsi\adresar

Nemám práva pro přístup přímo do rootu sdílené složky \\server\sdilenaslozka, ale do podadresáře "nejaky" mi přístupová práva už nastavena byla. V Salamanderu se ale do žádného z podadresářů nemůžu dostat.

Myslel jsem si, že je to standardní chovádní, ale pak jsem zkusil otevřít přímo tuto podcestu v Průzkumníku a TC - v obou aplikacích jsem se dostal kamkoliv od podadresáře "nejaky" i hlouběji. Jen Salamander pořád tvrdí, že nemám přístup ani k podsložkám.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Absence práv k rootu sdílené složky zabraňuje Salamanderu přístup i k podadresářům

Post by SelfMan »

Nie je nahodou salamander spusteny ako administrator?
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: Absence práv k rootu sdílené složky zabraňuje Salamanderu přístup i k podadresářům

Post by -=Majkl=- »

není, je spuštěný pod běžným uživatelem
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Absence práv k rootu sdílené složky zabraňuje Salamanderu přístup i k podadresářům

Post by SelfMan »

a) je potrebne sa pozriet kto je vlastnikom "nejaky"
b) je potrebne sa pozriet ako su nastavne prava zlozky "nejaky" a to ci a) dedi prava od nadradenej zlozky a 2) ci maju podradene zlozky zapnute dedenie.

Okrem toho by som vyskusal na zlozke "nejaky" kliknut pravym tlacilom mysi, zvolit vlastnoti a na zalozke Zabezpecenie > rozsirene > Zmenit povolenia zaskrtnut polizko pre dedenie vlastnosi pre vsetky podradene zlozky (Replace all child object permissions with inheritable permissions from this object)
Samozrejme je tam potom potrebne dat pouzivatelskemu uctu plne povolenia.
Post Reply