User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by ino »

Ahojte,

v User Menu Baru jaksi blbne funkce "Show item in User Menu bar". Je-li tato volba odškrtnuta (je prázdná) tak se chová následovně:

1) pokud se položka (item) nachází v Submenu, tak je tato volba zcela ignorována
2) pokud se položka nachází v rootu User Menu baru, tak je skryta na panelu, ale při stisknutí F9 je zobrazena
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by Jan Rysavy »

Příkaz F9 stojí stranou, viz Příkazy > Uživatelská nabídka. Funkce se tedy chová dle popisu.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Příkaz F9 stojí stranou, viz Příkazy > Uživatelská nabídka. Funkce se tedy chová dle popisu.
Nevím, jestli si úplně rozumíme...

add 2) takže F9 zobrazí vše, co mám uloženo v User Menu baru, a ona volba "Show..." se vztahuje pouze na zobrazení položky přímo na toolbaru, ne v seznamu uložených položek, které se zobrazí jako kontextová nabídka po stisknutí F9.

add 1) v User Menu Baru mám položku zařazenou v Submenu. U této položky mám vyplou volbu "Show item in User Menu bar". Když na toolbaru Salamandera rozbalím (kliknu na) ono Submenu, tak ta položka, která nemá být vidět (má onu volbu "Show..." vypnutou ) je přesto zobrazena. Toto chápu jako bug.

Nebo se snad tato volba nevztahuje na Submenu?
Submenu je tedy klikací verze příkazu F9, ale jen pro jednu větev User Menu Baru a proto se zobrazuje vše uložené, i když danou položku mám "schovanou"..?

Vycházel jsem z toho, co je napsáno v Helpu v Dialog Boxes - Configuration - User Menu:
Show item in User Menu bar
When checked, User Menu command is shown in the User Menu bar.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by Ether »

Klíčové je tady 'User Menu bar'. To označuje jeden jediný prvek UI a to je ten panel ikonek. F9 menu se do toho nepočítá určitě a submenu z panelu taky ne, i když o správnosti toho druhého by se dalo polemizovat. Nicméně "problém" (ve smyslu názvu fóra) tu nevidím, spíše "požadavek" o jiné chování - doporučuju tedy požadavek zformulovat a pak se může vlákno přesunout do příslušného fóra.
Ελληνικά rulez.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by ino »

Ether wrote:Klíčové je tady 'User Menu bar'. To označuje jeden jediný prvek UI a to je ten panel ikonek. F9 menu se do toho nepočítá určitě a submenu z panelu taky ne, i když o správnosti toho druhého by se dalo polemizovat. Nicméně "problém" (ve smyslu názvu fóra) tu nevidím, spíše "požadavek" o jiné chování - doporučuju tedy požadavek zformulovat a pak se může vlákno přesunout do příslušného fóra.
Mně šlo právě o to, zjistit jak se ta funkce má vlasně chovat.
Z pohledu uživatele jsem 'User Menu Bar' chápal jako celek se v ším všudy co v něm je bez ohledu na to, zda jej mám zobrazený jako panel, nebo si jej vyvolám pomocí klávesové zkratky. Z tohoto pohledu se ona funkce 'Show item in User Menu bar' chovala nekonzistentně. Proto jsem použil výraz 'zlobí'.

Chápu to tedy tak, že není Bar jako Bar, a že se nastavení aplikuje pouze na zobrazení v rootu panelu a nikoliv v jakémkoliv jiném dokonce ani v Submenu zobrazeném na panelu.

Navrhuji tedy toto řešení:
A) za předpokladu, že z důvodu různorodé metody zobrazení položek na toolbaru vs SubMenu/F9:
- v konfiguraci zašednout možnost 'Show item in User Menu bar' pokud se položka přesune do submenu, jelikož v tomto případě tato volba nezohledňuje;
- připsat v tomto smyslu více detailů do helpu, až na to zase někdo narazí

B) za předpokladu, že by bylo možné tuto funkcionalitu aplikovat na SubMenu při zobrazení na panelu (nikoliv tedy při zobrazení pomocí F9, či přes menu aplikace) a nebude se kvůli tomu muset přepisovat celý modul ohledně 'User Menu Baru', tak můžete (moderátoři) přesunout část vlákna do sekce 'Návrhy na zlepšení' (nebo tam vytvořím nové, zjednodušené vlákno s odkazem na toto vlákno).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by Jan Rysavy »

Asi jde o chybu v tom smyslu, že u konfiguraci submenu lze potlačit jejich viditelnost v User Menu bar, ale reálně se toto nastavení neprojeví. Zřejmě bychom měli v případě otevření z User Menu bar ctít nastavení viditelnosti i pro submenu.

Děkujeme za info, mrknu se na to.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by Jan Rysavy »

Poznámka: položka v User Menu, která by se nezobrazila ani v F9, ani v User Menu bar by v podstatě neexistovala (nešla spustit), takže možnost ovládat viditelnost pro User Menu bar samostatně má význam. Pokud uživatel nebude chtít položku ani na jednom místě, může jí prostě smazat.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Poznámka: položka v User Menu, která by se nezobrazila ani v F9, ani v User Menu bar by v podstatě neexistovala (nešla spustit), takže možnost ovládat viditelnost pro User Menu bar samostatně má význam. Pokud uživatel nebude chtít položku ani na jednom místě, může jí prostě smazat.
Ano, to je pravda.

Já jsem na ten problém narazil tak, že jsem si předpřipravil několik scriptovaných 'bookmarků'do submenu, které jsem chtěl dočasně schovat, neboť jsem pro ně zatím neměl využití a až budu v budoucnu chtít vytvořit nový bookmark, tak abych mohl pouze doplnit cestu...

Tudíž smazat ty položky by pro mě nemělo smysl. Chci je mít nachystané, ale zatím je nechci vidět, a to že je vidím při F9 mi vůbec nevadí ;-)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: User Menu bar - zlobí funkce Show item in User Menu bar

Post by Ether »

Prozatím se třeba dá udělat submenu na nejvyšší úrovni, to skrýt, a dovnitř nacpat všechny ty nefunkční položky.
Ελληνικά rulez.
Post Reply