Selhání kopírování

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Selhání kopírování

Post by cejka »

Zdravim vsechny prispevatele v tomto vlaknu. Nepouzivam takove hyper zarizeni jako vy s takovou rychlosti a spokojim se na sve domaci siti i s nizsi, nez tu doposud byla resena. Rad bych ale poukazal na problem, ktery se mi v AS 2.52 objevil. Tim problemem je selhani pri kopirovani.

Nejprve popisu sitovou cestu (vse kabel 1Gbps cesta):
NAS Synology DS-209+II / 2x 1TB Seagate Barracuda ES2 ST31000340NS v RAID 1 -> 1Gbps SMC router WGBR14-N -> Edimax ES-5800R+ (1Gbps 8 port rackmount switch) -> PC P4 2.8GHz HT / 2GB RAM / 500GB Seagate Barracuda ES / integrovana 1Gbps sitovka na desce / WinXP SP3

NAS byl pripojeny jako \\server\cesta do disku O:

Co jsem kopiroval:
Kopiroval jsem cca 650 souboru (RAW fotografie, prumerna velikost souboru cca 11MB).

Popis problemu:
Pri kopirovani skrze vyse uvedenou verzi AS se zacalo kopirovat vcelku obstojnou rychlosti do 30MB/s, ale v polovine kopirovani se AS zasekl. Po nejake chvili zareagoval na zruseni kopirovani (tlacitko cancel v kopirovacim okne), ale vyhlasil, ze sitovy disk jiz nadale neni pripojeny. Nasledne se jiz k NAS nebylo mozne pripojit. Pomohl restart PC (restart samotneho AS ne). Zkusil jsem to jeste jednou skrz AS. Stejny vysledek -> restart PC. Tak jsem to stejne udelal pomoci Win Exploreru a cely prenos probehl bez jedineho problemu.

Stejny problem s kopirovanim skrze AS 2.52 jsem pozoroval na jine sitove ceste pri kopirovani stejnych souboru ale smerem na NAS:

Sitova cesta (Wireless 130Mbit 802.11n -> 1Gbps):
Notebook Lenovo Thinkpad R61 / 2.2GHz C2D / 4GB RAM / HDD WD 160GB 5400ot. / Win7 -> SMC router WGBR14-N (wireless cesta s pripojenim 130Mbit/s) -> 1Gbps NAS Synology DS-209+II

NAS byl pripojeny jako \\server\cesta do disku Z:

Pri tomto kopirovani (mnohem nizsi rychlost nez je na 1Gbps) kopirovani selhalo taktez zhruba v polovine prenosu se stejnou indikaci, ze se neni mozne k NAS dale pripojit. Zde jsem vsak jiz prenos nezkousel pres Explorer, ale napodruhe jsem zbyvajici soubory dokopiroval pres AS.

Snad vam to k necemu bude.
Last edited by Jan Rysavy on 21 Jun 2010, 21:32, edited 2 times in total.
Reason: Odstřiženo z vlákna http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=6&t=2788
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by Jan Rysavy »

Máte v NAS poslední verzi firmware? Popisované chování ukazuje na chybu na straně NAS.
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Selhání kopírování

Post by cejka »

Diky za tak rychlou odpoved. Rekl bych, ze FW v NAS neni nejnovejsi, ale pred necelym mesicem aktualizovany urcite. Vyzkousim nahodit nejnovejsi verzi a kdybych chybu opet zpozoroval, tak to sem napisu. Ale nejsem si jisty, ze to bude v NAS, protoze pres Windows Explorer jsem vse prehral napoprve bez jedineho problemu. Hodne zdaru.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by Jan Rysavy »

Windows Explorer určitě používá pro kopírování jiné sekvence volání API, takže se z hlediska NAS bude jevit jinak než Salamander. To ovšem ještě nenaznačuje chybu na straně Salamandera, zejména když dochází odpojení NAS a to takovému, že není vidět ani z Explorara a je potřeba restart Windows, aby se probrala síťová vrstva.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by Ether »

Když Windows přestanou vidět síť, může pomoci "vyhození" a nahození síťové karty (postup pro Vista/7). Jinak při sledování svých problémů s domácí sítí jsem začal podezřívat dvě věci z působení výpadků. Jednak nekvalitní switche, ale koukám, že u vás to asi nehrozí, a jednak současná přítomnost Windows XP i 7 na síti. Nemám žádné důkazy, ale zdálo se mi, že XP se s novými sedmičkami prostě nějak bijí.
Ελληνικά rulez.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by Petr Solin »

Máme v plánu umožnit přechod na systémovou kopírovací rutinu. Pod Vistou a W7 by se asi standardně používala, na XP a starších by na ni mohl uživatel přejít ručně. Chce to vyzkoušet a porovnat, možná bude nejrozumnější na ni přejít i na XP. Předpokládám, že to by mělo tento problém vyřešit.

Mimochodem mám také silný dojem, že tohle není chyba Salamandera, provádí jen jednoduché čtení zdroje a zápis do cíle po definovaných blocích, to by prostě mělo fungovat všude. Třeba to časem opraví, narazí na to třeba i jiné aplikace, čtení a ukládání dat z/na disk dělá leckdo. ;-)
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Selhání kopírování

Post by cejka »

Dnes mam novy poznatek o selhani kopirovani AS 2.53b2:

Sitova cesta (vse dratova 1Gbps): Synology DS-209+II s nejnovejsim firmware -> router SMC WGBR14-N -> switch Edimax ES-5800R+ -> PC P4 2.8GHz HT, 2GB RAM, WinXP SP3, AS 253b2

Kopirovano bylo 728MB v 58 souborech RAW fotografii.

V 83% kopirovani selhalo (zastavilo se) a po cca 30-60sec AS vyhodil dialogove okno s nazvem Error Reading File s popisem chyby (doslova):

Error: (995) Vstupně-výstupní operace byla přerušena buď z důvodu ukončení podprocesu, nebo na žádost aplikace [Retry][Skip][Skip All][Cancel].

Pote, co jsem dal [Retry], tak se chyba po 5 sec objevila znovu. Po [Cancel] se objevilo dialogove okno s nazvem Error a popisem chyby: (53) Cesta v síti nebyla nalezena. Po [OK] jsem se pokusil otevrit namapovany sitovy disk v AS. AS ale zobrazil opet vyse uvedenou chybu (53). Zkusil jsem tedy otevrit sitovou cestu pres Explorer a take se nepodarilo s chybou, ze sitovy nazev neni k dispozici. Nez jsem zacal kopirovat, tak byl pocitac nove nebehnuty z vypnuteho stavu. Takze jen start PC -> nabeh WinXP SP3 -> login -> namapovani sitoveho disku pres skript -> spusteni AS -> kopirovani. Podotykam, ze namapovane disky ze Synology serveru byly po vyse uvedene chybe v poradku pristupne z jineho pocitace (byly namapovany drive nez na vyse uvedenem PC).

Udelal jsem tedy druhy pokus na stejnych datech tak, ze jsem restartoval pocitac -> nabeh WinXP SP3 -> login -> namapovani sitoveho disku pres skript -> spusteni 2 instanci Explorera -> kopirovani Drag&Drop. Explorer selhal 5s po zacatku kopirovani a po cca 2 minutach zobrazil stejnou chybovou hlasku, ze "Vstupne-vystupni operace byla prerusena, ...".

Takze se vsem omlouvam za planny poplach, pravdepodobne to bude chyba nekde v mych WinXP. Ale absolutne netusim proc, jak a kde. Nemate nekdo nejaky tip o co jde?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za informaci.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Selhání kopírování

Post by SelfMan »

Primarne by som urobil aktualizaciu ovladacov sietovej karty (o aky typ sa jedna?) a nasledne skusil prepojit NAS napriamo cez cross kabel s pocitacom pre vylucenie problemov routra/switch-u.
Dalsi krok - diagnostika/vymena kabelaze za CAT6.
Este by som skusil prepnut sietovu kartu do 100Mb rezimu, ci sa chyba prejavi aj za tychto okolnosti.
Post Reply