Problém se síťovým diskem

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Salat
Posts: 9
Joined: 28 May 2010, 10:35

Problém se síťovým diskem

Post by Salat »

Dobrý den

Mám program Salamander velice rád a používám ho několik let, momentálně se ovšem vyskytl problém s kterým si nevím rady a dost mě omezuje v práci.

Domácí počítač je síťovým kabelem připojený do routeru asus - WL 500G V2. V tomto routeru mám zapojený 1.5TB disk na který si zálohuji data, v počítači ho mám nastavený jako síťový disk "data". Problém je, že se na něj ze salamandru nedostanu.
Pokud se na tento disk pokusím připojit přímo z Tento počítač, síťový disk,"data" v pořádku se nastartuje a můžu přistupovat k datům. Když se pokusím přistoupit na síťový disk ze salamandru pomocí ikonky síťového disku dozvím se pouze "(31) zařízení připojené k systému nefunguje". Je to pro mě veliký problém, který bych potřeboval vyřešit.

Informace:

Počítač: Systém windows 7 home premium/64bit
Router: asus - WL 500G V2 - samba - disk WD ext2 1.5tb

Další menší problémy: FTP přenosy dat přes salamander pracují o dost pomaleji než například FTP zilla, nedá se to nějak vylepšit?

Je nějaká cesta jak bych si do drive bar v panelu salamandra mohl přidat odkaz na nějakou konkrétní složku, tak jako jsou tam třeba dokumenty?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, založte prosím pro zbylé dva problémy nová samostatná vlákna, ať můžeme problém přehledněji řešit. Děkujeme.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Jan Rysavy »

Jakou cestu má zmíněný síťový disk? Jde o UNC cestu ve tvaru \\server\path nebo je mapovaný jako logická jednotka (například X:\)?
Pokud na něj přistupujete jako na UNC, můžete prosím disk zkusit namapovat na logickou jednotku? Provedete to z Průzkumníka kliknutím pravým tlačítkem a zvolením příkazu Připojit síťovou jednotku.

Lze na takovou jednotku potom ze Salamandera přistupovat?
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Slanec »

Jan Rysavy wrote:Provedete to z Průzkumníka kliknutím pravým tlačítkem a zvolením příkazu Připojit síťovou jednotku.
Cože, z Průzkumníka? A F11 v Salamanderovi je na co? ;)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Jan Rysavy »

Pochopil jsem z textu, že ze Salamandera není disk přístupný, proto jsem volil cestu přes Průzkumníka.
Salat
Posts: 9
Joined: 28 May 2010, 10:35

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Salat »

Dobrý den

tak jsem se pokusil udělat kroky které jste mi napsal a momentálně nemůžeme v řešení problému pokračovat, protože zmizel. Disk už byl sice připojený jako síťová jednotka M, ale podle rady jsem to zkusil udělat ještě jednou a došlo k celkem zajímavé situaci kdy byl ten samý disk připojený pod písmenem M písmenem V a při pokusu o přístup na disk M jsem dostal již popsanou hlášku "(31) zařízení připojené k systému nefunguje" a na disk V jsem mohl normálně přistoupit a pracovat. Ze zvědavosti jsem zkontroloval cestu a byla u obou jednotek naprosto shodná \\MATRIX\disc0_1 Po pravdě z toho tedy moc moudrý nejsem a nevím co si o tom myslet. Každopádně jsem tedy oba síťové disky odpojil a potom udělal už jen jeden M který mi momentálně funguje. Pokud se problém znovu neobjeví tak patrně nemáme co řešit.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Jan Rysavy »

Na 99.9% se jedná o chybu routeru, například v implementaci Microsoft síťové vrstvy. Máte v routeru poslední firmware? Případně zásadně vylepšený Olegův custom firmware?
Díky za info.
Salat
Posts: 9
Joined: 28 May 2010, 10:35

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Salat »

Mám v routeru Olegův firmware. Na chybu routeru to nevypadalo už z toho důvodu, že se na disk se dalo z prostředí windows (počítač/síťový disk) normálně přistoupit a pracovat pouze salamander hlásil nefunkční zařízení. Každopádně teď to funguje v pořádku a dokud se chyba nezopakuje tak není co řešit. Děkuji moc za rady i váš čas... ostatní dva dotazy hodím do samostatných vláken
Salat
Posts: 9
Joined: 28 May 2010, 10:35

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Salat »

Je mi líto, že musím znovu otevřít tenhle topic, ale ta chyba se mi stala znovu. Opět můžu k síťovému disku přistoupit z win7, ale jak to zkusím ze salamandra klepnutím na ikonku připojeného sítového disku tak mi píše že připojený síťový disk nefunguje. Jediné co pomáhá je síťový disk zrušit a vytvořit znova s uplně stejnou cestou, ale to není řešení.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by SelfMan »

Nie je AS spusteny nahodou s elevovanymi pravami? (ako administrator)
Problem je v tom, ze mapovane disky su v user level kontexte a nie su tym padom pristupne pre inych pouzivatelov okrem ich "vlastnika".
vandrovnik
Posts: 7
Joined: 15 Sep 2009, 18:45

Re: Problém se síťovým diskem

Post by vandrovnik »

(31) zařízení připojené k systému nefunguje
STarší verze Salamandru tuhle hlášku nesmyslně vyhodily, když jste např. měli otevřenou složku M:\Pokus. Zavřeli jste Salamandra. Smazali složku M:\Pokus. Spustili Salamandra. Pokud jste se pak chtěli dostat na disk M:, bylo potřeba udělat Shift+F7, zadat M:\...
Salat
Posts: 9
Joined: 28 May 2010, 10:35

Re: Problém se síťovým diskem

Post by Salat »

Ono to bude asi ještě o něco složitější než jsem čekal. Zatím pořád netuším co je to vlastně za chybu, ale asi nebude mít spojitost jen se salamandrem jestli vůbec. Zjistil jsem totiž, že ve chvíli kdy se ta chyba projeví nefunguje tento síťový disk správně ani ve windows 7, konkrétně nejsou přístupné všechny adresáře.

U salamandra mi to napíše chybu kterou už jsem popisoval, pokus se na ten disk snažím přistoupit z win7 tak se zase nezobrazují všechny složky které na disku reálně jsou. dejme tomu že tam mám složky data, video, hudba, fotky a ve chvíli kdy se tohle stane najednou složka hudba jako by neexistovala. pomůže jen restart routeru. Nechápu to, jediné co mě napadá že by vadil disk větší jak 1Tb? mám tam Olegův firmware a disk je naformatovany ext2
ropman
Posts: 5
Joined: 27 Oct 2010, 13:57

Re: Problém se síťovým diskem

Post by ropman »

Také se mi objevil problém se síťovými disky, jsou automaticky mapované z nějakého skriptu při spuštění Win7. V průzkumníku nebo třeba Total Commanderu všechny vidím a mohu používat, V Salamanderu když jej spustím jako Správce se mi neukážou a ani je nemohu přes něj používat. Výše jsem četl, že je to v nějakém User level ..., ale dřív se mi mapovaly. Leda že bych si provedl mapování ručně a už na to zapomněl ? ... Asi jo, jak tak zkouším ani Total Commander je pod Správcem nezobrazí.
Pokud se nepřihlásím jako správce tak zas nemůžu nic dělat ve složce Program files, mám zapnuté UAC (řízení uživ. účtů).
Než jsme nedávno přešli na novou doménu a já ve Win7 na nový profil tak to pokud se nemýlím fungovalo i při přihlášení jako správce. Netuším co se měnilo. Disky se mapují pod písmeny jednotek (P:, K:, ...)

Takže závěrem snad jen to, že už se mi to tu nechce mazat a třeba to poslouží nějaké podobné lamě jako jsem já, když bude pátrat proč nevidí disky :-)
cejka
Posts: 24
Joined: 11 Jun 2010, 11:37

Re: Problém se síťovým diskem

Post by cejka »

Salat wrote:Ono to bude asi ještě o něco složitější než jsem čekal. Zatím pořád netuším co je to vlastně za chybu, ale asi nebude mít spojitost jen se salamandrem jestli vůbec. Zjistil jsem totiž, že ve chvíli kdy se ta chyba projeví nefunguje tento síťový disk správně ani ve windows 7, konkrétně nejsou přístupné všechny adresáře.

U salamandra mi to napíše chybu kterou už jsem popisoval, pokus se na ten disk snažím přistoupit z win7 tak se zase nezobrazují všechny složky které na disku reálně jsou. dejme tomu že tam mám složky data, video, hudba, fotky a ve chvíli kdy se tohle stane najednou složka hudba jako by neexistovala. pomůže jen restart routeru. Nechápu to, jediné co mě napadá že by vadil disk větší jak 1Tb? mám tam Olegův firmware a disk je naformatovany ext2
Mel jsem podobny problem. Objevoval se mi, kdyz jsem kopiroval pres EXIMAX ES-5800R+ rackmount switch mnoho souboru (fotek o velikosti 12MB) v celkove velikosti napr. 6GB. Kopirovani jelo nejakou dobu a pak AS vyhlasil stejnou hlasku jako vam a taktez Win mi odpojily sitovou slozku. Problem zmizel ve chvili, kdy jedu pres sit jen na rychlosti 100Mbps a ne 1000Mbps. Netusim, co je pricinou, ale od te doby, co jedu natvrdo na nizsi rychlost site, tak se vyse uvedena hlaska neobjevila. Jo abych dodal, mam Win7.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Problém se síťovým diskem

Post by SelfMan »

Je dost pravdepodobne, ze pokial vam tam bezia dake P2P sluzby, tak jednoducho router nestiha. Skuste zariadenie prepojit na priamo cez cross kabel a test zopakovat.
Post Reply