ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
liborh
Posts: 5
Joined: 25 May 2010, 10:22
Location: Příbram, Česká Republika
Contact:

ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by liborh »

Narazil jsem na problém se ZIP Pluginem:
Při pokusu o otevření souboru se zobrazí varování "Cannot add directory to the list". Je to hned po informačním okně "Reading list of files and directories from archive, please wait ...". Soubor se sice otevře, ale zobrazí se jen neúplný seznam adresářů. Např. TotalCmd ho otevře správně. Stejné chování je u verze 1.33b2, 1.32b1 i 1.31, jiné jsem zatím nezkoušel.

Jedná se o soubor vytvořený Cobian Backupem v10, celková velikost cca 30GB, dělený po 2.35GB. Zdá se, že to souvisí s počtem souborů či adresářů v archívu, dělají to zálohy od určitého data. Počet zobrazených adresářů je u různých souborů různý, t.j. neskončí to vždy na jednom místě. Zkoušeno na OS XP SP3 a Win2k3 SP2.

Je v pluginu nějaký limit na počet adresářů či souborů ?
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by Jan Patera »

liborh wrote:Jedná se o soubor vytvořený Cobian Backupem v10, celková velikost cca 30GB, dělený po 2.35GB.
Mate predstavu, kolik z tech 2.35GB dilu se podari nacist, nez vyskoci ta chyba?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by Jan Rysavy »

Případně: můžete prosím v TC zjistit, kolik problematický archiv obsahuje souborů a adresářů?

Velice děkujeme za info o problému!
liborh
Posts: 5
Joined: 25 May 2010, 10:22
Location: Příbram, Česká Republika
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by liborh »

Takže našel jsem zálohu, má 10 fragmentů (t.j. 9 souborů .z0x a jeden .zip) a ta se ještě načte dobře. "Calculate occupied space" v ní říká 10418 adresářů a 101729 souborů.
Další má pořád ještě 10 fragmentů, už se nenačte. Mám teď ale problém zjistit kolik je tam adresářů, souborů 102259, to řekne decompressor od Cobianu. Adresářů bude asi ale méně než 10864.
Mimochodem, jen v počtu adresářů to nebude, mám totiž inkrementální zálohy, které obsahují všechny adresáře jako plné, ale jen změněné soubory, ty prochází plugin dobře, aktuálně je tam 11640 adresářů.
Celý bych to hádal na velikostní limit seznamu vytvářeného pluginem, některé cesty v záloze mohou být dlouhé ...
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by Jan Patera »

liborh wrote:Celý bych to hádal na velikostní limit seznamu vytvářeného pluginem, některé cesty v záloze mohou být dlouhé ...
Varianta cesty delsi nez 256 znaku se nam zda jako nejpravdepodobnejsi pricina. Muzete zkusit ty ZIPy otestovat v Salamanderu (Plugins/ZIP/Test Archive)? V tomto pripade je Salamander ponekud sdilnejsi, pokud je nejaka cesta skutecne prilis dlouha.
liborh
Posts: 5
Joined: 25 May 2010, 10:22
Location: Příbram, Česká Republika
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by liborh »

Tak to opravdu vypadá na problém s délkou cesty, při testu archivu tam byly tři soubory u kterých test nahlásil příliš dlouhou cestu. Když jsem je postupně přeskočil, tak ale doběhl korektně do konce. Mimochodem, pokud jsem tři přeskočil asi by neměl na konci napsat O.K. ale to je jiná story.

Jenom mi to moc nesedí s místem kam až jsou adresáře vylistovány, t.j. určitě to není tak, že adresář s těmito soubory je poslední zobrazený.
Zkusím vyrobit nějaký testovací archiv.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by Jan Patera »

liborh wrote:Tak to opravdu vypadá na problém s délkou cesty, při testu archivu tam byly tři soubory u kterých test nahlásil příliš dlouhou cestu. Když jsem je postupně přeskočil, tak ale doběhl korektně do konce. Mimochodem, pokud jsem tři přeskočil asi by neměl na konci napsat O.K. ale to je jiná story.

Jenom mi to moc nesedí s místem kam až jsou adresáře vylistovány, t.j. určitě to není tak, že adresář s těmito soubory je poslední zobrazený.
Diky za informace, ted uz vime, na cem jsme. Myslim, ze maly testovaci archiv uz netreba. Salamander, Explorer, vetsina dalsiho SW neumi pracovat s prilis dlouhymi cestami (nad cca 256 znaku). To je zakladni pricina tohoto problemu. V soucasne dobe Salamander zastavi nacitani ZIP archivu, jakmile narazi na prvni dlouhou cestu. Salamander ukazuje obsah archivu setrideny dle aktualniho nastaveni, coz samozrejme vubec nemusi odpovidat poradi v archivu. Takze posleni zobrazena polozka vubec nemusi byt ta posledni nactena.
V pristi verzi ZIP pluginu (u Salamandera 2.53) bude prinejmensim toto:
1) bohuzel nejspis nedokazeme alespon castecne podporovat dlouha jmena
2) misto nic nerikajici hlasky "Cannot add directory to the list." se zobrazi "Cannot add 1 or more directories to the list. The total path is too long. Some directories or files may be missing in the archive listing.", ktera by mela lepe vystihovat, o co jde. Nebranim se lepsim formulacim ;-)
3) Po vyskytu prilis dlouhe cesty se bude pokracovat v nacitani archivu
4) Test archivu projde uspesne i na prilis dlouhych cestach uvnitr archivu bez zbytecnych hlasek o tom, ze "Cannot extract...."
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by Jan Rysavy »

Vzhledem k tomu, že jde o okrajový problém (většina SW včetně Windows dlouhé cesty nepodporuje), je to myslím dobré řešení.

Zálohovací software by podle mě měl varovat, že na takové cesty narazil, ale nedělá to, jak jsem si dnes ověřil.

Ještě jednou díky za informaci...
liborh
Posts: 5
Joined: 25 May 2010, 10:22
Location: Příbram, Česká Republika
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by liborh »

Souhlasím,
malý testík jsem mezitím vytvořil, takže jestli ho chcete, stačí říct kam.

Ani jsem netušil, že Cobian to zabalí i s tou dlouhou cestou.

Ale je fakt, že je lepší říct proč, než jen konstatovat, že to nejde. Každopádně díky moc za váš čas.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by AD7 »

ZIP archivator neuplne spracovava nielen dlhe cesty ale aj dlhe nazvy suborov. Skomprimovat dlhe cesty/nazvy suborov idu, aj ich vidiet v archive ale prislusny (u mna casto) nazov suboru pomocou unzip archivatora odpakovat nejde. WinRAR si ale poradi a nazov suboru pripadne upravi.

Za poslednych par mesiacov som narazil na par pripadov...

EDIT:

Aj pri ulozeni stranky tohto fora "Altap Salamander Support Forums • View forum - Problémy a jejich řešení.mht" v Opera 10.54 sa mi niekedy neda UNZIP-ovat. Zda sa ze casto to suvisi s tou bodkou, asi UNICODE....
liborh
Posts: 5
Joined: 25 May 2010, 10:22
Location: Příbram, Česká Republika
Contact:

Re: ZIP Plugin, "Cannot add directory to the list"

Post by liborh »

Zapomněl jsem finálně poděkovat, ZIP Plugin V1.34 řeší výše uvedený problém přesným popisem ... perfektní práce.

Ještě jednou díky.
Post Reply