Refresh adresare na ftp

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Refresh adresare na ftp

Post by Raptor »

Narazil jsem na podivnou vec. Jsem pripojeny na ftp a kopiruju tam data. Behem prenosu si chci refreshnout obsah adresare a vyskoci na mne dialog:
ftp.png
ftp.png (66.69 KiB) Viewed 6933 times
Nejak mi to nedava smysl - ftp mam otevrene v jednom panelu, probiha na nej prenos dat, tak co to znamena ze "Connection to FTP is closed." Neni. Navic ve chvili kdy se tam data dokopiruji tak ten refresh normalne probehne. Podle mne je to nejaky nesmysl, protoze pokud muzu browsit ftp adresarovou strukturu behem prenosu, tak bych snad mohl i refreshnout obsah, ne? Jedine co me napada je to, ze prenos a obecne spojeni na ftp je vazano na 1 thread a browsing pak probiha nejak virtualne v ramci AS a na ftp se nesaha. nebo jak to je?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Refresh adresare na ftp

Post by Petr Solin »

Navázané spojení se při startu operace předává operaci a v panelu tedy během operace není. Pokud je potřeba dvou spojení (pro operaci i pro panel), je ho potřeba nechat v panelu navázat (viz hláška, kterou jste vyfotil). Důvodem jsou servery, které umožňují jediné spojení z jednoho počítače (nebo jednoho IP) a zároveň mírné zrychlení (spojení se nenavazuje, pokud to není nutné). Po dokončení operace se spojení do panelu vrací, takže pak je možné provést refresh v panelu.
Raptor

Re: Refresh adresare na ftp

Post by Raptor »

Priznam se ze nechapu. Jak je tedy mozne, ze i behem prenosu dat na ftp muzu toto ftp prochazet? Kdyz bylo spojeni predano operaci (tady kopirovani na ftp), pak bych logicky nemel mit moznost ftp prochazet, ne? Nebo na browsing ftp si to vytvori dalsi spojeni samo?

BTW ona hlavne dle mne nedava smysl ta hlaska. Pokud je pro vyvolani refreshe treba vytvorit nove pripojeni, melo by to napsat neco v tom smyslu a ne ze spojeni je zavreno. Z meho pohledu jako uzivatele nic zavreneho ne - kopiruju, cili spojeni je otevreno, ale AS chce otevrit dalsi spojeni.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Refresh adresare na ftp

Post by stepand76 »

Není to tím, že navázané je pouze datové spojení pro přenos dat a řidící spojení není aktivní (z důvodu nečinnosti)? Ta hláška by se pak týkala řidícího spojení. A procházet můžeš v rámci toho co je nakešované.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Refresh adresare na ftp

Post by Petr Solin »

Procházení používá cache, viz tlačítko Advanced / Use cache for...

Panel prostě nemá spojení se serverem, proto ta hláška, další detaily (proč nemá) alespoň zatím neukládáme. Jestli vás ta hláška obtěžuje, využijte checkbox dole v hlášce, spojení se bude navazovat automaticky.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Refresh adresare na ftp

Post by Petr Solin »

stepand76 wrote:Není to tím, že navázané je pouze datové spojení pro přenos dat a řidící spojení není aktivní (z důvodu nečinnosti)? Ta hláška by se pak týkala řidícího spojení. A procházet můžeš v rámci toho co je nakešované.
Operace potřebuje řídící spojení, datová spojení se otevírají právě přes řídící spojení (domlouvá se na jakých portech, jakým směrem, atd.).
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Refresh adresare na ftp

Post by stepand76 »

Petr Solin wrote:Operace potřebuje řídící spojení, datová spojení se otevírají právě přes řídící spojení (domlouvá se na jakých portech, jakým směrem, atd.).
Tak nějak jsem to myslel. Že se řidící spojení ztratí až po nastartování datového.
Raptor

Re: Refresh adresare na ftp

Post by Raptor »

Uz je mi to jasne :-)
Post Reply