unZIP plugin a heslo

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

unZIP plugin a heslo

Post by Raptor »

Narazil jsem na zajimavou chybku. Mam zip s heslem. Dam Alt+F9, vyskoci mi doalog pro vlozeni hesla. Zadam ho spatne, zobrazi se info:
01.png
01.png (21.45 KiB) Viewed 8164 times
To je pohoda. Odklepnu enter, jsem zpet na dialogu pro heslo, pokud se spletu, znovu vyskoci info o vhybe a po enteru jsem na dialogu pro heslo.

Ale nastala mi situace, kdy se seknu v hesle i vicekrat (proste jsem ho zapomel, mam CS klavesnici atd.), kdy mi nevyskoci info o spatnem hesle, ale rovnou dialog napr.
02.png
02.png (19.62 KiB) Viewed 8164 times
Nemam tuseni na zaklade ceho se tak stane, v kazdem pripade pokud je heslo spatne, proc se to snazi rozbalovat a proc jen nekdy?
Zkousim to ted na souboru (neni muj, nevim do kdy tam bude): http://uloz.to/4349082/20100320-fc-gr.zip
Heslo by melo byt "gamma-heslo" (bez uvozovek). Ale asi neni.

DODATEK: Takze jsem to zkusil pres WinRAR a ten to rozbalil bez problemu s heslem co jsem psal. Takze definitivne bug v unZIP pluginu.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: unZIP plugin a heslo

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:Narazil jsem na zajimavou chybku. Mam zip s heslem.
Zajimave. Vite, cim byl ten archiv vyroben?
Obsahuje 2 dosud nespatrene zvlastnosti:
1) CRC je nula
2) je sifrovan pomoci AES verze 2
Raptor

Re: unZIP plugin a heslo

Post by Raptor »

Total Commander. Ale nevim jaka verze atd.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: unZIP plugin a heslo

Post by Jan Rysavy »

Potvrzuji, TC7.5 s Pack volbou Encrypt -> AES256 takový archiv vytvoří.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: unZIP plugin a heslo

Post by Jan Patera »

Jan Patera wrote:Obsahuje 2 dosud nespatrene zvlastnosti:
1) CRC je nula
2) je sifrovan pomoci AES verze 2
Tak to spolu souvisi: Verze 2 znamena, ze CRC neni ulozeno a nema se kontrolovat.
Spraveno pro pristi verzi Salamanderu (AS 2.53b2/2.53).
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: unZIP plugin a heslo

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:To je pohoda. Odklepnu enter, jsem zpet na dialogu pro heslo, pokud se spletu, znovu vyskoci info o vhybe a po enteru jsem na dialogu pro heslo.

Ale nastala mi situace, kdy se seknu v hesle i vicekrat (proste jsem ho zapomel, mam CS klavesnici atd.), kdy mi nevyskoci info o spatnem hesle, ale rovnou dialog napr.

Nemam tuseni na zaklade ceho se tak stane, v kazdem pripade pokud je heslo spatne, proc se to snazi rozbalovat a proc jen nekdy?
Je to vcelku jednoduche:
1) Po zadani hesla k archivu sifrovanemu pomoci AES se vyrobi (de)sifrovaci klic a zkontroluje se jeho 16-bitovy hash oproti ulozenemu, zda je pravdepodobne spravne. Pokud ne, vyskoci prvni dialog. Zde je jeste moznost zadat heslo znovu pred vlastnim desifrovanim a dekompresi.
2) Behem desifrovani AES se vyrabi 80-bitovy MAC. Po desifrovani sifrovaneho souboru se zkontroluje, zda odpovida tomu ulozenemu. Pokud ne, pak se zobrazi chyba "Authentication code does not match. The file is either corrupted or the password is incorrect.". Desifrovani se provadi on-the-fly, tj. soucasne s dekompresi.
3) Behem dekomprese se pocita 32-bitove CRC. Po dekompresi se zkonroluje, zda odpovida ulozenemu. Pokud neodpovida, zobrazi se druhy dialog.
No a ted se ukazalo, ze AES v2 neuklada a nepocita CRC a doufa tak, ze kdyz je soubor spravne desifrovan, bude i spravne dekomprimovan.
Post Reply