Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by fraktik »

Take jsem uvedene chovani ve Win7 nezpozoroval (mam zapnute sdruzovani, ani neni nutne mit plnou listu) - zkusim otestovat dukladneji, az budu opet na Win (pisi z linuxu).
nekula
Posts: 1
Joined: 08 Mar 2010, 10:56

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by nekula »

Mám stejný problém. Při pokusu o přepnutí do druhé instance (při zapnutém sdružování v taskbaru) se přes aeropeak přepnu někdy až na asi 5 pokus. Je to děsně otravné. U jiných programů to nedělá. Ani třeba u konkurenčního Totalcommanderu, proto bych možnost špatného nastave ve windows vyloučil. Navíc jsem dříve používal notebook také s Win7 a chovalo se to stejně.

Dále bych navrhoval, aby při kliknutí na položku o programu ve verzi bylo zobrazeno nejen verze 2.52 ale třeba i verze + písmenko instalačky. Tedy: 2.52f aby informace byla úplná.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

nekula wrote:Dále bych navrhoval, aby při kliknutí na položku o programu ve verzi bylo zobrazeno nejen verze 2.52 ale třeba i verze + písmenko instalačky. Tedy: 2.52f aby informace byla úplná.
Pouze poznámka: od Altap Salamander 2.53 (beta 1) již existuje jediný (společný) instalační balík. Rozdělení na Standard/Full mátlo uživatele a komplikovalo web. Ušetřených pár MB už dnes nikoho nezajímá.
medwed
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2010, 19:03

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by medwed »

Ahoj, prosím moc o opravu toho problému. Je to fakt šíleně otravné, neb po nějaké době opravdu nejdou přepínat okna. Mám je normálně sdružené, kliknu na sdružovací ikonu, zobrazí se náhledy, kliknu na náhled a nic. Zavřít a pootvírat znova - 4 instance, v každé jiný panel, takže to vrátit do původního stavu zabere nějaký čas. Jednoduše to nasimulujete tak, že otevřete pár instancí, do pár panelů dáte třeba aktivní winscp plugin (není podmínka, dělá mi to i instance bez zaplého pluginu) a pak dáte počítač do sleepu (dneska se mě to stalo i během dne, takže ani tohle asi není nutná podmínka) a pak ho necháte najet a je to. Přepínaní oken přes tab či widows čudl nemá vliv - náhled se zobrazí, ale po prokliku už jde zase vidět původní okno (plocha). A dělá to i nová beta. Díky moc. Petr
medwed
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2010, 19:03

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by medwed »

Mám Windows 7 CZ OEM koupené s ntb, relativně standardní nastavení.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

medwed wrote:a pak dáte počítač do sleepu
Skvělé, právě jsem problém reprodukoval. Díky za podrobnosti!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

Pouze poznámka: problém jsem dokázal reprodukovat tak, že jsem spustil tři instance Salamandera, jednu z nich minimalizoval. Potom ze Start menu dal příkaz Switch User, potom se zalogoval a pokusil se kliknutím nebo pomocí Alt+Tab minimalizovaného Salamandera obnovit. V panelech byly diskové cesty.

Bohužel to najednou přestalo zlobit. Zjevně se problém projevuje pouze za konkrétních podmínek (napadá mě přítomnost dalších oken, například top-most nebo v nějakém specifickém pořadí). Také je zvláštní, že se zatím neozval nikdo na anglické části fóra.
medwed
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2010, 19:03

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by medwed »

Jan Rysavy wrote:Také je zvláštní, že se zatím neozval nikdo na anglické části fóra.
Aspoň vidíš, jak intenzivně Salamander používají :-) (nebo že by specialita českých widlí?). Jsem rád, že to umíš nasimulovat, teď čekám na rychlou opravu :-). Hodně štěstí a hezký den. Petr
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

Problém se mi již bohužel reprodukovat nedaří. Pokud někdo dodá další podrobnosti s návodem, jak problém navodit, budeme velice rádi.

Problém může například souviset s podporou pro přepínání klávesnic, což je v ČR asi téměř standard.
Raptor

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Raptor »

No nejsem si jist zda to neni spise specialita notebooku. Shodou okolnosti jsem vcera zkousel neco na NB manzelky (Win7 x64b ENG) a podobne chovani jsem pozoroval ale u Internet Exploreru. Nahledy jely jak mely, ale neslo proste zvednout ono okno at jsem delal co jsem delal. Takze nevim.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

Taky mě to napadlo, ale pak mi to chvíli zlobilo na stolní mašině. Přesně do doby, kdy jsem do kódu nasázel ladící hlášení a začal problém ladit. Od té doby to nedokážu reprodukovat. Zatím mám dojem, že podmínkou je zapnutá volba Taskbar buttons: Always combine, hide labels. Plus více spuštěných instancí a některá z nich minimalizovaná před Suspend, případně Switch user příkazem. Na čisté instalaci W7 ve VMWare se mi problém také nepodařilo reprodukovat.
combine1.png
combine1.png (12.41 KiB) Viewed 10910 times
combine2.png
combine2.png (33.85 KiB) Viewed 10910 times
medwed
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2010, 19:03

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by medwed »

Pokud to chci teď nasimulovat sleepem či switchem, tak mě to nejde nasimulovat. Dám ale ruku do ohně, že se to během dne zablokuje, ale co je spouštěčem akce, těžko říct. Možná něco s pamětí. Je to řehole ..
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

Chystáme se vydat finální verzi Altap Salamander 2.53. Pokud by se problém do té doby podařilo lokalizovat a odstranit, bylo by to prima. Pokud se do problematické situace dostanete, sledujte především jaké další aplikace a okna máte v tu chvíli otevřené.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by Jan Rysavy »

Problém jsme pravděpodobně odstranili. Pokud na problém narážíte, kontaktujte mě prosím na jan.rysavy@altap.cz pro testovací verzi Salamandera. Velice by nám pomohlo ověření, že to situaci řeší i u Vás. Děkujeme.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Otevreni AS pres taskbar ve Windows 7

Post by SelfMan »

Jan Rysavy wrote:Problém jsme pravděpodobně odstranili. Pokud na problém narážíte, kontaktujte mě prosím na jan.rysavy@altap.cz pro testovací verzi Salamandera. Velice by nám pomohlo ověření, že to situaci řeší i u Vás. Děkujeme.
Dake detaily k rieseniu tohto problemu? (ak nan narazime este inde)
Post Reply