FTP: Při znovunavázání spojení se změní cesta

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

FTP: Při znovunavázání spojení se změní cesta

Post by Ether »

Nevím, jestli k tomu dochází vždy, ale celkem pravidelně se mi stává, že při znovunavázání spojení vyskočím z aktuálního adresáře (jakoby cd ..). Znovunavázáním myslím případ, kdy nechám nějakou dobu ležet otevřený FTP panel a vrátím se k němu, nahlásí mi výpadek spojení a spojení se obnoví.

Ještě k tomu mám drobnost, že v tomto případě Salamander zbytečně čeká stanovenou dobu (výchozí je myslím minuta). Předpokládám, že tato doba slouží k tomu, aby Salamander nedělal moc pokusů o spojení, ale v tomto případě je čekací dobou zatížen už první pokus (první po dlouhé době). Nevím, jestli se to dá nějak rozumně vyřešit, snad že by plugin na pozadí testoval živost spojení.

Salamander v3.08 x64
Ελληνικά rulez.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: FTP: Při znovunavázání spojení se změní cesta

Post by tukanos »

Ether wrote: 08 Jan 2018, 12:31 Nevím, jestli k tomu dochází vždy, ale celkem pravidelně se mi stává, že při znovunavázání spojení vyskočím z aktuálního adresáře (jakoby cd ..). Znovunavázáním myslím případ, kdy nechám nějakou dobu ležet otevřený FTP panel a vrátím se k němu, nahlásí mi výpadek spojení a spojení se obnoví.

Ještě k tomu mám drobnost, že v tomto případě Salamander zbytečně čeká stanovenou dobu (výchozí je myslím minuta). Předpokládám, že tato doba slouží k tomu, aby Salamander nedělal moc pokusů o spojení, ale v tomto případě je čekací dobou zatížen už první pokus (první po dlouhé době). Nevím, jestli se to dá nějak rozumně vyřešit, snad že by plugin na pozadí testoval živost spojení.

Salamander v3.08 x64
K tomu prvnímu. Není náhodou problém v nadefinované cestě (initial path)? Nevrací se po rozpojení tam?

Možná by pomohlo posílání
NOOP/PWD
po nějakou prodlouženou periodu (udržování živého spojení), aby se to nerozpojovalo, ale záleží i jak je nastavený server. Případně
List či NLIST
to chce vyzkoušet a co ftp server zkousne.

U toho druhého, myslíte, že čeká na re-connect než se doopravdy připojí?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: FTP: Při znovunavázání spojení se změní cesta

Post by Ether »

tukanos wrote: 17 Jan 2018, 12:29 K tomu prvnímu. Není náhodou problém v nadefinované cestě (initial path)? Nevrací se po rozpojení tam?
Myslím, že se vrací opravdu o přesně jednu úroveň výše, než jsem byl před znovupřipojením.
tukanos wrote: 17 Jan 2018, 12:29 U toho druhého, myslíte, že čeká na re-connect než se doopravdy připojí?
Myslím, že ano. Je tam několikavteřinový odpočet a až po jeho doběhnutí se začnou ukazovat okýnka s posílanými příkazy.

Bohužel teď už s FTP dělám minimálně, tak na ty problémy už moc nenarážím.
Ελληνικά rulez.
Post Reply