Chybné zobrazení o volném místě na disku

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Chybné zobrazení o volném místě na disku

Post by Raptor »

Mám na disku C udělaný link pro složku dokumentů, kterou mám na disku E. Je to normální junction point, nebo jak se to jmenuje.

Pokud jsem na disku C a stojím na složce "Dokumenty" (což je jen link), vidím vpravo nahoře volné místo disku C.
img01.JPG
img01.JPG (16.99 KiB) Viewed 5977 times
Pokud ale vlezu do adresáře "Dokumenty", vidím v titulku nahoře, že jsem na disku C, ale volné místo se ukazuje dle cíle, tedy z disku E.
img02.JPG
img02.JPG (15.79 KiB) Viewed 5977 times
Je to hodně matoucí, chápu jako to je, ale IMHO je to bug. Že je to junction point nemění nic na tom, že jsem na disku C, ne?
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Re: Chybné zobrazení o volném místě na disku

Post by Hadez »

Podle mě zrovna tohle není bug, ale feature :-) V tu chvíli jste podle mě skrz junction point jednotku C:\ opustil (klidně byste mohl být i na síťovém disku, pokud se dá takhle „namapovat“).

Tahle vlastnost se hodí na Linuxu, kde mám Z:\home připojené k samostatnému souborovému systému. Nebo na Z:\mnt zas připojenou SD kartu a vidím, kolik na ní zbývá. (Na Z:\ mám namapovaný root, /)

Bug je možná to, že příkaz Drive Information (Ctrl+F1), který vyvoláte i kliknutím na ukazatel volného místa, sleze opět až k rootu (ve Vašem případě z E:\ do C:\) a ukáže zase jen volné místo na C:\, i když by bylo užitečnější vidět volné místo v aktuálním adresáři.
Post Reply