Salamander nepodporuje dlouhe cesty

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Guest

Salamander nepodporuje dlouhe cesty

Post by Guest »

Neviem z akych dovodov, prehliadate chyby pri praci so subormi (adresarmi) s dlhymi nazvami. Suborovy manazer by mal zvladnut predovsetkym bezchybnu pracu so subormi, ako kopirovanie, presuvanie, mazanie...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Servant Salamander podporuje standardní délky cest do hloubky 260 znaků (MAX_PATH). Protože se stejným způsobem chová 99% ostatních aplikací (Windows Explorer nevyjímaje), nepovažujeme to za chybu. Pokud bychom standardně nechali uživatele vytvářet hlubší cesty, navodili bychom jim problémy s ostatním software.
Guest

Post by Guest »

Jan Rysavy wrote:Servant Salamander podporuje standardní délky cest do hloubky 260 znaků (MAX_PATH). Protože se stejným způsobem chová 99% ostatních aplikací (Windows Explorer nevyjímaje), nepovažujeme to za chybu. Pokud bychom standardně nechali uživatele vytvářet hlubší cesty, navodili bychom jim problémy s ostatním software.
S vytvaranim "hlubší cesty" mate pravdu, ale je smutne ze niektore ine programy tieto cesty vytvorit umoznia, a Salamader je v tom pripade nepouzitelny.
Aj Explorer dokaze kopirovat cast z "hlubší cesty" do inej cesty standartnej dlzky.
Salamander si s tym bohuzial neporadi, takze ho tym radite do skupiny ostatnych sofwerov ktorim to robi problemy.

Vari nechcete priradit Salamandru privlastok LEPSI ako ostatny softwer?
Dufam ze chcete
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Guest wrote:S vytvaranim "hlubší cesty" mate pravdu, ale je smutne ze niektore ine programy tieto cesty vytvorit umoznia, a Salamader je v tom pripade nepouzitelny.
Aj Explorer dokaze kopirovat cast z "hlubší cesty" do inej cesty standartnej dlzky.
Salamander si s tym bohuzial neporadi, takze ho tym radite do skupiny ostatnych sofwerov ktorim to robi problemy.
Testoval jsem ted Windows Explorer i posledni verzi TC pod nedavno aktualizovanymi Windows XP (s.p.2) a pracovat s dlouhymi cestami neumi ani jeden. Neumi ani prochazet, ani kopirovat, ani mazat. Jedine co umi a to umi i Salamander je presunout cely adresar na jinou cestu na stejnem disku (provede se jen prejmenovani, proto to umi vsichni).

Prijde mi spis smutne, ze Windows umoznuji takto dlouhe cesty vytvaret (nejsnazsi trik je presun adresare vcetne vsech podadresaru v ramci jednodu disku na cestu, ktera je hodne dlouha), kdyz maji v dokumentaci, ze cesty maji limit MAX_PATH. Pravdou je, ze na NTFS je zdokumentovane vytvareni delsich cest, ale vzhledem k tomu, ze bysme byli prvni (a pocitam na dost dlouho posledni), kdo by s nimi umel delat, podporu teto vlastnosti zatim neplanujeme.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Petr Solin wrote:Prijde mi spis smutne, ze Windows umoznuji takto dlouhe cesty vytvaret ..., ale vzhledem k tomu, ze bysme byli prvni (a pocitam na dost dlouho posledni), kdo by s nimi umel delat, podporu teto vlastnosti zatim neplanujeme.
Souhlas. Nedejte se zviklat. K čemu je vůbec dobrá tak dlouhá cesta? Já měl jednou 156 znaků (udělal jsem si obrázek, protože to byl fakt extrem) a stačilo mi to až nad hlavu. Není náhodou "potřeba" delších cest jen neschopnost zorganizovat si data na disku?
Kdo nebo co mě nutí do dlouhých cest?
Guest

Post by Guest »

Miroslav Novosad wrote:
Petr Solin wrote: Kdo nebo co mě nutí do dlouhých cest?
Co takto samotny web???

Urcite vela ludi, nie iba ja, "pouziva web aj offline".

To mam vsetko pchat na C:\?

Skuste si niektorym programom premenovat nazov adresara na dlhsi, a data z neho pomocou Salamandru uz neziskate.

Explorer vam aspon umozni skopirovat tieto data do ineho adresara s kratsim nazvom. A PRESNE O TOTO MI IDE! Ale to som tu uz pisal.

Vdaka
Guest

Post by Guest »

Chybicka se vloudila :)
Ospravedlnujem sa Petrovi. Reakcia patri Miroslavovi
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Guest wrote:Skuste si niektorym programom premenovat nazov adresara na dlhsi, a data z neho pomocou Salamandru uz neziskate.

Explorer vam aspon umozni skopirovat tieto data do ineho adresara s kratsim nazvom. A PRESNE O TOTO MI IDE! Ale to som tu uz pisal.
Nejsem schopny ten problem reprodukovat, popiste mi prosim krok po kroku, vcetne zvolenych nazvu adresaru a souboru, jak ten problem navodit (staci s jednim souborem). Uvidime v cem je problem, verim ze s tim pujde neco udelat.

Jeste me napadlo, ze by mohlo jit o jiny problem - jestli jsou v nazvu adresare nestandardni znaky (mimo nastavenou neunicodovou znakovou sadu), chovalo by se to presne, jak popisujete, ale na delce jmena by nezalezelo. Jedinym resenim v tomto pripade je prechod na Unicode, coz zrejme bohuzel nedostane prioritu ani pro verzi 3.0.

Zkuste ten problem vyvolat s nazvy bez diakritiky, at nemichame dva problemy dohromady.

Dekuji!
Guest

Post by Guest »

Buduci tyzden Vam poslem modelovu situaciu s popisom co a ako. Dnes si uz na to zial nenajdem cas.

Zatial iba tolko, ze pri kopirovani vypisuje hlasku :
"Name ... with full path is too long".

V nazvoch su znaky !+._@ 0-9 a-z A-Z
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Petr Solin wrote:Explorer vam aspon umozni skopirovat tieto data do ineho adresara s kratsim nazvom. A PRESNE O TOTO MI IDE! Ale to som tu uz pisal.
Myslim, ze problem je jinde. Jednou jsem tez resil problem se smazanim souboru, ktery mi ulozil MSIE.

Adresa k souboru byla tak dlouha, ze ji nedokazal smazat ani windowsowsky pruzkumik. Tehdy jsem to resil tak, ze jsem vsechny vnorene adresare (jednalo se o adresare typu Documents and Settings\jmeno uzivatele\ - uz ted je to 40 znaku!) postupne prejmenovaval na jednoznake nazvy, dokud jsem celkovou delku cesty nezkratil na delku, se kterou se jiz dalo pracovat.
V tomto pripade dlouhy nazev mel az soubor na konci cesty, takze nebyl problem se k nemu doklikat.

Windowsy zrejme pouzily v definici cesty SpecialFolders jako je treba %USERPROFILE% a tim usetri nejake to misto v ceste.

Jak vyrobit sileny adresar:
1) run cmd
2) vyrobim adresar s 240 znaky v nazvu

Code: Select all

mkdir Lorem_ipsum_dolor_sit_amet_consectetuer_convallis_consequat_Nam_Curabitur_id_Consequat_nulla_neque_neque_egestas_In_faucibus_vitae_consectetuer_quis_nibh_Dis_libero_Praesent_in_hendrerit_condimentum_arcu_In_ac_malesuada_felis_Feugiat_Donec
3) ted vyrobim v tomto adresari soubor se 40 znaky v nazvu + pripona

Code: Select all

edit LOREM_~1\Lorem_ipsum_dolor_sit_amet_consectetuer.txt
do ktereho klidne napisu ahoj, ulozi a zavru.

4) pro kontrolu si ho i vypisu

Code: Select all

type LOREM_~1\Lorem_ipsum_dolor_sit_amet_consectetuer.txt
Salamander zobrazuje velikost souboru 6 bytu.

Tim jsem vytvoril txt soubor na adrese o delce cesty 287 znaku! vcetne pripony:

Code: Select all

C:\Lorem_ipsum_dolor_sit_amet_consectetuer_convallis_consequat_Nam_Curabitur_id_Consequat_nulla_neque_neque_egestas_In_faucibus_vitae_consectetuer_quis_nibh_Dis_libero_Praesent_in_hendrerit_condimentum_arcu_In_ac_malesuada_felis_Feugiat_Donec\Lorem_ipsum_dolor_sit_amet_consectetuer.txt
BTW: pokud chci soubor zobrazit pomoci F3 Salamander spadne.

Takze z toho vyplyva, ze MS SW pouziva pri vytvareni cest k adresarum a souborum bud relativni nebo DOSovske cesty a nebo i SpecialFolders.

Timto prispevkem nic neresim, pouze navozuji stav "absurdne dlouhe cesty", kterou opravdu lze vytvorit.

BUG:
Jsem-li v adresari s dlouhym nazvem, tak se v Command Line urizne nazev nasledovany tremi teckami (coz je vporadku), ale chybi tam zobrazeni ostre zavorky >

Doufam, ze jsem nikoho neotravil tak dlouhym prispevkem :wink:

Edited: Jeste doplnim, ze tento vyrobeny soubor nelze pomoci Salamandera ani Pruzkumnika nikam zkopirovat/presunout, ani o uroven vyse.

Edited2: Po prejmenovani adresare na kratsi nazev je vse bezproblemu...
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Tu padacku ve vieweru jsem opravil, je to hodne stary kod, kde jsem jeste predpokladal, ze na disku nemuze byt ulozeny soubor s plnym jmenem delsim nez MAX_PATH znaku (podle MS dokumentace), takze v tomto pripade pretekl buffer pro nazev souboru.

Opravil jsem jeste to same u editoru a na par dalsich mistech. Dekuji za ohlaseni chyby.

Nicmene, puvodni hlaseny problem to nereprodukuje, cekam na postup slibeny na pristy tyden.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Problem se uz vyjasnil. Pod WinXP Explorer umi kopirovat nektere soubory s prilis dlouhymi plnymi nazvy a to ty, kterych dosove nazvy (8.3) nejsou prilis dlouhe. Je to zajimavy zpusob, jak obejit problem aspon v nekterych pripadech, proto jsme ho podporili tez v Salamanderovi (vcetne prohlizeni, editovani, prejmenovani, atd.).

Z pohledu uzivatele je tato vec zcela transparentni, vysledek kopirovani presne odpovida ocekavani (jsou pouzite puvodni dlouhe nazvy, a ne ty kratke dosove). Explorer umi jeste pri kopirovani na dlouhou cestu, kam se dlouhe nazvy nevejdou, automaticky prejit na dosove nazvy, ale to uz neni transparentni (vysledny soubor se jmenuje jinak nez uzivatel ocekava), takze jsme se dohodli, ze do toho uz nepujdeme.

Zaroven jsme pridali tlacitka Skip a Skip All do chybovych hlaseni ohledne prilis dlouhych nazvu, takze je nove mozne zkopirovat/smazat/presunout aspon vsechny ostatni soubory (s kratkymi jmeny nebo aspon kratkymi dosovymi jmeny).

Dekujeme za ohlaseni tohoto problemu!
Post Reply