Windows 10 & Surface Pro 3 - Ultrapomalé spouštění

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
vector
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 18:23

Windows 10 & Surface Pro 3 - Ultrapomalé spouštění

Post by vector »

Zdravím,
rád bych nahlásil bug a případně se i zeptal na řešení. Altap Salamander miluju a používám léta.

Na "notebooku" Surface Pro 3, s Windows 10, když spustím Salamander, tak se celá aplikace v podstatě zasekne (po odkliknutí "continue trial...") na splash screenu "Reading configuration from registry...". A ten splash screen visí na pozadí a aplikace se loaduje zpravidla desítky minut. Nebo jinak řečeno, spustí se, ale trvá to fakt 30 - 60 minut. Je to neuvěřitelne rozčilující.

Platí to pro verze 3.06 - 3.08, jak x64, tak x86. Nepomohlo odinstalování Salamanderu, nepomohlo ani přeinstalace celého počítače (Surfacu), v což jsem vkládal velké naděje. Prostě si to zřejmě nerozumí s určitým hardwarem, což mi připadá krajně prapodivné. Nepomohlo odstranění konfigurace z registru atd.

Nutno dodat, že na mém desktopu mi Salamander jede naprosto bez problémů, nidke jinde jsem taky neměl problém, jen na tom Microsoft Surface Pro 3, který bohužel používám jako hlavní pracovní nástroj.

Kdyby někdo z Vás věděl rady, co a jak, či potřeboval doplnění údajů k tomuto problému, napiště. A díky za rady!
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Windows 10 & Surface Pro 3 - Ultrapomalé spouštění

Post by tukanos »

Tady bych doporučil sledování pomocí proces explorer of sysinternals (teď už součástí MS) a co se tam skutečně děje. Můj odhad je, že se Salamander snaží přistupovat někam na síť a projíží něco co je nepřístupné v daném okamžiku.
Post Reply