Problém s *.doc

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Dobrý den,

máme problém. Kolegyně si ukláda z emailu soubory *.doc a*.pdf. Po uložení *.doc na síťový disk se jí rozhodí diakritika názvu a následně jí nejde ani zobrazit. V první řadě jsme kontrolovali počet znaků v názvu a v celé cestě k souboru - kolikrát to i fungovalo ale v tomto případě ne. Zajímavé je, že pokud do stejné složky stáhnu dokument *.pdf s delším názvem tak se uloží, zobrazí správně a lze i otevřít.

Napadá vás řešení?

Děkuji
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

Při uložení souborů na místní disk tento problém nenastává?
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Teď jsem to vyzkoušel. Soubor jsem uložil na plochu se stejně dlouhým názvem tj 68 znaků včetně mezer ( je to dlouhý já vim) a stejně to nefunguje, přejmenuju to na třeba jen písmeno "a" a je to v pořádku. Cesta na síťovým disku je 107 znaků plus tedy 68 znaků názvu souboru. Můžete mi říct jaký počet znaků v rámci celé délky cesty salamander podporuje? A to samé u souboru? Jediné co opravdu nechápu je, že to samé udělám se souborem *.pdf a vše je plně funkční...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

Salamander zatím podporuje cesty do délky MAX_PATH (256 znaků). Od Windows 10 uvažujeme, že tento limit uvolníme.

Napadá mě, zda se nejedná o Unicode problém, že by přílohy měly v názvu znaky, které by potom Salamander nepřečetl.
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

No tak tím pádem by v délce znaků neměl být problém i když se to tak jeví. V názvu jsou pouze velká a malá písmena plus jedna pomlčka... jak jsem psal v podstatě to samé když uložím ve formátu *.pdf tak neni problém.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

To ukládáte z Google Documents / webového prohlížeče?
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Vše se ukládá z doručené pošty v Outlooku 2007.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

Bylo by možné nám některý e-mail s takovou přílohou přeposlat na jan.rysavy@altap.cz?
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Dobrý den,

obdžel jste email se souborem?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

Ano, děkujeme. Jde o problém s Unicode, který Salamander zatím nepodporuje a na kterém právě pracujeme. Netušíte náhodou, jak tato příloha e-mailu vznikla?

Momentálně jediné řešení je soubor přejmenovat pomocí F2, případně zobrazit v Průzkumníku pomocí Shift+F3.
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Nevím zda Vám úplně rozumím, je to interně vytvořený wordovský dokument. Obsahující záhlaví, zápatí, text, nic Víc. Vytvořila ho jedna kolegyně a poslal druhé.

Upřímně jsem si myslel, že to bude takový problém, četl jsem něco málo ve fóru. Jen jsem doufal, že je problém jinde.

Máte představu kdy tak zhruba bude aktualizace ohledně Unicode?

Jinak moc děkuji za ochotu a přeju klidný den.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

Podpora pro Unicode je v případě Salamandera veliký problém, který jsme roky odkládali. Dostali jsme se do stavu, kdy je to nejžádanější funkce vůbec, takže jsme se rozhodli Unicode konečně podpořit.

Znamená to úpravu všech zdrojových kódů v místech, kde se pracuje s názvy, což je v případě Salamandera častá operace. Rovnou se podíváme na podporu pro dlouhé cesty, které od Windows 10 Microsoft konečně podpořil. Nemáme zatím odhad, kdy bude Unicode verze Salamandera alespoň v preview verzi k dispozici, jsme na začátku.
ICTNUV
Posts: 7
Joined: 24 Jan 2017, 09:05

Re: Problém s *.doc

Post by ICTNUV »

Upřímně jedná se mi pouze o jednoho uživatele z 50, takže to pro mě momentálně neni zas až takový problém. Vysvětlil jsem pani jak postupovat a musí si poradit. hlavní je, že se Vám daří nějak problém řešit.

Ještě by mě zajímala jedna věc. Jak je možné, že u souboru PDF tento problém nenastává ale u DOC ano?

To je poslední dotaz slibuju :D

Děkuji za odpověď a rady,

mějte se
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Problém s *.doc

Post by Jan Rysavy »

To je právě velice zajímavé, musí to být dáno způsobem přiložení souboru k e-mailu nebo je již v nepořádku název před přiložením. Můžete se prosím podívat na soubor Salamanderem před tím, než ho připojíte k e-mailu? To co jste mi poslal mělo v Salamanderu diakritiku odtrženou od jednotlivých znaků, což v Unicode možné je (znak a akcent jsou uloženy jako dva znaky s informací, že se mají zobrazit jako jeden).
Post Reply