Diakritika v FTP

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
wolf9
Posts: 2
Joined: 28 Jul 2009, 22:38

Diakritika v FTP

Post by wolf9 »

Potřebuju se připojovat přes FTP k Filezilla serveru na Windows Vista. Výpis souborů ale nezobrazuje správně názvy s diakritikou. Řekl bych, že tam chybí nastavení UTF-8. Nepovedlo se mi ale najít, kde by se dalo nastavit kódování.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Diakritika v FTP

Post by SelfMan »

To je tym, ze Unicode ani UTF-8 Salamander nepodporuje. (zatial)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v FTP

Post by Petr Solin »

Jestli Vam staci jedno kodovani (napr. jen cestina), vyresi Vas problem vypnuti UTF8, ve kterem filezilla server standardne listuje (podle meho to neni prave koser, UTF8 by melo byt volitelne a ne vynucovane). Zkuste po pripojeni na server z menu na prave tlacitko v panelu Send FTP Command: OPTS UTF8 OFF. Pokud to zabere, dejte si ten prikaz do bookmarky, at to nemusite posilat pokazde znovu rucne, viz Initial FTP commands v http://www.altap.cz/salam_en/help/ftp/d ... ectadv.htm.
wolf9
Posts: 2
Joined: 28 Jul 2009, 22:38

Re: Diakritika v FTP

Post by wolf9 »

Díky, vypnutí příkazem z klienta zkusím, to mě nenapadlo. Mimochodem, to, že Salamander ještě v roce 2009 nepodporuje Unicode (a UTF-xx) je docela ostuda. Ono i to, že nepodporuje 64-bitový režim je občas limitující (ale v tom alespoň není sám).
Kalas
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2010, 16:04

Re: Diakritika v FTP

Post by Kalas »

Narazil jsem na problém s chybným zobrazováním českých znaků souborů. Evidentně jde o problém s podporou UTF-8. Chtěl bych se proto zeptat, kdy bude Salamander podporovat UTF-8.
Kalas
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2010, 16:04

Re: Diakritika v FTP

Post by Kalas »

Jak to vypadá? Kdy bude FTP plugin s podporou UTF-8?
Post Reply