Bug v Change Drive...

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Bug v Change Drive...

Post by Rada »

Už podruhé se mi stalo, že když kliknu na ikonku disku Change Drive, aby se mi rozbalila nabidka disku [C,D,E,FTP,WinSCP......], tak najednou zmizela moznost vyberu FTP, Undelete, Registry... a zustanou jen disky a DVD mechanika...

poprve jsem to spravil odinstalovanim a novou instalaci...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Podívejte se prosím do Plugins > Plugins Manager, zda na seznamu nainstalovaných pluginů jsou FTP Client, Undelete a Registry Editor.

Pokud jsou, mají zaškrtnutou volbu Show * item in Change Drive menu?
Pokud v seznamu nejsou, přidejte je tlačítkem Add.

Napadá mě možná příčina problému: máte ve zvyku vypínat Windows a nezavřít předem běžící aplikace (Salamandera)? Například Windows XP na pomalejších strojích zabíjí proces Salamandera, který právě ukládá do Registry. Dojde tak k narušení konfigurace.
Rada
Posts: 43
Joined: 09 Dec 2005, 16:34
Location: Brno, Česko

Post by Rada »

jo, diky za radu, plugin manager je prazdny... uz si to spravuju..

a stalo se mi to urcite tim ze Salamandera nevypinam ;-)
mam w2k a zaroven "pomalejsi" stroj :-)

Toto bude asi featura windows a nepujde osetrit ze, navic vidam pri ukoncovani sytemu vice kill-oken aplikaci.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tak to je ono. Zatím Vám mohu doporučit pouze jednu věc: důsledně všechny aplikace zavřít ručně a teprve potom vypínat operační systém.

Chystáme do budoucna možnost ukládat konfiguraci Salamandera do souboru, viz http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=323 což by problém mohlo částečně řešit.

Dále se chystáme tyto případy, kdy došlo k narušení konfigurace, detekovat a při spuštění Salamandera nabídnou řešení.

Mimochodem, momentálně možná máte narušeny i další části konfigurace (uživatelům například zmizí položky ze seznamu pakovavačů v okně Pack a Unpack). Nejlepším řešením by bylo vypnout Salamandera, smazat jeho konfiguraci v Registry (HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 11) a znovu ho spustit. Příjdete sice o konfiguraci, ale budete mít jistotu...
Post Reply