Mazání souborů nefunguje vždy

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Raptor »

Zdravím,
na tenhle problém narážím celkem často, tak ho konečně zadám.

Častokrát mažu konkrétní typy souborů z tempu (C:\Users\USER\AppData\Local\Temp).
Vlezu tam, najdu nějaký *.tmp soubor, dám Shift++ (označí se všechny tmp souboru), dám Shift+Del (přímé mazání) a nic se neděje. Točí se kolečko, ale nezobrazí se ani confirm dialog, prostě nic. Občas pomůže AS vypnout, občas se na to vykašlu.

Mám pocit, že podobné chování jsem už zažil i pokud vynechám specifický typ souborů a označím hvězdičkou prostě vše. I tady někdy Shift+Del nic nedělá.

Občas si říkám, že AS by potřeboval nějaké interní logování, kde by se dalo něco zjistit, ale zase by to zabíjelo výkon apod.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Jan Rysavy »

Po Shift+Delete tedy nevyskočí konfirmační okno s dotazem, zda chcete soubory smazat? Máte tuto konfirmaci v konfiguraci Salamandera zapnutou (v běžených případech se konfirmační dotaz zobrazí)?

Salamander tedy není zamrzlý, lze ho normálně používat? Nebo ho musíte jako proces zabít?
Raptor

Re: Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Raptor »

Někdy to funguje, někdy ne. Tedy dialog se ve většině případů zobrazí.
Možná ve chvíli, kdy na některý označený soubor sahá nějaký proces a nepovede se ho načíst/enumerovat? Nebo když se změní počet souborů v adresáři? nevím.
AS zamrzlý není. Můžu v něm normálně pracovat, pohybovat se po položkách, jen se to chová tak, jako bych Shift+Del nikdy nestiskl.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Jan Rysavy »

Problikne po konfirmaci okno s průběhem mazací operace? Zkoušel jsem to teď u sebe a i při mazání jednoho souboru lze vidět animace zobrazení a zhasnutí progress okna.

O jaký se jedná operační systém?
Raptor

Re: Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Raptor »

Probliknutí jsem si nikdy nevšiml, ale to může být třeba aktuální vytíženosti systému apod. je možné že vyskočí a ihned zmizí.

Poslední Win 10 RTM (x64) a doma to samé na Insider verzích.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mazání souborů nefunguje vždy

Post by Jan Rysavy »

Rozumím. Vypadá to, že funkce DeleteFile vrátí úspěch, ale soubor nesmaže. Případně smaže a nějaký proces ho obratem znovu vytvoří.

Nevím co ten točící kurzor. Mohlo by to znamenat refresh panelu na základě soustavných změn souborů v adresáři.

Pokud by to šlo reprodukovat, bylo by zajímavé otestovat ve stejné situaci Průzkumníka, případně mazání z příkazového řádku.
Post Reply