Network: Admin sdileni

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Network: Admin sdileni

Post by Raptor »

Zjistil jsem ted jednu takovou divnou vec a nevim co to znamena :-) Na siti mam ruzne pocitace a vidim u nich admin sdilene disky (klasika C$, D$ atd.). Pokud ale na ne chci vejit, vyskoci na mne chyba:

Code: Select all

---------------------------
Error
---------------------------
(123) The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect.

---------------------------
[OK]
---------------------------
Co to vlastne znamena? Ze neni admin sdileni? nebo je to chyba a melo by vyskocit okno s loginem? Nebo co je vlastne spatne? Doma mi to na lokalni siti funguje.

Vista 32, AS252b1p1, nethood 1.04
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Zkousel jsem si zapnout zobrazovani admin sharu v Network pluginu a jejich prochazeni v panelu mi funguje (C$, D$, atd.). Muzete zjistit pri jakych podminkach tahle chyba nastava? Podari se to reprodukovat nekomu jinemu?
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Problemom mozu byt WIndows XP Home Edition, ktore admin shares nemaju a nepodporuju.

Neviem vsak, ci Salamander aj realne detekuje pritomnost tychto zdrojov, alebo to len semi automaticky generuje.
Raptor

Post by Raptor »

No tezko zjistit pri jakych podminkach to nastava, proste mi to hazi na vsech PC v siti co jsem zkousel :-) Ja jedu na Vistach 32bit, zbytek je tusim vse Win XP Pro (Home rozhodne ne).

Na sdilene adresare se dostanu bez problemu, jen to hazi tu chybu na admin sdileni.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Jak se zachová Explorer po zadání cesty \\server\C$? Jsou počítače ve stejné doméně?
Raptor

Post by Raptor »

manison wrote:Jak se zachová Explorer po zadání cesty \\server\C$? Jsou počítače ve stejné doméně?
Vyskoci login dialog.

Jinak neni to domena, vse je jen ve workgroupe.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Ted jsem to zkousel reprodukovat a bohuzel mi to tu vsechno funguje, zkuste prosim jeste prijit na to, co je u Vas jinak. Zkousim z Visty 32-bit Ultimate. Pristupuji na XP Professional, kde mam dva ucty: jeden pojmenovany stejne jako na Viste, ten je v groupe Administrators, druhy Test je jen v groupe Users. Pri pristupu pres admin ucet na C$ muzu bez problemu. Kdyz si na tom svem admin uctu v XP zmenim heslo, aby se tam Vista neprologovala, nabidne mi Vista login pod jinym uctem, dam tam tedy Test a s nim muzu na bezne shary, ale na admin shary ne, ovsem pri pristupu na C$ (z cesty net:\\WINXP) se mi normalne objevi login dialog.

Zlobi to jeste u nekoho? Zkousel to nekdo?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Jeste jsem zkusil svuj ucet na XP zmenit na limited (zmena groupy Administrators na Users), ale porad to funguje, jak ma.
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Tomas Kopal »

Petr Solin wrote:Zlobi to jeste u nekoho? Zkousel to nekdo?
Zkousel jsem XP/XP s tim, ze na nekterych ze serveru nemam ucet a vse se chovalo podle ocekavani - bud se otevrel obsah, nebo vyskocil login dialog.
Raptor

Post by Raptor »

Jen pro jistotu - opakuji ze nejsem v domene a nesnazim se pripojovat na servery, ale na ostatni klientske stanice. Ja jsem na svem PC admin, jak tam jsou lide na tech kompech to nevim, ja tam urcite ucet nemam :-) Jde jen o to ze Explorer zobrazi login a AS hodi chybu.

Ale opravdu nevim jak bych jeste neco mohl zjistit vice - mozna nejaky debug build AS ktery by zalogoval nejake info?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Raptor wrote:Jen pro jistotu - opakuji ze nejsem v domene a nesnazim se pripojovat na servery, ale na ostatni klientske stanice. Ja jsem na svem PC admin, jak tam jsou lide na tech kompech to nevim, ja tam urcite ucet nemam :-) Jde jen o to ze Explorer zobrazi login a AS hodi chybu.
Vida a ja myslel, ze bez konta se na sdilene disky neda dostat. Zkousel jsem tu jeste na tech XPckach povolit Guesta, nicmene porad me Vista otravuje s Login dialogem a az kdyz do nej zadam Guest, tak mi ukaze disky z tech XPcek. Nicmene pak pri pristupu na C$ ukaze znovu Login dialog.

Mate predstavu o tom, proc se na ty XP stanice dostanete, kdyz tam nemate konto? ;-)
Raptor wrote:Ale opravdu nevim jak bych jeste neco mohl zjistit vice - mozna nejaky debug build AS ktery by zalogoval nejake info?
Jestli se neobjevi dalsi nove informace, asi nic jineho nezbyde.
Raptor

Post by Raptor »

Dostanu se samozrejme jen na sdilene adresare kam me to pusti. Na admin sdileni bych musel pres login, pokud by ho AS po mne chtel :-)

Tak jeste dodatek, nahodou jsem zjistil, ze nektere pocitace (minimalne jeden) zobrazi korektne login dialog, pri pokusu vlezt do C$, takze ted jsem z toho jeste zmatenejsi :-D
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Raptor wrote:Dostanu se samozrejme jen na sdilene adresare kam me to pusti.
Ja mel na mysli seznam sharu jako takovy (nejde o jejich obsah). Divim se zkratka, ze Vas to pusti na cestu typu \\winxp (po me to chce login uz pro tuto cestu).
Raptor

Post by Raptor »

Proste toto vidim (viz. obrazek). Na slozky Fraps a games se dostanu bez loginu a zbytek haze chybu. Pocitac ma ceske WinXP SP3 a ucet na nem nemam. Zkouseli jsme na nem i vypnout firewall (je defaultne zaply), ale zadna zmena. Porad stejna chyba.
Attachments
net.png
net.png (5.37 KiB) Viewed 11158 times
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Petr Solin wrote:Ja mel na mysli seznam sharu jako takovy (nejde o jejich obsah). Divim se zkratka, ze Vas to pusti na cestu typu \\winxp (po me to chce login uz pro tuto cestu).
Existuje zásada v Security Policy, která přikazuje systému pokládat anonymní přihlášení ze sítě jako přihlášení pod skupinou Everyone (Přístup k síti: Použít oprávnění účtu Everyone pro anonymní uživatele - TechNet), to by mohl být ten důvod. Také se může nastavit zásada, která přímo poskytuje anonymní vyjmenování všech sdílených položek (Přístup k síti: Neumožnit anonymní výčet účtů SAM a sdílených složek - TechNet). Podobné zásady s významem pro anonymní přihlášení ze sítě: Přístup k síti: Sdílené složky, ke kterým lze přistupovat anonymně - TechNet, Přístup k síti: Pojmenované kanály, ke kterým lze přistupovat anonymně - TechNet.

EDIT: Teď jsem přišel asi na hlavní nastavení v tomto problému: Přistupovat k tomuto počítači přes síť - TechNet; vyskytuje se v Přiřazení uživatelských práv a měl by tam být uveden pseudouživatel ANONYMOUS LOGON. Píše o tom mj. Mike Rose v jednom příspěvku. Nejsem si ale úplně jistý, v jakém pořadí se uplatňuje nastavení o přiřazení anonyma do skupiny Everyone a nastavení o přístupu ze sítě.

EDIT 2: Dále jsou důležité Účty: Omezit použití prázdného hesla místního účtu pouze pro přihlášení ke konzole - TechNet - pokud má Guest prázdné heslo, pak dělá tahle zásada problémy, Odepřít přístup k tomuto počítači ze sítě - TechNet - tohle má přednost před Povolit přístup...ze sítě, Účty: Stav účtu hosta - TechNet.
Raptor wrote:Proste toto vidim (viz. obrazek). Na slozky Fraps a games se dostanu bez loginu a zbytek haze chybu. Pocitac ma ceske WinXP SP3 a ucet na nem nemam. Zkouseli jsme na nem i vypnout firewall (je defaultne zaply), ale zadna zmena. Porad stejna chyba.
Jsem zmaten, jak můžou mít české Windows anglické komentáře ke sdíleným položkám?
Last edited by Ether on 26 Mar 2009, 16:25, edited 2 times in total.
Ελληνικά rulez.
Post Reply