Velikost ikon na velkých monitorech

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
petr.machacek
Posts: 1
Joined: 07 Oct 2015, 14:59

Velikost ikon na velkých monitorech

Post by petr.machacek »

Dobrý den,
nainstaloval jsem si Salamander na Windows 10, provozovaných na iMacu s monitorem Retina 5K. Displej má ve Windows rozlišení 3840x2160. Při takto velkém rozlišení jsou ikony na nástrojové liště Salamanderu velmi malé, prakticky nečitelné.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Pracujeme na podpoře pro high-dpi displeje. Ikony budou vektorové, takže konečné řešení do budoucna.
pavel.skaloud
Posts: 1
Joined: 13 May 2016, 19:46

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by pavel.skaloud »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli je v dohledu vyřešení problému malých ikon. Mám WIN10 s rozlišením 3200 x 1800 a ikonky jsou opravdu extrémně malinkaté.
Děkuji a zdravím,
Pavel
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, pracujeme na tom, viz přiložený snímek obrazovky (pouze 150% DPI, ale podpořeny budou všechna vyšší rozlišení). Je to celkem balík práce, vektorizujeme všechny ikony do panelů nástrojů, menu, pluginů.

Notebooky a LCD s vysokým rozlišením jsou již běžná věc, takže "High DPI" problém považujeme za velice důležitý.
Attachments
hdpi.png
hdpi.png (35.17 KiB) Viewed 17491 times
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by mumajs »

Anooo, je to tak "Notebooky a LCD s vysokým rozlišením jsou již běžná věc, takže "High DPI" problém považujeme za velice důležitý"...
A co UNICODE ktere je DULEZITE, DULEZITEJSI a na svete UZ MILION LET...
Takze budu mit krasne ikony a po.... znaky v nazvech souboru, PARADA!!!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Děláme v rámci Salamander na několika úlohách současně, podpora pro Unicode a UAC jsou pro nás také prioritou.
Marty
Posts: 1
Joined: 04 Jan 2017, 12:12

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Marty »

Dobrý den,
jak to vypadá s velikostí ikon v současné době, aspoň nějaká betaverze Salamanderu na obzoru?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Postupně se tím prokousáváme. Ve vektorech máme asi polovinu ikon. Procházíme okna obsahující bitmapové prvky a postupně je převádíme na vektorové.

Proberu s kolegou, zda bychom časem nevydali preview verzi s alespoň částečnou High-DPI podporou bez Unicode. Docela zajímavá myšlenka, děkujeme...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by tukanos »

Myslím si, že častejším EAP verzí určitě neuděláte chybu, uživatelé uvidí, že se něco děje.

Přimlouval bych se za jednu vlastnost, pokud šaháte do subsystému ikon a všeho kolem toho, bylo by dobré kdyby uživatel si mohl ikonky vyměnit/navrhnout sám.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Myslíte grafiku uživatelského rozhraní, jako jsou ikony na nástrojových lištách? Nebo myslíte možnost náhrady ikon asociovaných k souborům (něco jako tento projekt pro Visual Studio Code: https://github.com/robertohuertasm/vscode-icons) ?
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:Myslíte grafiku uživatelského rozhraní, jako jsou ikony na nástrojových lištách? Nebo myslíte možnost náhrady ikon asociovaných k souborům (něco jako tento projekt pro Visual Studio Code: https://github.com/robertohuertasm/vscode-icons) ?
Mám namysli grafiku uživatelského rozhoraní přávě jako ikonky na nástrojových lištách (v současné formě jdou ikonky vyměnit) třeba u rychlého prohlížení adresářů to nejde. I když přiznávám, že i to druhé je také lákavé, když už jste to nahodil. Bylo by dobré mít tohle komplet, že když tohle už budete mít doděláno budete mít plné ruce práce s další funkcionalitou.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Samozřejmě tu tato možnost je, například pro textový editor Sublime lze vytvářet "color schemes", "themes", ...

Jenom se obávám, že v případě Salamandera neexistuje komunita, která by byla ochotna investovat desítky nebo stovky hodin do vytváření takových modifikací.

Pokud se konkrétně na Sublime podíváte, není to zrovna triviální záležitost:
http://docs.sublimetext.info/en/latest/ ... hemes.html
https://github.com/equinusocio/material-theme

Za poslední roky se neobjevil nikdo, kdo by psal pluginy. Ani nic kolem skriptů pro Automation plugin se neděje. Proto jsem v tomto směru skeptik...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:Samozřejmě tu tato možnost je, například pro textový editor Sublime lze vytvářet "color schemes", "themes", ...

Jenom se obávám, že v případě Salamandera neexistuje komunita, která by byla ochotna investovat desítky nebo stovky hodin do vytváření takových modifikací.

Pokud se konkrétně na Sublime podíváte, není to zrovna triviální záležitost:
http://docs.sublimetext.info/en/latest/ ... hemes.html
https://github.com/equinusocio/material-theme

Za poslední roky se neobjevil nikdo, kdo by psal pluginy. Ani nic kolem skriptů pro Automation plugin se neděje. Proto jsem v tomto směru skeptik...
Máte pravdu v tom, že zatím neexistuje dostatečně silná komunita kolem salamandra, aby to využila. Myslím si, že až dokončíte funkcionalitu kterou teď máte naplánovanou, mohla by se situace výrazně zlepšit. Možná by stálo za to mít připravenou kód tak, aby se dal relativně jednoduše rozšířit v případě, že by se situace změnila\zlepšila.

Osobně jsem měl u automation pluginu, měl jsem několik nápadů jak si zjednodušit práci napsaním skriptů v ruby, ale když jsem rozchodil ruby jako prostředí narazil jsem na padání automation pluginu v případě, že našel unicode znak a tudíž to bylo pro mé potřeby nepoužitelné. (jeden rychlý skriptík jsem i sem dával na fórum). Ten japonský vývojář se kterým jsem komunikoval se docela divil, že unicode ještě nepodporujete a vypadal i že by to zkusil, ale bez unicode nejede vlak a jsem rád, že na tom pracujete. Myslím si, že se pak situace zlepší.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by Jan Rysavy »

Určitě to při návrhu vezmeme v úvahu, souhlas. Minimálně snadná konfigurace barevných témat by byla prima, protože mnoho lidí rádo používá tmavá pozadí. Visual Studio tuto možnost má již několik verzí. Vektorovou grafiku (SVG) lze s ohledem na zvolené barevné téma barevně přenastavit, aby nebyly tmavé plochy na tmavém pozadí, atd.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Velikost ikon na velkých monitorech

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:... mnoho lidí rádo používá tmavá pozadí...
Ano, počítám se mezi ně, však i nyní mám v Salamandrovi Dos Navigator theme. Šetří to zrak když člověk se dívá do monitoru mnoho hodin.
Post Reply