mazání odkazů do koše trvá dlouho než spočítá místo Vista64b

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

mazání odkazů do koše trvá dlouho než spočítá místo Vista64b

Post by konelupy »

používám občas odkazy vytvořené přes Paste shortcuts Ctrl+S na fotky i jiné soubory
a ve vista64b se mi při mazání cca 30s objevil ten druhy obrazek
průzkumník funguje ihned
a při prvním obrázku je nedostupný AS
vypadá to jako by se počítalo místo pro všechny soubory a ne pro odkazy
ale pokud jsem zkusil smazat přímo soubory fotek tak to vybírání ani tak dlouho netrva
EDIT:samozrejme ze pri mazani bez kose to jde rychle :-)

ve virtualPC XPckach se zda ze funguje mazání ihned ale zatezoval se hodne system uz pri vytvareni tech odkazu
Attachments
při tomto obrázku to počítá místo
při tomto obrázku to počítá místo
recyklovat.png (11.53 KiB) Viewed 8350 times
při tomto zobrazení se nemohu přepnout do AS pomocí Alt+tab <br />proste ho nevidím
při tomto zobrazení se nemohu přepnout do AS pomocí Alt+tab
proste ho nevidím
dokose.png (65.3 KiB) Viewed 8350 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dokážete problém reprodukovat i na normálních souborech? Nebo musí jít o zástupce?
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

zobrazuje se to recyklace i u jpg souboru jsem schopen to zatim reprodukovat - ale jeste jsem nerestartoval tak uvidim jestli nejsem v nejakem divnem stavu notase
odhad na cca 1500 souborech to trva odkazum cca 15 s a jpgum cca 10s
prodleva je i po zruseni prikazu

a AS je pres Alt+Tab nedostupny i v dalsich situacich
treba pri Ctrl+V nez se spocte misto na disku
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

A ta samá operace z Windows Explorer proběhne bez prodlevy, rozumím tomu správně?
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

Jan Rysavy wrote:A ta samá operace z Windows Explorer proběhne bez prodlevy, rozumím tomu správně?
jojo
jeste doplnuji chovani je shodne pro AS2.51 i 2.52b1
opakovatelne i po restartu
+ jednou to hodilo bug pri vytvareni shotcuts

prodleva u fyzického přenosu do koše je po potvrzení u AS i WE přibližně stejná
ještě doplňuji že zrušení operace trvá AS cca 3-5, WE ihned

ve virtual XP to je take v AS okamzite - pouze jednou mozna poprve po vytvoreni ? to trvalo dele a objevilo se obdobne okno ale zatim to nejsem schopen zopakovat
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za informaci. Problém jsem schopný reprodukovat, podíváme se na to a ozveme se.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Problém je na straně operačního systému Windows Vista. Funkce SHFileOperation() pro operaci FO_DELETE je takto zoufale pomalá.

Pro jistotu jsem naimplementoval mazání pomocí nového IFileOperation, nástupce SHFileOperation(). Výsledek je shodný.

Jediné "řešení" vidíme v okopírování chování programů Windows Explorer a TC v této situaci. Místo volání SHFileOperation() pro všechny mazané soubory otevřou context menu a z něj zavolají příkaz Delete. To funguje normálně bez úvodního zdržení. Má to bohužel jeden háček: budeme muset změnit chování volby Options > Configuration > Recycle Bin > Remove files and directories immediately when delete.

Nově nebudeme v tomto případě na Shift+Delete mazat do koše, protože po vyvolání příkazu Delete z kontextového menu operační systém zjistí, že je stisknutá klávesa Shift a bude mazat přímo. Dokud jsme mazali pomocí SHFileOperation(), mohli jsme toto řídit pomocí flagu FOF_ALLOWUNDO.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

shift+del mazu natvrdo kdyz nechci do koše což u těchto odkazů stejně většinou dělám
takže implementaci nechám na Vás
hlášení do MS že mají pomalou funkci taky :-)
Post Reply