vytváření adresáře končícího ' \\'

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

vytváření adresáře končícího ' \\'

Post by frp »

Omylem se mi podařilo vytvořit pomocí jiné aplikace(Free Download Manager) adresář s názvem "aaa \\". V Salamaderu se do toho adresáře dostanu ale v tomto adresáři nefunguje na žádným souboru menu přes pravé tlačítko myši.
A když do tohoto adresáře nahraju nějaký soubor(nebo v něm smažu) před Salamander, tak se panel neaktualizuje. Musím stiknout CTRL+R.

Potom když v Salamanderu někde vytvořím adresář s tímto názvem a chci do něj vstoupit, tak mi Salamander hlásí chybu, že nemůže nalézt uvedený soubor.

Jde jen o názvy adresářů, kde je nějaké jméno, mezera a následují dvě lomítka. Ve jménu adresáře je pak na posledním místě mezera.

Asi je to věc, která se jen tak někomu nepodaří udělat, tak to ani nestojí za opravu, ale jen jsem chtěl informovat:)

EDIT: ani do toho adresáře vytvořeného přes ten Free Download Manager se nedá dostat. Pokud se chci dostat do adresáře "aaa \\" tak musím vytvořit ještě jeden adresář s názvem "aaa" a pak se dostanu přes Salamander do obou adresářů. Ale v tom jednom nefunguje ten automatický refresh panelu ani pravé tlačítko myši na souboru.

A také WinXP SP3
Last edited by frp on 12 Feb 2009, 21:01, edited 2 times in total.
Raptor

Post by Raptor »

No tak to jde vytvorit i pomoci AS a pak to nejede :-) Uz ho mam taky ;-)

Staci F2 - prejmenovat na cokoliv a jede to.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Huh, pokud dám vytvořit adrešář "test \\", tak Salamander nevytvoří adresář se zpětnými lomítky, ale s mezerou na konci! - "test "

Tohle je jistě chyba, protože mezery na konci názvu jsou špatné. Navíc se pak Salamander do takového adresáře nedostane :(

EDIT: Windows XP SP3
Last edited by zarevak on 12 Feb 2009, 20:43, edited 1 time in total.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Mně se podařilo vytvořit 'aaa \\', zobrazuje se jako 'aaa ' a zatím se úspěšně brání všem pokusům o smazání (i přejmenování).

EDIT: Taktéž WinXP SP3, navíc mám vypnuto vytváření 8.3 názvů v filesystemu.
Ελληνικά rulez.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

pokud mam 2 adresare "aaa " a "aaa" a dam treba rename nebo do adresare "aaa " skocim tak se to smeruje do toho "aaa" :-(

Vista64b
k0nelupy

Post by k0nelupy »

prejmenovat a následně smazat jde
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Diky za hlasku, problem s mezerou na konci nazvu adresare jsem schopen reprodukovat, obejdu to a opravim co pujde. :) Mimochodem Explorer do nej sice umi vlezt a ukazat Properties, ale napr. drag&dropem prenest do jineho adresare uz nejde. Zjevne s temi mezerami na konci tez uplne nepocitaji, nechapu ze takovy nazev system vubec dovoli vytvorit.

A co se tyce toho adresare s nazvem "aaa \\": chapu to dobre, ze Explorer i Salamander ukazuji ten adresar s lomitkem na konci? Takovy adresar jde tedy vytvorit jen tim Free Download Managerem nebo i v Salamanderovi? Zajimal by me postup, jak to vytvorit (v Salamanderovi nebo ve Free Download Manageru). Dekuji!
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

Petr Solin wrote:A co se tyce toho adresare s nazvem "aaa ": chapu to dobre, ze Explorer i Salamander ukazuji ten adresar s lomitkem na konci? Takovy adresar jde tedy vytvorit jen tim Free Download Managerem nebo i v Salamanderovi? Zajimal by me postup, jak to vytvorit (v Salamanderovi nebo ve Free Download Manageru). Dekuji!
Ne, tak to neni. Asi jsem to tedy špatně napsal za což se omlouvám.
Vidět je pouze jméno adresáře, na konci mezera a už žádná lomítka.
Tedy vidím jen tohle: "aaa "
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Fajn, to se mi ulevilo. 8)
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

Ještě jsem přišel na jeden problém s takovými adresáři.
Když kopíruju nějaký soubor tak mohu napsat cestu: C:\Temp\test\aaa \\*.*
A dojde ke zkopírování do toho adresáře s mezerou na konci, ale zároveň se vytvoří i adresář stejného jména bez mezery na konci.

A pak je tu ještě problém s adresářem, který obsahuje pouze mezeru(žádné znaky). Ten jde vytvořit kopírováním:C:\Temp\test\ \\*.* (a také se mi to podařilo vytvořit i pomocí Download Free Manageru)
Ale s odstraněním tohoto adresáře si Salamander ani Explorer neporadí(nejde přejmenovat ani smazat). Mně se ho podařilo jen smazat a to v Total Commanderu.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: vytváření adresáře končícího ' \\'

Post by Petr Solin »

Adresáře končící na mezeru nebo tečku lze vytvářet i pod Windows 8. Explorer s nimi neumí vůbec pracovat. V MSDN píšou, že je nemáme vytvářet a tím to pro MS končí.

Od verze 3.0 si s nimi poradí i Salamander. Jdou přejmenovat, smazat, kopírovat, přesouvat, měnit jim atributy, procházet je v panelu. Drag&drop je zablokován, protože to jde přes Explorera a tedy nefunguje (dochází k ořezu mezer a teček v cestách a tím k práci na jiné cestě, o to jistě nikdo nestojíme). Kontextová menu fungují částečně, kde to dělalo úplné nesmysly, tam jsme je zakázali.

Adresář se skutečně může jmenovat " " (jeden znak mezera), funguje pro něj vše jako pro ostatní názvy ukončené mezerou nebo tečkou.

Problém se týká i souborů. Pokud má soubor na konci jména mezeru nebo tečku, umí s ním Salamander dělat jen pokud má zároveň krátké jméno. Asi by šla doplnit podpora přes cesty typu \\?\C:\path\filename.ext, ale zatím jsme to nedělali, přijde nám to hodně okrajové.

Salamander se nově brání vytváření názvů obsahujících mezery na začátku a na konci a tečky na konci. Při přejmenování, vytváření adresářů i při zadání nových adresářů přímo do cílových cest operací.
Post Reply