Network plugin a VPC

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Network plugin a VPC

Post by Raptor »

Mam nainstalovany testovaci system ve VPC a zjistil jsem, ze tetto system se zobrazi i v AS jako sitovy PC. Zjistil jsem 2 veci:
1) Tento virtualni PC mizi a zase se zobrazuje. Nevim proc.
2) Kdyz se chci pripojit na nej na disk C (cili \\TESTPC\C$) tak se ukaze dialog

---------------------------
Error
---------------------------
(4294967295)
---------------------------
[OK]
---------------------------

Ohledne toho by mne jeste zajimalo, jaky je rozdil interne v pluginu, kdyz se zada zmena mista zpusoby:
\\TESTPC\C$
a
net:\TESTPC\C$

Jde oboji (Shift-F7 nabizi defaultne net:\) a nevim zda je to dobre.

Podobne to reaguje i na fyzicky pocitac v siti. Pokud zadam zmenu s net prefixem, disk nenajde, pokud bez, najde ho.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

K tomu mizeni a zobrazovani se: chapu to dobre, ze kdyz pouzijete Refresh (Ctrl+R) na ceste net:\, tak se Vam VPC nekdy zobrazi a nekdy ne? Nebo to myslite jeste jinak?

K tomu rozdilu cest: \\TESTPC\C$ je klasicka "diskova" cesta, pluginu Network se vubec nedotkne, zpracuje ji Salamander. Cesta net:\\TESTPC\C$ se smeruje do Network pluginu, ten by ji ovsem mel po zjisteni, ze jde o platnou UNC cestu, presmerovat zase zpatky Salamanderovi.

Ten dialog s chybou se ukaze, kdyz date Shift+F7 a cestu \\TESTPC\C$ nebo net:\TESTPC\C$?

Testoval jsem zde oba formaty cest a funguje mi to oboji, o jaky systemy jde, je tam neco zvlastniho?
Raptor

Post by Raptor »

Kdyz provedu refresh, PC se ukaze. Pokusim se na nej pripojit, selze to a PC zmizi. Pokud opet panel refreshnu, nebo se prepnu treba na disk a zpet na sit, tak se zase ukaze.

Chybu to hodi ve verzis net:\
Neni tam nic zvlastniho cim by se to mohlo lisit, ve VPC je Win7. Je mozne ze je chyba tam, ale spise mi jde o tu chybovou hlasku AS - to cislo je dost matouci :-)

Jinak zpracovani cesty s net:\ mi dela nejake psi kusy i ve spojeni na fyzicky druhe PC (na nem WinXP) jak jsem psal drive. S net:\ cestu nenajde, bez toho se spoji.
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

a neni problem v systemovem sdileni c$ ?
me normalni funguje VPC - XP

jak nastavim sdileni c$ nejak jsem to zapomnel :oops: - nepouzivam to
mel jsem pocit ze je automaticky nastavene pro zalohovani apod.

chce to po me heslo - nemusim tam mit uzivatele administrator ?
BTW jak zadam AltGr+Del na prihlasovaci obrazovce ve VPC (XP) ?

OT: kdyz dam shift+F7 na seznamu PC tak se objevi net:\ - pouze jedno lomitko (ale funguje to i s nim) je to spravne ?
Raptor

Post by Raptor »

C$ je admin sdileni klasicky. Pokud lezu nekam na tuto cestu tak to chce login informace. prihlasim se a jedu. Ale tady to nechce login, ale pise to tu divnou chybu.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Raptor wrote:Kdyz provedu refresh, PC se ukaze. Pokusim se na nej pripojit, selze to a PC zmizi. Pokud opet panel refreshnu, nebo se prepnu treba na disk a zpet na sit, tak se zase ukaze.
Mizení a znovuzobrazování položek bude vyřešeno v AS 2.52b2.
Raptor wrote:Chybu to hodi ve verzis net:\
Chybu se mi podařilo reprodukovat a snad i opravit :)
Můžete, prosím, ověřit tento scénář:
1. cesta net:\\TESTPC\C$ funguje bez problémů s chybovou hláškou
2. cesta net:\TEST\C$ funguje bez problémů, jestliže je v okamžiku přechodu Shift+F7 TESTPC zobrazen v panelu
3. cesta net:\TEST\C$ nefunguje, jestliže v okamžiku přechodu Shift+F7 NENÍ TESTPC zobrazen v panelu
Raptor wrote:OT: kdyz dam shift+F7 na seznamu PC tak se objevi net:\ - pouze jedno lomitko (ale funguje to i s nim) je to spravne ?
Pokud přes Shift+F7 přistupujete pouze k položkám, které jsou momentálně zobrazené v panelu, tak je jedno, jestli použijete net:\ nebo net:\\. V okamžiku, kdy chcete přistupovat k serveru, který není vylistován v panelu, měl byste použít UNC cestu se dvěma lomítky.
Raptor

Post by Raptor »

Ano, da se rict ze to tak funguje. Problem je ovsem jeste ve chvili, kdy testovani zadane cesty drva dele a mezitim se to TESTPC z panelu schova nebo naopak objevi :-) Pak to haze ciselnou chybu nezavisle na stavu zda tam predtim byl nebo nebyl vylistovany.
Post Reply