Page 1 of 1

Network plugin: počítače bez sdílených disků

Posted: 03 Feb 2009, 09:24
by MartinS
Mám v obyčejné windows workgroup síti několik počítačů, které nemají žádné sdílené složky. V pluginu Network je vidím ale pokud na ně najedu a rozbalím, zahlásí to chybu "Cesta v síti nebyla nalezena" a počítač ze seznamu zmizí. Při stisku Ctrl-R ale zase skočí zpátky. Děje se opakovaně.

Klient: Vista 32
Network plugin 1.01
Sdílený počítač: Windows XP (Edit: Virtualserver 2005 R2)

Posted: 03 Feb 2009, 17:11
by Ether

Posted: 04 Feb 2009, 08:48
by MartinS
Otázkou je, nakolik je možno snadno a rychle odlišit stav, kdy je počítač připojený k síti ale nenabízí žádné sdílené prostředky a stav kdy se počítač od sítě odpojí úplně.

V případě počítače bez sdílených prostředků by se Salamander mohl chovat tak, že po proentrování počítače detekuje, že nic nenabízí a zobrazit prázdnou nabídku podobně jako když se vleze do prázdného adresáře...

Posted: 04 Feb 2009, 23:34
by manison
MartinS wrote:V případě počítače bez sdílených prostředků by se Salamander mohl chovat tak, že po proentrování počítače detekuje, že nic nenabízí a zobrazit prázdnou nabídku podobně jako když se vleze do prázdného adresáře...
Přesně takto by se měl Network plugin chovat – v případě, že je vzdálený server online, ale nenabízí žádné sdílené složky, zobrazí se prázdný panel a v případě, že je server offline, zobrazí plugin chybu a přejde o úroveň výš. Vámi popisované chování se mi bohužel nedaří reprodukovat. Jak se chová Explorer? Můžete vyzkoušet přístup na nevirtualizovaný server?

Posted: 06 Feb 2009, 09:22
by MartinS
manison wrote:Můžete vyzkoušet přístup na nevirtualizovaný server?
Nevirtualizovaný počítač se chová v pořádku, tak jak popisujete. Navíc u toho virtualizovaného se chová Salamander stejně jako Explorer, takže je zřejmě vše v pořádku.

EDIT: ještě jsem si všiml zajímavého chování u sdíleného (virtual) počítače - jakmile jsem na něm dal něco sdílet, tak už to neblbne i když potom to sdílení odeberu. Explorer pak u tohoto počítače nezobrazí chybovou hlášku, ale ikonu s tiskárnou (i když žádnou tiskárnu nesdílí) a Salamander prázdné okno.

Posted: 06 Feb 2009, 19:55
by manison
Takže chování Salamanderu je shodné s Explorerem. Výborně, díky za test!