VYŘEŠENO: Network plugin (Explorer vs Salamander)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

VYŘEŠENO: Network plugin (Explorer vs Salamander)

Post by stepand76 »

Skvělá věc. Strašně mi to chybělo. Díky. Ale: Je vidět rozdíl mezi seznamem počítačů, které nabízí Průzkumník a AS. Možná je v tom nějaký záměr, ale to jsem neprokoukl. Screenshot posílám přímo p. Ryšavému (jsou tam neveřejná data).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Prima, děkujeme!
Raptor

Post by Raptor »

Ano, zrovna premyslim nad tim samym, AS ukazuje jen zlomek toho co Explorer.
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

U mě úplně stejná zkušenost. Nepomáhá ani Ctrl+R ani Ctrl+F9. Přitom, když zadám síťovou cestu (\\server\...) přes Shift+F7, tak se klidně připojí, dokonce do seznamu síťových míst ten server přidá. Po chvíli ale zase ze seznamu zmizí.
Windows Vista Business 32 bit
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Hodily by se nějaké informace o sítích, na kterých to zlobí (jaké servery, pokud jsou) a také o operačních systémech, na kterých Salamandera testujete.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Hodily by se nějaké informace o sítích, na kterých to zlobí (jaké servery, pokud jsou) a také o operačních systémech, na kterých Salamandera testujete.
Windows Vista SP1, Windows 2003 Server, doména, stanice (momentálně ji je víc než 100, salamander ukáže prvních 37) naprostou většinou na windows (od 95 všechny verze), možná je nějaký linux se sambou. Stačí?
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

stepand76 wrote:
Jan Rysavy wrote:Hodily by se nějaké informace o sítích, na kterých to zlobí (jaké servery, pokud jsou) a také o operačních systémech, na kterých Salamandera testujete.
Windows Vista SP1, Windows 2003 Server, doména, stanice (momentálně ji je víc než 100, salamander ukáže prvních 37) naprostou většinou na windows (od 95 všechny verze), možná je nějaký linux se sambou. Stačí?
Mam to tady podobne, pocitace v siti se mi zobrazuji stejne na WinXp SP2, tak na Vista SP1, je to presne prvnich 36 pocitacu podle abecedy + 1. polozka "Entire Network". Pokud se nektery z techto pocitacu odpoji od site, na konci seznamu pribude dalsi pc v poradi.

Takze predpokladam, ze to ma neco spolecneho s cislem 36 nebo 37.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Perfektní. Nemají "neviditelné" stanice nějaký společný znak, který by byl patrný například z Windows Explorera, kde jsou vidět?
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

Jan Rysavy wrote:Perfektní. Nemají "neviditelné" stanice nějaký společný znak, který by byl patrný například z Windows Explorera, kde jsou vidět?
Nemaji, zobrazi se vzdy jen prvnich 36 polozek v siti, jak uz jsem psal vyse :)
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

-=Majkl=- wrote:Nemaji, zobrazi se vzdy jen prvnich 36 polozek v siti, jak uz jsem psal vyse :)
Já jich tu teda mám 37 + "Celá síť".
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Perfektní. Nemají "neviditelné" stanice nějaký společný znak, který by byl patrný například z Windows Explorera, kde jsou vidět?
Myslím, že v tom problém nebude. Jde o prvních 37 položek podle abecedy. V mém případě vidím stroje s jmény od A do J. Pak už nic...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

-=Majkl=- wrote:Nemaji, zobrazi se vzdy jen prvnich 36 polozek v siti, jak uz jsem psal vyse :)
Sešli jsme se časově tak, že jsem začal psát příspěvek, než tam byl ten Váš :)
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

stepand76 wrote:
-=Majkl=- wrote:Nemaji, zobrazi se vzdy jen prvnich 36 polozek v siti, jak uz jsem psal vyse :)
Já jich tu teda mám 37 + "Celá síť".
OK, nebudu se hadat :) Ale zobrazuje se jich vzdy stejny pocet, problem neni v tom, ze by se to "zastavilo" na konkretnim stroji s nejakou specifickou konfiguraci
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

U mě je to 33 + "celá síť." Taky prvních 33 podle abecedy (ve srovnání s Explorerem).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Právě se nám ozval jeden uživatel emailem, že se vrátil na AS 2.51, protože mu nefunguje Network plugin pod AS 2.52 beta 1.

Stačí plugin Network odinstalovat pomocí Plugins > Plugins Manager a Salamander 2.52 se bude chovat stejně, jako 2.51. Zobrází klasické Windows okno pro procházení sítě.
Post Reply