Copy registry value: neaktivni ovladaci prvky

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé! Můžete mi prosím zkusit, jak se bude okno chovat v případě, že historie bude nějakou položku obsahovat?

Lze ji tam dostat otevřením Registry pluginu v obou panelech a nakopírováním nějaké hodnoty...

Do konfigurace se to koukám neukládá.

Ohledně toho skinu XP: kde se to shání? Do dneška jsem se mylně domníval, že od MS existuje jediný skin (ten standardní) a všechny další skiny musejí být podpořeny speciálním SW pro skinování.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Jan Rysavy wrote:Zajímavé! Můžete mi prosím zkusit, jak se bude okno chovat v případě, že historie bude nějakou položku obsahovat?
Jakmile jsem provedl jedno zkopírování, tak se už seznam začal zobrazovat s touto jednou hodnotou (a ta byla předvyplněna i v editu). Zkopírování do dalších větví už pak přidává standardně další záznamy, a chování comboboxu se mi jeví korektní (jak klikáním myší, tak výběr šipkami, otevření dropdown přes Alt+down atd.).

Nicméně ten původní stav správný není, jak jste i sám podotkl, v případě prázdného seznamu se má standardně při dropdownu zobrazit prázdné okno s jedním řádkem, na který sice nejde kliknout, ale uživatel vidí, že má combo rozkliknuté, a nediví se, proč mu nejde na nic jiného kliknout, dokud ho nezavře.

Co se týče skinů (resp. stylů), těch pro Windows XP existuje celá řada. MS to ovšem zkomplikoval a vyžaduje, aby tato témata byla jím digitálně podepsaná nebo něco v tom smyslu (bez toho fungují z těch skinů jen barvy a ikonky, a ne kompletní přeskinování taskbaru, oken atd.). Aby šlo plně aplikovat i amatérsky vytvořené skiny, je třeba provést patch knihovny uxtheme.dll (viz např. tady http://www.softpedia.com/get/Desktop-En ... inal.shtml), a pak už si jen najít vhodný skin :-) (třeba tady: http://themes.belchfire.net/index.php?act=downloads, link Themes & Visual Styles)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Mem wrote:To samozřejmě nemůže mít vliv (jedná se totiž o standardní Windows XP skin, žádný speciální software), ale díky za pokus ;-).
Standardní Luna ani Classic to podle mne není. A žádná další témata v originálních Windows XP v adresáři C:\WINDOWS\Resources\Themes nejsou.
Mimochodem proč myslíte, že by popisované chování nemohla způsobovat chyba v definici skinu? Čistě teoreticky by skin asi v žádném případě funkčnost ovlivňovat neměl. Když však mizerný skin může způsobit to, že určité prvky GUI mohou např. chybět (být neviditelné), proč by nemohl způsobit i něco jako zde?
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Díky za informace ke skinům, to je pro mě naprostá novinka a mrknu na to (raději ve VMWARE) :)

Ohledně problému s comboboxem: asi jsme to rozkoukali kam až to bylo možné. Navrhoval bych vyčkat po víkendu, zda se neozve někdo další s tímto problémem. Děkuji za všechny testy!
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

jis wrote:Standardní Luna ani Classic to podle mne není.
To jsem snad ani netvrdil. Podstatné je, že tyto jiné barvičky a bitmapy vykresluje standardní theme engine z Windows XP, žádný jiný software, jak jste se původně domníval.
jis wrote:Mimochodem proč myslíte, že by popisované chování nemohla způsobovat chyba v definici skinu?
Tady asi došlo k nepochopení, já si to nemyslím, já to vím ;-) Už jen proto, že v jiných aplikacích i na jiných místech v SS se combobox chová samozřejmě korektně. Máte sice pravdu, že teoreticky je možné vše, ale naposledy opakuji, že skin nemá vliv (zkoušel jsem to přeci na váš popud i v Klasickém nastavení), stačí?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Chlapi, už se s tím nezdržujte -- počkáme na další uživatele a třeba přijde nějaké vodítko...
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Potvrzeni

Post by zarevak »

Dobrý den,
tak si tak pročítám diskuzi a vidím problém, které můžu zopakovat.
Protože nepoužívam Registry plugin v SS, tak v Copy/Move dialogu nemám žádnou historii.
Používám SS2.5b11 En na aktualizovaných WinXP SP2 Pro En bez jakýchokoliv tématů - jen klasická hranatá a šedivá okénka.

Doplňující obrázek: http://temp.zarevak.net/ss25b11_regcombo.png
- červená plocha je ručně dokreslena a přesahuje dolní okraj dialogu a je pouze pod comboboxem

Chování:
1) otevřu jakoukoliv větev v Registry pluginu a pokusím se kopírovat (nebo přesunout, ...);
2) při kliknutí myší na rozevírací šipku poprvé se šipka "promáčkne" (jako u stistknutého tlačítka), ale "nic" se nestane...

Nyní lze provádět tyto ptákoviny:
a) Kliknout na obrázku do červené plochy - vůbec! nic se nestane
b) Cokoliv psát; text se zobrazí, ale dialog neuvolní
c) Kliknout mimo červenou plochu - první klik nic viditelného neprovede, jen uvolní zaseknutý dialog (s tímto klikem nelze provést ani přesunutí dialogu)
d) Zmáčknout ESC a tím dialog uvolnit

Uvolněný dialog lze zase zaseknout kliknutím na rozbalovací šipku

Doufám, že toto pomůže nalézt uvedenou chybu
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Doplnění...

Post by zarevak »

Ještě drobnost:
1) Vytvořil jsem polužku v historii kopírováním hodnoty
:arrow: dialog se teď chová normálně a zobrazuje tuto položku historie
:arrow: v registry zatím není uloženo nic
2) Po vypnutí SS je v registry vytvořen záznam:

Code: Select all

REG:\HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 11\Plugins Configuration\RegEdit\Copy Or Move History 0
3) Po restartu SS je dialog plně funkční i s historií
4) Pokusy v SS smazat výše uvedený záznam nemá žádný vliv, protože SS si vše "pamatuje" a při ukončení záznam znovu vytvoří
5) Záznam lze efektivně smazat pouze v Windowsím Registry Editoru při vypnutém SS
6) Po spuštění SS je dialog v původní zasekávací verzi

:arrow: poučení: pro testování chyby nelze mazat historii se spuštěným SS ;)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Doplnění...

Post by Petr Solin »

Chybu uz umime reprodukovat, zkusime to napravit, diky!
zarevak wrote::arrow: poučení: pro testování chyby nelze mazat historii se spuštěným SS ;)
Upresnil bych to: staci unload patricneho pluginu, zde Registry Editor. 8)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Vypadá to, že se jedná o obecnou chybu operačního systému. Testovali jsme několik verzí Windows XP a někde se problém vyskytuje a někde (asi většina) nikoliv.

Chtěl bych požádat Vás, u kterých problém lze reprodukovat: vložte sem prosím následující informace z Help > Report a Bug:

(toto je příklad Windows XP, kde vše funguje)

Code: Select all

System Version:
  Microsoft Windows XP Professional  (Build 2600)
  Version 5.1 (Build 2600) SP 0.0, 
  System directory: C:\WINDOWS\System32
  Windows directory: C:\WINDOWS
  IE Version: 6.0.2600.0000 Build: 62600 
  COMCTL32.DLL Version: 6.0
  ProductName (from registry): Microsoft Windows XP
  CurrentVersion (from registry): 5.1
Našel jsem například toto vlákno řešící stejný problém: http://groups.google.com/group/microsof ... 06b2632e6d
Neobjevili jsme popisovanou závislost problému na zvoleném Classic/XP Theme.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Na techto XP se problem projevuje:

Code: Select all

System Version:
  Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (Build 2600)
  Version 5.1 (Build 2600) SP 2.0, Service Pack 2
  System directory: C:\WINDOWS\system32
  Windows directory: C:\WINDOWS
  IE Version: 6.0.2900.2180 Build: 62900.2180 
  COMCTL32.DLL Version: 6.0
  ProductName (from registry): Microsoft Windows XP
  CurrentVersion (from registry): 5.1
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Na techto mych XP Home SP2 taky (letmym pohledem bych rekl, ze jsou to ty same co uvedl pan Solin):

Code: Select all

System Version:
  Microsoft Windows XP Personal Service Pack 2 (Build 2600)
  Version 5.1 (Build 2600) SP 2.0, Service Pack 2
  System directory: C:\WINDOWS\system32
  Windows directory: C:\WINDOWS
  IE Version: 6.0.2900.2180 Build: 62900.2180 
  COMCTL32.DLL Version: 6.0
  ProductName (from registry): Microsoft Windows XP
  CurrentVersion (from registry): 5.1
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Stejna chyba i na jinych mistech

Post by Mem »

Je to sice zrejme, pokud jde skutecne o bug v nekterych buildech OS WXP, jen vyslovne uvadim, ze stejneho problemu (neviditelny list z comboboxu) jsem si ted nedavno vsiml i u Batch rename pluginu (a tam jsem skutecne chvili nevedel, kam kliknout a kde je focus, nez jsem se zorientoval kde se vkladaji pripravene texty (counter, ...) a kde je historie)
Post Reply