AS a vraceni focusu

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

AS a vraceni focusu

Post by Raptor »

Vim ze neco podobneho se uz resilo, ale nemuzu to najit. Stava se mi nekdy ze po vykonani nejake cinnosti (prace s archivy, kopirovani, ...) se po dokonceni akce nevrati focus na AS a "neco" ho drzi, cili musim kliknout nebo Alt-Tabnout at muzu pokracovat. Neni nejaka metoda jak zjistit kam se ten focus ztrati? Stava se to i kdyz mi na pozadi, resp OnTop nebezi zadna aplikace.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

Potvrzuji, ale myslim, ze se to stava jen na Viste, v XP jsem takove chovani nepozoroval
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zkuste prosím ověřit, že skutečně zlobí i operace nad archivy. Ty jsou na rozdíl od operací nad diskem modální.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

Prave jsem to testoval, ale kdyz chci problem reprodukovat, tak se zrovna nedari a focus na okne salamanderu zustava... Jak u komprese, tak kopirovani nebo presun souboru. Budu testovat dal
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: AS a vraceni focusu

Post by stepand76 »

Raptor wrote:Vim ze neco podobneho se uz resilo, ale nemuzu to najit. Stava se mi nekdy ze po vykonani nejake cinnosti (prace s archivy, kopirovani, ...) se po dokonceni akce nevrati focus na AS a "neco" ho drzi, cili musim kliknout nebo Alt-Tabnout at muzu pokracovat. Neni nejaka metoda jak zjistit kam se ten focus ztrati? Stava se to i kdyz mi na pozadi, resp OnTop nebezi zadna aplikace.
Ano, něco podobného se tu řešilo. V mém případě šlo o Winamp zobrazený v režimu Stay On Top. Salamander pak po dokončení operace (šlo o kopírování) nedostal focus. Komunikoval jsem tehdy (emailem) tuším s p. Ryšavým, ale jemu se problém nepodařilo zreprodukovat...
Raptor

Post by Raptor »

No taky jsem tady uz neco takoveho jednou resil, dokonce na to byla nejaka toolsa na zobrazovani z-order vsech oken, jen ji nemuzu uz najit a podivat se co je nejvyse.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

ToolTipFixer
http://neosmart.net/dl.php?id=10

Z-Index problem riesi pravidelnym resetovanim jeho hodnot.
Vplyv to ma nie len na tooltip bubliny ale aj na ine aplikacie.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nepoužíváte Google Chrome? Právě se mi daří problém reprodukovat za následujících podmínek:
Jsem připojen pomocí Remote Desktop na Windows Vista.
Na vzdálené ploše běží Google Chrome a Salamander.
Pokud kopíruji soubor a dojde k dotazu na přepis souboru, po jeho potvrzení a doběhnutí operace není hlavní okno Salamandera aktivní.

Pokud vypnu Chrome, vše šlape. Pokud nahodím jiná okna (IE, FF, ...), vše šlape.
Last edited by Jan Rysavy on 06 Jan 2009, 16:12, edited 1 time in total.
Raptor

Post by Raptor »

Nepouzivam Chrome. Navic nebezi mi vlastne zadna aplikace, ktera by mela moznost byt OnTop a tak krast focus.

Jinak k te zorder aplikaci (byl to jen malicky exacek), ta byla primo od vas co si pamatuju, jen uz ji nemuzu najit.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Na mém počítači (Vista) stačí spustit Winamp (mám 5.541), nastavit mu Always On Top a v AS dát kopírovat soubor, potvrdit přepsání souboru. Po zkopírování souboru už AS nedostane focus.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Nepouzivam Chrome. Navic nebezi mi vlastne zadna aplikace, ktera by mela moznost byt OnTop a tak krast focus.
Jaký máte OS?
Raptor

Post by Raptor »

Vista 32bit ENG SP1, nedavno ciste nainstalovany.

Jinak vyple UAC, ale to nema vliv na tenhle problem.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Prima, takže to vypadá na Vista problém. Zkusím odladit to co mi tu zlobí v Remote Desktopu, snad to bude společný problém.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Jinak k te zorder aplikaci (byl to jen malicky exacek), ta byla primo od vas co si pamatuju, jen uz ji nemuzu najit.
V příloze je takový prográmek. Ukazuje informace o okně získaném pomocí GetForegroundWindow(). V mém případě skutečně vede stopa do Google Chrome.

Edit: doplněno malé howto.

Spustíte windowtest a okno šoupnete někam do rohu obrazovky. Nastavíte jeho velikost tak, aby byl čitelný text. Ten se aktualizuje samovolně, takže potom jdete do Salamandera navodit problém. A jakmile problém vznikne (hlavní okno Salamandera nebylo po operaci aktivováno), podíváte se do rohu obrazovky na text ve windowtest. Dozvíte se tam, které okno bylo aktivováno místo Salamandera. Podle PID lze proces dohledat v Task Manageru (zapnout sloupec PID) v seznamu procesů.
Attachments
windowtest.zip
(12.42 KiB) Downloaded 330 times
Last edited by Jan Rysavy on 06 Jan 2009, 17:29, edited 2 times in total.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

V mém případě utilitka po dokončení operace zobrazuje "Winamp".
Post Reply