UnISO plugin a chyba detekce UDF?

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

UnISO plugin a chyba detekce UDF?

Post by Raptor »

Co znamena chyby:

1)
Invalid UDF Tag ID.

2)
Bad root ICB.
Can not read directory structure.

Mam tady ruzne ISA (at uz CD nebo DVD), na kterych mi to hlasi. Ale i kdyz pise chybu, data se pak ukazi spravne.
Raptor

Post by Raptor »

Muzu poprosit o nejakou odpoved? Je to otravna hlaska, dela mi to na 50% ISO souboru co pouzivam.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Bohužel jsme na problémy v pluginech UnISO a 7-Zip neměli čas, připravujeme vydání Salamandera 2.52 beta 1.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Nevím, jestli to pomůže, ale stávalo se mi, že po čase (nejspíše postupným rozkladem Windows) mi UnISO plugin vypověděl funkčnost. Po reinstalaci systému pak fungoval. Opravdu nevím, jestli to byl problém pluginu, systému nebo obrazů. Existují v tom pluginu nějaké závislosti, které by mohly takto zlobit?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nemůžeme vyloučit možnost, že by se plugin choval náhodně (neinicializovaná paměť). Jinak je plugin poměrně triviální, otevře soubor a podle specifikace se ho snaží procházet. Nepoužívá žádné další knihovny ani vyšší volaní operačního systému (které by například pomáhaly procházet ISO).

Mimochodem, kolega David, který pro nás plugin napsal, je zaneprázdněný a nemá na jeho údržbu další čas. Kdyby se našel schopný programátor (Visual C++), co by měl chuť vývoj pluginu převzít, ozvěte se nám prosím. Nejedná se ani tak o velké objemy práce, jako spíš o dlouhodobou údržbu, viz toto fórum.
Raptor

Post by Raptor »

Ac to nerad rikam, zacina povest AS pomalu v mych ocich klesat niz a niz. Na neco neni cas, na neco nejsou lidi, na neco se autori uz vykaslali, neco se proste neresi a ve vysledku tady mame x mesicu starou verzi, se kterou se vlastne nic nedeje. Nova beta se chysta pul roku, nebude obsahovat opravene nahlasene chyby a nove featury ci potrebne veci taky ne. Mozna by AS tym mel opravdu otevrit oci a probudit se z te letargie, jinak to spatne dopadne a lidi zacnou hledat jiny produkt. :-(

No uvidime no.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Žádný software není dokonalý, i Windows 2000, XP, Vista obsahují hromadu nedodělků a Microsoftem potvrzených chyb, které v daném systému nikdy nebudou opraveny a přijde na ně řada časem. Možná.

Vaše kritika je nemístná, protože ti co trochu vidí pod pokličku vývoje Salamandera vědí, že náš "hlavní problém" je v našem perfekcionalismu. Většinu problému, které nám uživatelé nahlásí a které jsme schopni reprodukovat nebo řešit, se snažíme odstranit.

Bohužel naše kapacita má své meze a musíme s ní efektivně pracovat. UnISO a 7-Zip pluginy jsou oba napsané externistou, za kterého momentálně hledáme náhradu. Proto jsme údržbu těchto dvou pluginů odsunuli na dobu, až takového člověka nalezneme. Snažíme se zatím koncentrovat na důležitější věci, jako je právě jádro Salamandera a vydání verze 2.52 beta 1.

Někde zkrátka musíme namalovat čáru, dané problémy odsunout a vydat novou verzi, to se asi shodneme...

Poznámka: možná máte problém s tím, že věci říkáme na rovinu tak jak jsou, místo abychom mlžili. Nám to připadá vůči uživatelům solidní, někdo to ale považuje za naivitu.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Jan Rysavy wrote:náš "hlavní problém" je v našem perfekcionalismu
Podle mě si zbytečně škodíte uváděním nejrůznějších termínů, které se vám s tím perfekcionalismem nedaří skloubit – nebylo by lepší (po několikaletých zkušenostech, když víte že to prostě nejde) na termíny rezignovat (alespoň veřejně, uvnitř firmy si plánujte jak potřebujete)? Lidi by používali to co mají a čas od času by se ráno probudili, zjistili že vyšla nová verze Salamandera, tak by si ji stáhli a odpadla by část nekonstruktivních negativních emocí.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

O to se v posledních měsících snažíme.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

KarelII wrote:Podle mě si zbytečně škodíte uváděním nejrůznějších termínů, které se vám s tím perfekcionalismem nedaří skloubit – nebylo by lepší (po několikaletých zkušenostech, když víte že to prostě nejde) na termíny rezignovat (alespoň veřejně, uvnitř firmy si plánujte jak potřebujete)?
Nechápu, o čem mluvíte. Já jsem v tomto vlákně ani nikde jinde za poslední měsíce žádné termíny neviděl. Můžete mi říct, kde konkrétně se ALTAP vyjadřuje ve smyslu termínů? Já jsem si pouze povšiml, že uvádějí, na čem zrovna v danou dobu pracují, nikoli kdy to bude dokončeno.
Ελληνικά rulez.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Omlouvám se pokud jsem se někoho dotknul, zjevně jsem zmíněných několik měsíců nečetl roadmap, opravdu už se tam žádné termíny nevyskytují.

http://web.archive.org/web/200801260903 ... ml#roadmap
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nedotknul, netřeba se omlouvat, konstruktivní návrhy bereme s vděkem :)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: UnISO plugin a chyba detekce UDF?

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:Co znamena chyby:

1) Invalid UDF Tag ID.

2) Bad root ICB.
Can not read directory structure.

Mam tady ruzne ISA (at uz CD nebo DVD), na kterych mi to hlasi. Ale i kdyz pise chybu, data se pak ukazi spravne.
Obe chyby jsou hlaseny pri parsovani UDF file systemu a znamenaji, ze nebyl nalezen korenovy adresar. Pokud se data ukazala spravne, jednalo se zrejme o ISO/UDF image a ukazala se pouze data z casti ISO.
Kazdopadne oba problemy byly spraveny pro pristi verzi Salamandera.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

ether wrote:Nevím, jestli to pomůže, ale stávalo se mi, že po čase (nejspíše postupným rozkladem Windows) mi UnISO plugin vypověděl funkčnost. Po reinstalaci systému pak fungoval. Opravdu nevím, jestli to byl problém pluginu, systému nebo obrazů. Existují v tom pluginu nějaké závislosti, které by mohly takto zlobit?
Zjistil jsem, ze se chybne extrahovaly soubory nad 1GB z UDF obrazu (nebo UDF casti UDF/ISO obrazu). Zadna jina indicie pripominajici nahodne chovani ci postupny rozklad mi neni znama. Kazdopadne ta extrakce nad 1GB byla spravena pro pristi verzi Salamandera (2.52).
Post Reply