pomale kopirovani na sitovych discich

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
honzajc
Posts: 38
Joined: 15 Sep 2008, 09:48

Post by honzajc »

Sakris, sem nebyl prihlasen, to sem psal ja :-))
A ja proc musim psat CAPTCHu :-D
Honza Janeček (spravce @vos-sps-jicin.cz , www.vos-sps-jicin.cz)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

VMWare se určitě nechystáme používat pro testy přenosových rychlostí. Jenom jsem chtěl informovat o problému, který ze po nainstalování karet na obou strojích projevil. Celkem bych tipoval, že jde o problém na straně VMWare.
Tom

Post by Tom »

Mohu jen potvrdit problém s kopírováním na sítové disky. Mám dvě PC propojené 1Gbs, OS Vista 64bit, když kopíruji pomoci SS 2.51 dosáhnu max rychlosti 25MB/s, spíše však néně, pokud na stejnou věc použiji SpeedCommander 12 64bit v pohode dosáhnu 60MB/s. Velikost kopírovaných souboru kolem 1GB. Pokud spustím SS 2x a kopíruji z bou tak oba jedou kolem 20MB/s
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé info kolem datové propustnosti. První část řešící HW je obecná a platí OpenBSD stejně jako pro Windows.

https://calomel.org/network_performance.html
Tom

Post by Tom »

S informace na calomel.org, lze celkem souhlasit. Pro zajímavost má konfigurace na které jsem zkoušl kopírovat ASUS P6T X58, CPU i7 920, 6GB DDR3 1600MHz, LAN integrovana, připojení PCI-e Marwell. Druhy PC ASUS P6Q P45, CPU CD E8500, 4GB DDR2 1066, LAN integrovana, připojení PCI-e Marwell. Je otazkou jak kvalitni jsou integrovane LAN, ale vzhledme k ceně MB a faktu, že jde o Deluxe tj. nejdražší desku v příslušné řadě, nepůjde nejspíše o ten nejhorší šunt. V každém případě, s
SpeedCommanderem 12 přes LAN kopíruji cca 50-60GB/s (omezeni disku - nějaká režie) s SS 2.51 nepřelezu 20MB/s
k0nelupy

Post by k0nelupy »

Myslím že na vybavení v podstatě nezáleží pokud máme rozdíl AS oproti exploreru tak značný
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tom wrote:SpeedCommanderem 12 přes LAN kopíruji cca 50-60GB/s (omezeni disku - nějaká režie) s SS 2.51 nepřelezu 20MB/s
Děkujeme za informace. Mohl byste prosím také otestovat rychlost při kopírování pomocí Windows Explorer?
Guest

Post by Guest »

Tak jsme udělal nějaké testy, sítový disk namapován jako Z: a kopíroval jsem z něj a na něj nějaky zip o velikosti 555MB. Testu ze zúčastnil SS 2.51, Speed Commander 12 64bit a Windows Explorer

Kopirováni z sítového disku na lokalni, prvni údaj je to co ukazuje samotný program, pokud tedy něco ukazuje, druhy údaj je údaj z Network metru o rychlosti na LAN

SS 43,8MB/s , 380 Mbit/s
WE neukazuje, 807 Mbit/s
SC 89MB/s , 820 Mbit/s

Kopirováni z lokálního disku na sítový

SS 20,9MB/s , 180 Mbit/s
WE neukazuje, 405 Mbit/s
SC 44.1MB/s , 408 Mbit/s

Proč je rychlost kopirovaní na sitový disk poloviční jsem neměl čas zkoumat, o vikendu se tomu podívám na zoubek, ale problém bude nejspíše v síti nebo nějaký bordel na serveru. Nicméně fakt, že SS dosahuje maximálně 50% výkonu jak SC tak WE je myslím patrný.
Jak jsme již uváděl minulý týden jsem kopíroval na sitový disk cca 100GB a pomoci SC jsem dosahoval rychlosti kolem 60MB/s, na stejnych datech se SS poflakoval kolem 20MB/s, pokud na to interpoluji vysledky dnešního mini testu tak i WE by se pohyboval někde kolem 55MB/s.
honzajc
Posts: 38
Joined: 15 Sep 2008, 09:48

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by honzajc »

Hezky den,
mame uz AS 2.53 B2 .. .. VIm ze hlavni ted je X64 a UAC, ale jak se postoupilo s rychlosti kopirovani AS ?
Velmi casto jsem nucen pouzivat Explorer, kdyz chci neco zkopirovat tak rychle, jak to jde ... ..

Dik
Honza
Honza Janeček (spravce @vos-sps-jicin.cz , www.vos-sps-jicin.cz)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by Jan Rysavy »

Monetálně se domníváme, že má x64 a UAC vyšší prioritu. O problému víme a dokážeme ho reprodukovat. Pokud uspoříme nějaký čas, pokusíme se ho řešit.
honzajc
Posts: 38
Joined: 15 Sep 2008, 09:48

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by honzajc »

Tak pak to je super zprava !
Moc se tesim :-) UAC a X64 vidim take jako prioritu. Ale rychlost bych dal pak hned pote :)
Honza Janeček (spravce @vos-sps-jicin.cz , www.vos-sps-jicin.cz)
xray0045
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2011, 10:58

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by xray0045 »

Je nejaky pokrok s rychlosti kopirovani? Testoval jsem na AS 2.54 na Windows 7 x86 SP1 a na 100Mb/s lince dosahuji 2,5MB/s Pokud pouziji total commander, speed comander nebo windows explorer tak rychlost je 10MB/s. Zkousel jsem vypnou nebo zapnout antivirus (Sunbelt) ale bez vysledku. Velikost kopirovaneho souboru je 660MB
honzajc
Posts: 38
Joined: 15 Sep 2008, 09:48

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by honzajc »

Jelikoz jsem nezaznamenal betu s UAC ci X64, nepredpokladam ze by se pracovalo na zvyseni rychlosti. No, snad se nekdy dockame... Rok temer pryc, vsak tu jeste nejaky budeme :)
Honza Janeček (spravce @vos-sps-jicin.cz , www.vos-sps-jicin.cz)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by Jan Rysavy »

Je to tak, zatím převádíme Salamandera pod VS2008. Potom můžeme přejít k x64 verzi.
Podrobnosti publikujeme v anglickém vlákně http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=10&t=4371

Takže na rychlosti kopírování jsme zatím nepracovali.
dusan.zervan
Posts: 4
Joined: 02 Apr 2011, 21:59

Re: pomale kopirovani na sitovych discich

Post by dusan.zervan »

Narazil som na toto fórum pri hľadaní odpovede na otázku, prečo mi tak veľmi pomaly Salamander uploaduje na zdieľaný priečinok. Doteraz ma to nejako netrápilo, ale keďže som si kúpil NAS (čo sa v poslednej dobe pomerne dosť rozširuje), už mi to ľahostajné nie je. Download je v poriadku, no upload robí problémy tak, ako tu aj iní písali - v mojom prípade Salamander dosahuje cca 10 Mbps, Windows prieskumník cca 90 Mbps. Keďže je toto vlákno veľmi dlhé, nečítal som ho celé, ale len posledné príspevky - z nich som pochopil, že o probléme viete a budete ho (niekedy) riešiť.

Mimochodom, spomínali ste tu aj UAC v x64. Používam Vistu x64 od doby jej vydania a s UAC v Salamandri nemám žiaden problém - asi preto, že bežne pracujem so súbormi a priečinkami, na ktoré mám oprávnenie aj bez potvrdenia a v prípade, že potrebujem niečo v Program Files, či na záložnom disku (kde som nastavil tiež prístup len pre Administrators), tak si proste spustím Salamander ako administrátor, tu raz potvrdím UAC a som autorizovaný už na všetky ďalšie operácie. Vďaka tomu mi UAC nikdy nerobilo starosti (ako bežne ľudia nadávajú, že stále musia niečo potvrdiť). Tento postup môžem odporúčať.

Držím palce, aby ste to čo najskôr vyriešili. Salamander je jeden z dôvodov, ktoré ma držia vo Windows - neplánujete aj verziu pre Linux? :wink: Krusader mi nejako nesadol.
Locked