Drag'n'drop pravým tlačítkem na sebe

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.

Je to podle vás správně?

Jo.
5
50%
Ne.
1
10%
Je to fuk.
4
40%
 
Total votes: 10

User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Drag'n'drop pravým tlačítkem na sebe

Post by Ether »

Když táhnu položku levým tlačítkem po panelu a najedu zpátky na původní položku, kurzor se změní na zákazový (proškrtlé kolečko). Když použiju pravé tlačítko (k tomu, aby se mi posléze objevilo kontextové menu s možnými akcemi), proškrtlé kolečko se v tomto případě neobjeví, ale kurzor se změní na kopírovací (tečkovaný obrys a plus) a po puštění tlačítka se objeví kontextové menu odpovídající tomu, které se objeví, když to přetáhnu do prostoru aktuální složky.

Dotaz zní: Je to správně?
Last edited by Ether on 07 Apr 2008, 20:24, edited 1 time in total.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

no teda! nevim jestli to je fature nebo bug, ale dost se to hodi.

nemusim soubor jehoz kopii chci udelat kopirovat a vkladat pomoci ctrl+c a ctrl+v ale staci ho kousek potahnout pravou mysi a dat copy. skvela fce.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

@sigi] <just_fun> Doteď jsem musel vždycky zmáčknout F5, napsat nový název a odentrovat; používat tuhle fintu mně nenapadlo. Dík za tip. </just_fun> Žůžo. A teď vážně. Není lepší si zvolit název souboru místo otrockého přejmenovávání Copyofů?
Ελληνικά rulez.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Sigi wrote:... kousek potahnout pravou mysi a dat copy...
Kterým tlačítkem pravé myši? Jsem z toho trochu zmatený. :twisted:
Attachments
pict6012.gif
pict6012.gif (198.82 KiB) Viewed 7707 times
Ελληνικά rulez.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

zapojte mozek. sam pisete o pravem tlacitku.
funguje to i s prostredni mysi vlevo od klavesnice .. :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Drag'n'drop pravým tlačítkem na sebe

Post by Jan Rysavy »

ether wrote:Dotaz zní: Je to správně?
Otestoval jsem Windows Explorer a chová se stejně, takže bych chování považoval za "správné".
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jsem proti takovému chování, ale přidal jsem anketu a nechám se překvapit, jaký názor na to mají uživatelé.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Problematika přetahování souborů na jiné soubory je komplikovanější: (testováno na WinXPSP2)
1) soubor přetažený na sebe opravdu má ve všech případech zakázaný kurzor
2) soubor přetažený na spustitelný soubor nemá v Exploreru žádnou ikonku; v Salamanderu ikonku vytvoření zástupce - jedná se o spuštění programu s parametrem přetahovaného souboru
3) soubor přetažený na složku nemá v Exploreru žádnou ikonku; v Salamanderu ikonku přesunutí - jedná se o přesunutí souboru do složky
4) soubor přetažený na archiv (RAR, nainstalovaný WinRAR) zobrazí ikonku plus pro kopírování - jedná se o možnost přidání souboru do archivu

Vyjímky:
Bod 1) neplatí pokud přetahujete soubor na sebe, ale v jiném okně/panelu - po takové operaci obvykle dostanete chybu
Bod 3) je odlišný pokud se cílová složka nachází na jiném disku - pak místo přesunutí je nabízena výchozí operace kopírování s odpovídající ikonkou

Závěr: bod 1) má své odůvodnění, protože tak zabrání nechtěným malérům, které by mohly nastat při nechtěném udragnutí:
2) spustit program s parametrem sama sebe nemá velký smysl
3) přesunout složku do sebe jako podsložku nelze
4) vložit do archivu soubor sama sebe také nelze

Pokud přetahuji soubor pravým tlačítkem myši, nebezpečí takovýchto operací již nehrozí, protože se zobrazí nabídka s možnými operacemi a je ji možno jednoduše zavřít.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Nepouzivam (s AS nemysuji)

Post by fraktik »

... ale je to dobra fce! (pomerne casto vytvarim modifikovane soubory pomoci dvojhmatu (ctrl-c/v), ale je neprijemne, ze v tu chvili uz nemuzu mit zadny text (vlastni modifikaci) ve schrane...
Post Reply