Špatná ikona v seskupených programech

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Martin

Špatná ikona v seskupených programech

Post by Martin »

Pokud spustím Salamandera, objeví se mi dole v hlavním panelu s NOVOU IKONOU.
Pokud ale otevřu několi oken vnitřního prohlížeče, seskupí se mi vše jako jedna položka v hlavním menu - ALE SE STAROU IKONOU!
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Otestoval jsem SS2.5b11 pod Windows XP Pro a popsaný problém nejsem schopný navodit. Po několika otevřených textových prohlížečích se ikonky na liště seskupí, ale v mém případě jsou zastoupeny novou (správnou) ikonkou.

Počkáme, co ostatní uživatelé.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Já tedy nepoužívám seskupování tlačítek na hlavním panelu, ale měl jsem podobný problém s ikonou na ploše a příčina je pravděpodobně stejná. Dojde k tomu, pokud se nová verze SS nahraje přes starou verzi do stejného adresáře. Ikonu pro zástupce a pro seskupovací tlačítko bere Explorer přímo z exáče a kešuje si jí a při přehrání novou verzí nedojde k atualizaci ikony v cache. Doporučuji vymazat icon cache např. pomocí utility TweakUI (ke stažení zdarma na stránkách Microsoftu). Na normálním (neseskupeném) tlačítku se zobrazí správná ikona, protože v tomto případě poskytuje sám SS přímo handle ikony.
Martin

Post by Martin »

Potvrzuji: po vyčištění (rebuild icons pomocí TweakUI) už je vše v pořádku.

díky
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Každý salamand.exe má vlastní datum, vlastní VERSIONINFO s unikátní verzí a Windows XP nepoznají, že by měly znovu načíst ikonku. Zoufalost.

Každopádně děkuji za radu, umím obcházet o jednu chybu Windows navíc.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Podle informací o icon cache, zařazuje Windows ikony do seznamu podle jména souboru (ne celé cesty, ale opravdu jen podle jména souboru!), takže se obávám, že nějaký datum nebo VERSIONINFO resource jej nerozhází :D
Post Reply