Zobrazení letního času souborů

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Ondrej

Zobrazení letního času souborů

Post by Ondrej »

Nevím, jestli se to tu neprobíralo (nenašel jsem) nebo jestli se jedná o nějakou záměrnou vlastnost, ale náhodou jsem si všiml, že mi AS zobrazuje všechny "letní" časy souborů o hodinu posunuté. Např. soubor z června s časem 11:00 se během zimního období zobrazuje jako 10:00 a naopak. Přitom při zobrazení vlastností souboru přímo ve Windows nebo v jiném správci se vždy ukazuje správně 11:00. V nastavení AS jsem nenašel nic, co by posunutí o hodinu ovlivnilo.
Předem díky za objasnění.

Ondřej
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, otestovali jsme Windows 2000, XP a Vista a nedokážeme popisovanou chybu navodit. Jaký používáte operační systém? Vložte nám sem prosím fotku obrazovky, kde vedle sebe bude Průzkumník a Salamander a budou vidět rozdílné časy. Zlobí to na síťových cestách i na pevném disku?
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Ondreji, pokud se to u vás chová tak, jak popisujete, doložte to obrázky. Jaký máte souborový systém?
Jinak posun časového razítka u souborů o hodinu vpřed či vzad je známá věc na NTFS, diskutováno např. zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=619
Altap Salamander fan since 1998
Ondřej

Post by Ondřej »

Dobrý den, tak nejprve se musím omluvit, byla to moje nepozornost. Platí, co jsem napsal, že čas "letního" souboru je posunutý, ale rozdíl mezi AS a průzkumníkem (ve Win XP SP2) není - zmátla mě vlastnost JPEG obrázku, kdy si průzkumník správný čas načetl z EXIFu a ten zobrazil.
Jak jste zde zmínili, zřejmě se jedná o vlastnost souborového systému NTFS, která mě však trochu zaráží. Ač může mít nějakou svoji technickou podstatu, tak z hlediska uživatele to je přinejmenším matoucí.

Ondřej
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Stručně to MS vysvětluje zde: http://support.microsoft.com/kb/129574
Altap Salamander fan since 1998
Post Reply