Viewer - Pozustatky ze stare verze

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Viewer - Pozustatky ze stare verze

Post by Raptor »

Nahodou jsem ted zjistil, ze pokud prohlizim nejaky soubor, tak stale funguji klavesove zkratky pouzite ve stare verzi Salamanderu - napr. F4/F5 pro prepinani Hex/Text, F6 pro hledani atd. Ne ze by to byla chyba, ale prece jen v menu a vsude jsou pouzite jine a logictejsi klavesove zkratky, tak nevim proc jsou tyto zachovany, je to docela matouci ;-)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Raptor wrote:tak nevim proc jsou tyto zachovany
OMG

Já ani netuším, že jsou nějaké "nové" zkratky a funkční tlačítka. Např. F7 používám už přes 20 let (později přibylo F6 ...).

V žádném případě nerušit.

Re: Matoucí? ... Co je na tom matoucího? Tak na ně neťukejte.
Re: a logictejsi klavesove zkratky ... logičtější je relativní resp. silně subjektivní pojem v této souvislosti
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Raptor wrote:ale prece jen v menu a vsude jsou pouzite jine a logictejsi klavesove zkratky, tak nevim proc jsou tyto zachovany, je to docela matouci ;)
V helpu jsou uvedeny obě sady příkazů a důvod pro zachování Fx kláves je jasný - pužívaly se dříve a déle.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Post by Raptor »

Tak se necilte, je to jen muj postreh ;-)

BTW jsou jiste "standardy" na klavesy a treba hledani je logicky vsude Ctrl+F a pak F3 atd, cili se mi zda ze toto je jen prezitek ze salamanderu 1.5 atd. Ale rad se necham presvedcit o tom, ze je to spravne ;-)
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

to neni ze salamanderu ale z dosu. mozna to je prezitek, ale i ja je take stale vyuzivam. spolu s ctrl+ins, shift+ins, atd...

to bude tim ze v praci stale v dosu pracuji :)
Post Reply