Změna rozložení klávesnice

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
mungo
Posts: 19
Joined: 31 Dec 2007, 13:17

Změna rozložení klávesnice

Post by mungo »

Zjistil jsem podivnou chybu v chování Salamandera:
Mám klávesnici s nastaveným rozložením kláves QWERTY.
Bohužel při rychlém přejmenování [F2] - Quick Rename (nebo při tvorbě nových složek [F7] se písmeno y/Y v horní řadě kláves píše jako z/Z (a naopak z/Z v dolní řadě jako y/Y), a to pouze a jedině v programu Altap Salamander.
Všude jinde se klávesnice chová podle nastaveného rozložení. Například tady v tomto formulářovém okně funguje normálně.
OS: Windows XP (SP2)
---
Možná že tento dotaz už tady byl - snad jsem málo hledal, avšak nenašel jsem.
---
Raptor

Post by Raptor »

Mam QWERTY vzdy a vsude, at v WinXP, Win2k i Vista a vsude to funguje jak ma, nikde se mi nic neprohazuje.
mungo
Posts: 19
Joined: 31 Dec 2007, 13:17

Vždy a všude

Post by mungo »

No právě - jak jsem právě zjistil, dělá to jenom na jednom počítači.
Divné.
mungo
Posts: 19
Joined: 31 Dec 2007, 13:17

Klasické řešení

Post by mungo »

Nekamenujte mne. Situaci vyřešil klasický restart PC.
---
Nicméně - situace se opakuje a je zjištěno, že toto nastává, pokud se pracuje v DOSovém okně s programy, které používají rozložení klávesnice Latin 2 s nepřehozeným Z/Y.
Prostě Salamander neregistruje, že už se DOS program ukončil a z nějakého důvodu trvá na rozložení klávesnice z DOS okna.
Restart sice pomůže, ale není to nejlepší řešení.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

Dosovske programky mivali klavesnici resenou dalsim rezidentnim programkem nezustava nahodou nahrany nekde v pameti ?
To DOS okno je spoustene ze Slamandru ?
mungo
Posts: 19
Joined: 31 Dec 2007, 13:17

Post by mungo »

Ano, DOS Okno bylo ze Salamanderu (příkazový řádek).
k0nelupy wrote:...To DOS okno je spoustene ze Slamandru ?
Post Reply