ztrata veskereho nastaveni ss

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
starenka
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 10:47
Contact:

ztrata veskereho nastaveni ss

Post by starenka »

Ahoj. behem vypinani kompu mi umrela baterka na ntb a kdyz jsem spustil pocitac znovu, salamandr mi napsal blblabla - prisel si o veskera nastaveni... v amoku jsem to odklepnul, ale zapomel jsem si precist, kde nejdu tu zalohu, o ktere se tam psalo... muzete nekdo poradit. je to dulezite - mam tam haldu ftp zalozek. diky starenka
Make it idiot proof and someone will make a better idiot...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, konfiguraci Salamandera naleznete v Registry v klíči HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.5

Ve Vašem případě došlo k jejímu porušení díky vypnutí počítače. Salamander při dalším startu tuto skutečnost detekoval a vyzval Vás k zazálohování konfigurace před jejím smazáním. Takže se obávám, že stará konfigurace je odklepnutím okna pryč.

Když o tom nyní přemýšlím, měli bychom v takové situaci zálohu staré konfigurace nějak zjednodušit, protože uživatelé okno s výzvou zkrátka odklepnou a přijdou o konfiguraci.

Nemáte zálohu konfigurace vytvořenou pomocí příkazu Options > Export Configuration?

Případně zálohu Registry vytvořenou například programem ERUNT?
User avatar
starenka
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 10:47
Contact:

Post by starenka »

mam nejakou postarsi samozrejme, ale to je jedno.

problem ale vidim v tom, ze to okno proste nic jineho nez ok nenabizi a tvari se, ze jeste neni nastartovany ss... po zmacknuti uz dojede ke smazani - soude podle dialogu pro import nastaveni. imo tohle neni moc dobre reseni. navrhoval bych automatickou zalohu, nebo neco co prinuti choleriky jako ja nekliknout = neprijit o nastaveni...
Make it idiot proof and someone will make a better idiot...
Raptor

Post by Raptor »

Ja osobne bych se vykaslal na registry a ukladal nastaveni do souboru a ten pred ulozenim noveho proste pripadne backupoval. Registry jsou prezitek a brani tak pouzivani aplikace jako portable.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

S tim souhlasim, ukládání nastavení do souboru vidim jako lepší. Jednak, když se to ukládá jako INI soubor, pracuje se s tim pěkně. Já to takhle teda dělám u svejch programů a ještě sem moc ani Registry nezkoušel. Ani bych nedokázal pořádně říct, jaký výhody má Registry oproti ukládání do souborů (v kontextu ukládání nastavení), ale to si nechme na jiný fórum .-)
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Nedávno Raymond Chen na svém blogu sepsal článek, který popisuje problémy INI souborů a jaké důvody byly pro zavedení Registry do Windows. Ke konci článku je krátké zhodnocení i moderního XML.
Why are INI files deprecated in favor of the registry? (anglicky)
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Pěknej článek, a je to i pravda, to se musí uznat...já stejně neprgám moc velký programy, ale spíš pro svý využití, občas dám něco na stránky, když mi připadá, že to může využít i někdo jinej...XML by bylo na tohle určitě zajímavý vyzkoušet
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Po pročtení článku mám pocit, že s tím ani moc nesouvisí. Autor tam totiž popisuje nevýhody samotných technologií INI a registrů. Navíc pojednává o INI souborech pouze s použitím standardního API Windows, které je nechutně omezené. Také se tam neřeší praktické problémy s registry, na které si lidé stěžují a které jsou způsobeny nevhodným přístupem autorů programů.

Nikdo přece nechce po AS, aby ukládal INI soubory do adresáře Windows jako TC. Ostatně ani není potřeba využívat INI souborů. Myslím, že si vystačíme s jakýmkoli textovým formátem a ukládáním do uživatelského profilu => lehká přenositelnost a upravitelnost.
Last edited by Ether on 10 Jan 2008, 18:14, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Salamander bude podporovat oba typy konfigurace. Jak současnou variantu v Registry (kterou vyžadují firemní zákazníci), tak konfiguraci v souboru, která se hodí například pro přenosnou verzi Salamandera a která bude proti Registry rychlejší (spouštění a ukončení aplikace).
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

Jan Rysavy wrote:Salamander bude podporovat oba typy konfigurace.
Je nějaká představa, v které verzi to bude, případně časový údaj, kdy to uživatelé mohou očekávat? (I když vím, že časové údaje uvedené zde na fóru nejsou zcela směrodatné :-))
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Termín nechceme slibovat. Pouze říkáme, že konfiguraci v souboru vedle stávající konfigurace v Registry bychom do Salamandera chtěli dopsat.
Post Reply