Zobrazení ikony typu souboru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
miklo
Posts: 8
Joined: 12 Dec 2005, 08:38
Location: Brno
Contact:

Zobrazení ikony typu souboru

Post by miklo »

Zdravím všechny uživatele Salamanderu,

mám jeden malý problém a sice, že se mi někdy nezobrazují ikony typu souboru v Salamanderu, namísto například ikony PDF souboru se zobrazí taková ta výchozí ikona z Windows, jakoby systém nevěděl o jaký typ souboru se jedná. Nastavením systému to ovšem není, protože ve standardním Průzkumníku se mi ikony vždy zobrazují správně. Navíc, problém v Salamanderu je čistě náhodný - pustíte Salamander a ikony jsou ok, zavřete a pustíte jej znovu a ikony se změní.

Pro úplnost posílám obrázek, kde okno vzadu je zobrazení ikon v Salamanderu, okno v popředí je klasický průzkumník z Windows. Používám Salamander na Windows Vista Ultimate 32bit.

Máte někdo nějaké řešení? Někdy to celkem komplikuje práci, protože se nemůžete podle ikon rychle orientovat.

Díky za jakoukoli odpověď.

Image
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, podobné chování jsem také (nahodile) pozoroval na Windows Vista Ultimate EN 64b. Uvítáme jakékoliv další informace na toto téma.
Last edited by Jan Rysavy on 09 Jan 2008, 15:39, edited 1 time in total.
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Post by zdenek bulin »

Něco podobného mám občas taky a to na Win XP Home. Důvod je ten, že mám nainstalováno AVG Internet Security a pokud je při otevření Salamandera v adresáři některého panelu velký soubor, řekněme více než 150 nebo 200 MB, tak se vykreslení ikon zasekne po dobu kdy AVG kontroluje adresář a soubory v něm. Jde o to, že AVG Internet Security kontroluje nejen možnou nákazu virem, ale i to jestli se nejedná o potenciálně nežádoucí program a na takto velkých souborech to pár vteřin trvá. Až AVG kontrolu na pozadí dokončí, tak se ikony dokreslí.

Zdeněk Bulín
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Možná souvislost s "Mizení ikon z panelu".
miklo
Posts: 8
Joined: 12 Dec 2005, 08:38
Location: Brno
Contact:

Post by miklo »

Já bych jen dodal, že AVG ani jiný antivir nepoužívám, takže v mém případě to tímto způsobeno nebude.
esoforte

Post by esoforte »

na Windows XP Pro SP2 se mi tohle děje občas také, AVG nepoužívám, mám NOD32 takže s tím konflikt nebude..
zaggi
Posts: 8
Joined: 24 Jan 2008, 15:31

Post by zaggi »

pomuze command -> reread associations ... neni mozne nejak nastavit aby se toto spoustelo pri kazdem startu salamandra??? netrva to tak dlouho aby to nejak nepohodlne zdrzovalo start
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Asociace se při startu Salamander čtou. Příklaz Reread Associations slouží pouze pro případ, že dojde za běhu Salamandera k jejich změně. Je možné, že by to byl Váš případ?
Last edited by Jan Rysavy on 29 Jan 2008, 12:25, edited 1 time in total.
zaggi
Posts: 8
Joined: 24 Jan 2008, 15:31

Post by zaggi »

ne, salamander normalne spustim a ikony tam nejsou nebo som tam jenom nektere, reread associations to vzdy spravi na 1cku, jako kdyby se asociace nacitali pri startu jinym spusobem, nebo se nestihnou nacitat a neco tu proceduru pri startu prerusi? (to by vysvetlovalo proc nekrete ukaze a nektere ne uplne nahodne)
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Skus vymazat shell icon cache
C:\Documents and Settings\<profil>\Local Settings\Application Data\Iconcache.db
zaggi
Posts: 8
Joined: 24 Jan 2008, 15:31

Post by zaggi »

pomohlo, aspon zatim ... jinak spravna cesta je pro vistu

C:\Users\<profil>\AppData\Local\IconCache.db

btw, co je to za soubor? zatim se znova nevytvoril, nebude chybet? netvari se jako by patril jenom salamandru podle umistneni
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Je to presne to, co hovori nazov suboru... Cache pre ikony.
Sluzi na to, aby system nemusel zakazdym z individualnych suborov vytahovat asociovane ikony, Drzi ich v cache a odtial ich zobrazuje.

Problemy nastavaju, pokial sa tato cache poskodi.
Pomaha tento subor zmazat. Casom sa opat vytvori sam.
zaggi
Posts: 8
Joined: 24 Jan 2008, 15:31

Post by zaggi »

subor sa nevytvoril zatial ale problem sa obnovil po par spusteniach ...
Raptor

Post by Raptor »

Taky to obcas pozoruju na nekterych typech, ale nevim zda smazani cache je reseni. Ano, mozna to na chvili pomuze, ale vzhledem k tomu, ze Explorer to zobrazi dobre a AS (zajimalo by mne co na to TC) zobrazuje spatne, tak nebude chyba na strane systemu. Ale kde, to nevim.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Mozno je zle nastavena velkost tejto cache.

System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
Value Name: Max Cached Icons
Data Type: REG_SZ (String Value)
Value Data: 100 - 4096 (default = 500)

viac na http://www.pctools.com/guides/registry/detail/57/
Post Reply